Surface Pro 5 zadebiutuje w pierwszym kwartale 2017 z ekranem 4K

Daniel Górecki, 2016-12-31 13:00 | Źródło |

W połowie tego roku pojawiły się doniesienia jakoby Microsoft celował z premierą hybrydy Surface Pro 5 na wiosnę 2017 roku. Miało mieć to związek z wyczekiwaniem przez giganta z Redmond na procesory Intel Kaby Lake, ponieważ te zapewnić miały lepszy czas pracy na baterii flagowego urządzenia 2w1 Microsoftu.

W sieci pojawiły się właśnie nowe, nieco bardziej szczegółowe informacje w tym temacie. Według tych przecieków Surface Pro 5 zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku, co oznacza, że trafi na sklepowe półki przed końcem marca. Co więcej, otrzymać mamy tu dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K (38402160 pikseli) oraz magnetycznie ładowany rysik.

Za produkcję sprzętu odpowiadać ma firma Pegatron Technology, a jego cena zaczynać ma się od 899 USD, ale zapewne za tę kwotę nie otrzymamy panelu UHD i spodziewać należy się, że ten zarezerwowany będzie dla topowego wariantu, którego cena kształtować może się na poziomie 1599 USD. 

cc3a0f9555a31bc42b852082e6d5c9ffmicrosoft-surface-pro-4

Tagi: Microsoft, tablet, notebook, data premiery, hybryda, 4K, surface, Surface Pro, 2w1, Surface Pro 5,

Komentarze (8)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

31.12.2016 13:30

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 11

intel ich okłamał he

lepije było flagowcowi korbke do kręcenia dołożyć niż kaby lake Ikona: :)

31.12.2016 13:38

Wątków: 178 | Odpowiedzi: 4517

hm

ale pierdolety, już widzę jak MS rezygnuje z ekranów 3:2 na rzecz 16:9.

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX770 4GB, Plextor M5 Pro 256GB. I dalej gram na CRT :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

31.12.2016 15:47

Wątków: 480 | Odpowiedzi: 44949

A to głupki, cały świat wie że idzie rok AMD a oni dalej chcą używać Intela.



























































Ikona: ;)

Jeśli choć jeden aliancki bombowiec doleci do Niemiec, to nie nazywam się Göring, tylko Meyer. -- Hermann Meyer.

31.12.2016 16:00

Wątków: 120 | Odpowiedzi: 2989

A może być jeszcze gorzej dla MS

Może być kumulacja, i 2017 może być naraz rokiem AMD i Linuksa.

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

31.12.2016 16:14

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 5025

tia

w kuluarach sie mowi ze i nadella i huang juz maja napisane przemowienia o bankructwie Ikona: ;)

6700k, asus m8e, titan xp + ekwb predator, 2*g.skill f4-3000c15d-32gtz, tt water 3.0, corsair 450d + ax760, samsung 950 pro 512, 850 pro 256 + 1tb, acer x34, iiyama b2888uhsu

31.12.2016 21:18

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1

dam 1599 USD ale oczekuje
1. na litość boską zróbcie obudowę z twardego stopu aluminiowego a nie z tego masła magnezowego
2. na litość boską dajcie drugi magnes nad kamerką jak mam trzymać tablet w poziomie jak rysik przeszkadza.
3. na litość boską umieście głośniki po bokach a nie w ekranie.
4. na litość boską który mądry? umieścił przycisk on/off obok przycisku vol+-
5. na litość boską dajcie więcej portów w tym USB 3.1 Typ-C
6 na koniec już bez litości bateria 5-6h rzeczywistej pracy jest wynikiem przeciętnym takiej klasy sprzęt mógłby by podziałać minimum 8h. rozumiem że to jest ciężki temat także każda dodatkowa godzina mile widziana

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

01.01.2017 00:34

Wątków: 212 | Odpowiedzi: 9741

Tych pikseli

jest nie 38402160 a 8294400...

i7 4790k@4.8+H110, 32gb 2400mhz, ranger VII, igpu+r290, 256+500gb ssd, 3+3+3+6TB HDD, Xonar DX, 860W Platinum Hybrid SS. Gdybym się nie mylił - byłbym zawodowym graczem lotto.

01.01.2017 01:46

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1394

Neuromancer

Jak to? 3840x2160 to nie 38402160???

01.01.2017 14:08

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 5025

waldek

co racja to racja, moj sp2 wyglada po paru latach jakby ktos go diaksem przejechal...

6700k, asus m8e, titan xp + ekwb predator, 2*g.skill f4-3000c15d-32gtz, tt water 3.0, corsair 450d + ax760, samsung 950 pro 512, 850 pro 256 + 1tb, acer x34, iiyama b2888uhsu

02.01.2017 08:12

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 74

Rok AMD :) :)

Uwierzę jak zobaczę - dotychczasowe osiągniecia AMD nie napawają optymizmem.

Zresztą JAKI trzeba być debilem by zadawać pytanie : Czemu Intel a nie AMD ?

Powód PROSTY - taki sprzęt nie projektuje się w tydzień czy miesiąc !!!! MS rok temu NIE miał alternatywy !!! To musiał być Intel, AMD mógł obiecywać wszystko - ALE MS musiał mieć układu JUŻ, tu i teraz - a jedynymi były te od Intela. Nawet zakładając, że zdecydowali by się "w ciemno" na AMD - w przypadku wtopy AMD - MS "zepsuł by" linię Surface - tak więc lepiej dać znany i sprawdzony układ Intela niż ryzykować z AMD.