HTC Vive 2 zostanie zaprezentowane już na CES 2017?

Daniel Górecki, 2016-12-29 11:05 | Źródło |

W tym tygodniu HTC Vive doczekało się sporej, bo aż 100 USD przeceny w sklepie Microsoftu i najnowsze doniesienia prosto z Tajwanu zdają się wyjaśniać, czemu producent zdecydował się na ruch, który zwiększyć ma sprzedaż headsetu jeszcze pod koniec bieżącego roku. Wygląda bowiem na to, że druga generacja gogli wirtualnej rzeczywistości od HTC może być bliżej nić się tego spodziewaliśmy.

Już jakiś czas temu docierały do nas słuchy, że firma pracuje nad odświeżoną wersją swoich gogli VR, ale mające siedzibę w Tajpej Central News Agency twierdzi, że Vive 2 zostanie ujawnione już na początku przyszłego miesiąca, a konkretniej w Las Vegach na targach CES 2017. Jeśli informacje te się potwierdzą, to pozostało już zaledwie kilka dni do oficjalnej zapowiedzi urządzenia.

Vive 2 różnić ma się od poprzednika przede wszystkim tym, iż będzie bezprzewodowym sprzętem, tym samym  chcąc się pozbyć plątaniny kabli nie będziemy już skazani na drogie przystawki. Co więcej, nowy headset wyposażony ma być w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 4K, po jednym na oko, a ich odświeżanie wynosić ma 120 Hz (w obecnym modelu jest to 90 Hz) - gogle wciąż wymagać będą jednak podpięcia do mocnego peceta.

Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, dlatego należy podchodzić do nich z odpowiednim dystansem, ale na szczęście na weryfikację w tym przypadku nie przyjdzie nam długo czekać. 

htc-vive-set.0.0

Tagi: HTC, VR, wirtualna rzeczywistość, headset, HTC Vive, CES 2017, Vive, Vive 2, HTC Vive 2, bezprzewodowe gogle,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

30.12.2016 09:59

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 23

Bzdura

Ludzie jak was proszę piszcie newsy z najświeższych ploteczek chociaż ...
HTC zdementowało w zasadzie całość tego co w/w napisane i to jeszcze zanim było napisane.

Medice, sana te ipsum!

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.