Nowa kamerka Yi pozwoli na nagrywanie w 4K przy 60 kl./s

Daniel Górecki, 2016-12-28 10:30 | Źródło |

Kamerki sportowe z każdą kolejną generacją oferują coraz bardziej imponujące możliwości, ale jak do tej pory wsparcie rozdzielczości 4K było traktowane przez nie po macoszemu. Najlepsze urządzenia tego typu były w stanie nagrywać w UHD jedynie przy 15-30 kl./s, zmuszając nas do obniżenia rozdzielczości do 2,7K dla płynniejszego obrazu, ale już w przyszłym miesiącu ma się to zmienić.

Wspierana przez Xiaomi  marka Yi, czyli chiński rywal GoPro, zapowiedziała właśnie, że przywiezie na targi CES 2017 nową kamerkę, która pozwoli nagrywać w 4K przy 60 kl./s. Pomimo tej opcji Yi 4K+ zapowiada się na skromny upgrade w stosunku do poprzednika, ograniczając się jedynie do dwukrotnie większej ilości klatek na sekundę przy nagrywaniu w 4K. Nowy model oferować ma ponadto 2,19-calowy wyświetlacz, baterię pozwalającą na do 2 godzin pracy i opcję streamowania wideo przez WiFi. Kamerka ma być zaprezentowana wraz z nowym dronem firmy o nazwie Erida, który osiągać ma prędkość do 75 mil na godzinę przez 40 minut.

Jak na razie nie znamy szczegółów obu produktów, ale na szczęście nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na ich ujawnienie. 

pobrane_05

Tagi: 4K, Xiaomi, kamera, kamerka, kamerka sportowa, Yi Technology, Yi,

Komentarze (7)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

28.12.2016 16:51

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 975

Wystarczy magiczne 4K i 60 fps a barany beczą. Szkoda że nikt nie zadał sobie pytania o jakość takiego nagrania?
Przypominają mi się czasy pierwszych kompaktów i magii Mpix.

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali, z prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało... VPN-> http://nordvpn.com/?ref=40338145 (-20% przy odnow.) /kupon: 2YDeal2017 ($3.29/mc

28.12.2016 17:23

Wątków: 416 | Odpowiedzi: 22738

marucins

Zamiast pierdzieć o jakości to zobacz jak nagrywają obecne modele...

Mnie bardziej interesuje czy w końcu ogarnęli dobrą stabilizację obrazu, optyczną a nie przez soft.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

28.12.2016 18:57

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 49993

marucins

Pewnie znajdą przykłady gównianego 4k, ale generalnie porównywanie tego do magii MP zdjęć jest nie na miejscu, bo w wideo FHD to jest sto lat za <UE wycenzurowało> bo to tylko 2MP. 4k to już 8,3MP, więc już jest całkiem sporo informacji i to daje przepaść. Przepaść do tego stopnia, że FHD nawet z lustrzanki FF wygląda nieostro. Pro filmy na BR też mają FHD, ale tam to wygląda lepiej bo albo zgrywają z taśmy analogowej, albo z kamer 4k bądź 6k i pewnie downscalują do FHD.
W dobrych warunkach oświetleniowych smartfon z 4k da więcej detalu od lustrzanki z FHD. A już zwłaszcza gdy wrzucisz to na YT i kompresja ci trochę zawsze zjada.

Do tego od biedy jeśli stabilizacja zawiedzie jak Torwald wspomina to przy 4k masz z czego wycinać w postprocesie, jak zaczniesz ciąć FHD to już niewiele z tego zostanie Ikona: ;)

29.12.2016 06:41

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 975

_Torwald_

Zamiast nie pierdzieć zastanów się jak najszybciej i najtaniej wyciągnąć 60 fps?
Czy to pierwszy raz wyżyłowywali przetworniki a bitrate spadał aby tylko zapewnić magiczną specyfikację na opakowaniu.
Weźmy taki ajFone. 720p i ich 240 fps wygląda strasznie. Ale za to zwykłe 720p jest OK.
Tutaj może być podobnie. Nie twierdze że zmiana będzie tylko softwarowa.

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali, z prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało... VPN-> http://nordvpn.com/?ref=40338145 (-20% przy odnow.) /kupon: 2YDeal2017 ($3.29/mc

29.12.2016 17:47

Wątków: 656 | Odpowiedzi: 16476

marucins

muszą zjechać z bitrate coby nie trzeba było karty droższej niż kamera kupić Ikona: ;)

edycja podpisu

29.12.2016 18:30

Wątków: 416 | Odpowiedzi: 22738

marucins

Jasne, że da się to zrobić kosztem jakości obrazu ale wątpię, żeby poszli w tą stronę skoro walczą z GoPro.
To byłby koszmarnie głupi krok.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

29.12.2016 18:34

Wątków: 656 | Odpowiedzi: 16476

i tak wszyscy wgrywają filmy na YT więc co to za różnica...

edycja podpisu

29.12.2016 21:26

Wątków: 29 | Odpowiedzi: 4597

...

Obecnie YI 4K ma max bitrate 60mbps, i widzę sporą różnicę miedzy 60fps/120fps w 1080p przy tym samym bitracie. Następną kupię, jak będzie oferować 100mbps, bo co mi z 60fps, jak gorsza jakość obrazu Ikona: :( Teraz zatrzymałem się na 2.7K@60fps, ale wolałbym bardziej przyszłościowe 4K Ikona: ;)

Ryzen 1700, Le Grand Macho, ASRock X370 Taichi, Trident Z 2x16GB/3200MHz/CL14, Samsung 960 Pro 512 GB M.2, Corsair RM 750i, Palit GTX 1080 Super JetStream 8GB, Philips BDM3270QP

29.12.2016 23:21

Wątków: 416 | Odpowiedzi: 22738

4mat

"widzę sporą różnicę miedzy 60fps/120fps w 1080p przy tym samym bitracie"

Serio? Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

29.12.2016 23:28

Wątków: 29 | Odpowiedzi: 4597

_Torwald_

Co w tym dziwnego? Dla 120fps 60mbps to już za mało. Chyba nawet sam producent tak stwierdził, bo w najnowszym firmware obniżył fps do 90 dla ustawień ultra Ikona: :(

Oczywiście chodziło mi o jakość obrazu Ikona: :D

Ryzen 1700, Le Grand Macho, ASRock X370 Taichi, Trident Z 2x16GB/3200MHz/CL14, Samsung 960 Pro 512 GB M.2, Corsair RM 750i, Palit GTX 1080 Super JetStream 8GB, Philips BDM3270QP

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.12.2016 02:19

Wątków: 315 | Odpowiedzi: 5668

.

wy tu o 4k a oni chca zrobic drona latajacego przez 40min 120km/h ?

Shall we play a game ?

30.12.2016 08:04

Wątków: 416 | Odpowiedzi: 22738

4mat

No właśnie nic dziwnego, że ten sam bitrate a dwa razy więcej klatek, więc jakość leci.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM