Microsoft może być pierwszą bilionową firmą

Daniel Górecki, 2016-12-28 08:10 | Źródło |

Analitycy prognozują, że za sprawą wykupienia LinkedIn przez Microsoft, gigant z Redmond zostanie pierwszą firmą na rynku, której wartość przekroczy bilion dolarów, wyprzedzając tym samym Apple i Alphabet.

Michael Markowski w swoim najnowszym raporcie podaje, że obecnie największą wartością poszczycić może się Apple (621,32 mld USD), na drugim miejscu plasuje się Alphabet (557 mld USD), a na trzeciej pozycji Microsoft (491,71 mld USD). Mimo ostatniego miejsca na podium ze sporą stratą do rywali, to właśnie twórcy Windowsa mają mieć największą szansę na przekroczenie bariery biliona dolarów. Jego zdaniem ma na to wpływ m.in. prognozowana stopa wolnych przepływów pieniężnych, która jest tu najwyższą spośród czołówki. Co więcej, nabycie LinkedIn poprawić ma wskaźnik ceny/zysku koncernu, a zdaniem Markowskiego przedsiębiorstwo odgrywać będzie także kluczową rolę w zakresie inwestycji odpowiedzialnych społecznie.

Kluczem do sukcesu będzie tu właśnie LinkedIn, z którego Microsoft będzie chciał uczynić lidera mediów społecznościowych, ale także bycie pionierem w branży crowdfundingowej. Markowski przewiduje, że finansowanie społecznościowe będzie kolejną cyfrową innowacją po smartfonach i aplikacjach. Microsoftowi pomóc mają także szerokie inwestycje w nowoczesne technologie, jak rzeczywistości wirtualna, rozszerzona i mieszana.

Trudno dziś wyrokować, czy prognozy te się sprawdzą, ale niewątpliwie byłoby to ogromne osiągnięcie dla Microsoftu. 

building-1011876_960_720

Tagi: Microsoft, Apple, prognozy, linkedin, wartość, Alphabet, analitycy, bilion, Michael Markowski,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.12.2016 02:17

Wątków: 317 | Odpowiedzi: 5768

.

co ma linkedin do crowdfundingu ?

Shall we play a game ?

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.