Samsung będzie korzystał z baterii od LG?

Kamil Pieczonka, 2016-12-21 09:11 | Źródło |

Południowokoreański portal Chosunilbo podał całkiem ciekawą informację, która może do tej pory nie doczekała się potwierdzenia, ale wydaje się całkiem logicznym posunięciem. Okazuje się bowiem, że Samsung prowadzi zaawansowane rozmowy z LG Chem na temat wykorzystania akumulatorów produkowanych przez tego drugiego w swoich przyszłych smartfonach. Po wpadce zanotowanej z Galaxy Note 7, Samsung nie może pozwolić sobie na żadne problemy w przyszłości, bo jego wizerunek i tak został nadszarpnięty, a determinacja z jaką chcą ten cel osiągnąć może oznaczać zbratanie się nawet z największym lokalnym rywalem.

baterie-lg-chem

źródło: LG

Nie byłoby to też nic nadzwyczajnego, bo Samsung korzysta obecnie między innymi z paneli LCD produkowanych przez LG po tym jak z rynku wycofał się Sharp. Baterie LG Chem miałyby trafić do smartfonów Samsunga w drugiej połowie przyszłego roku, co może oznaczać, że nowy flagowiec, Galaxy S8, nie będzie posiadał jeszcze ogniw tego producenta. Jako ciekawostkę można jeszcze w tym miejscu dodać, że według badań firmy Apteligent, z Galaxy Note 7 nadal korzysta spora liczba użytkowników, która jest liczniejsza niż np. grupa posiadaczy LG V20, HTC Bolt czy OnePlus 3T. W samej tylko Korei Południowej jest to nadal ponad 150 000 osób.

Sytuacja zostanie jednak niedługo rozwiązana, bo w planach jest kolejna aktualizacja Galaxy Note 7, która najpierw ograniczy możliwość naładowania baterii do 30%, a później całkowicie uniemożliwi ładowanie i niejako wymusi na posiadaczu zwrot urządzenia.

Tagi: smartfon, Samsung, baterie, akumulatory, Galaxy Note 7, Galaxy S8, LG Chem,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

22.12.2016 15:36

Wątków: 676 | Odpowiedzi: 17741

to samsung nie produkuje LCD?

Dogadali by się z sony. Mam teraz Xperię deklasuje inne telefony pod względem pojemność/czas pracy.

edycja podpisu

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.