Huawei Honor Magic - nietuzinkowy wygląd i funkcjonalność

Daniel Górecki, 2016-12-16 17:17 | Źródło |

Huawei zaprezentowało właśnie najbardziej „obły” smartfon w historii, czyli zapowiadany od jakiegoś czasu Honor Magic. Każda krawędź i narożnik tego koncepcyjnego telefonu jest gładka i zaokrąglona, a co ciekawe nietuzinkowy wygląd to nie jedyne, co ten sprzęt ma do zaoferowania.

honor-magic-850x422_01

Zacznijmy od specyfikacji, która plasuje to urządzenie jako hi-endowy produkt. Znajdziemy tu bowiem 5,09-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (2560x1440 pikseli), który umieszczono pod mocno zakrzywioną podwójną warstwą szkła 3D, które odbijać ma światło. Pod maską umieszczono zaś 8-rdzeniowy układ Kirin 950 (solidne CPU, jednak dość przeciętne GPU), 4 GB pamięci RAM, 64 GB na dane i baterię o pojemności 2900 mAh. Akumulator wspiera technologię szybkiego ładowania Magic Power, dzięki której naładujemy 70% pojemności w 20 minut i 90% w pół godziny. Za możliwości fotograficzne odpowiada podwójny aparat tylny z dwoma obiektywami ze światłem f/2.2 i podwójną lampą LED - jedna z jednostek rejestruje obraz czarno-biały, a druga kolorowy, co owocować ma lepszą jakością zdjęć. Do selfie otrzymujemy 8 MP kamerkę przednią (obiektyw f/2.0). Warto też dodać, że przycisk Home posiada wbudowany czytnik linii papilarnych, a poza tym umożliwia nawigację nie tylko przez odblokowanie telefonu, ale i powrót do poprzedniej strony, przeglądanie historii czy powrót do ekranu startowego (wspiera dotyk, podwójne stuknięcie czy przeciągnięcie).

gsmarena_0001

Nad całością czuwa system operacyjny Android 6.0 z nakładką Honor Magic Live OS – to właśnie programowanie stanowić ma po designie drugi najmocniejszy punkt tego telefonu, a twórcy mówią w tym kontekście nawet o sztucznej inteligencji. Jedną z „magicznych” funkcji jest WiseScreen, który wykorzystuje sensor na górnej ramce oraz czujnik na podczerwień w przedniej kamerce – taka kombinacja pozwala na rozpoznawanie nie tylko oczu, ale i dłoni właściciela smartfona i tym samym włączanie ekranu, kiedy podnosimy urządzenie lub jego wyłączanie, gdy je odkładamy do kieszeni.

huawei-honor-magic_670x502

Kolejną z ciekawych funkcji jest FaceCode Intelligent Recognition, które odpowiada za wyświetlanie wszelkich powiadomień tylko dla rozpoznanych po twarzy użytkowników. DeepThink to zaś cyfrowy asystent, który współdziała z FaceCode. Huawei podało kilka przykładów jego zastosowania jak:

- rekomendowanie hitowych filmów po wykryciu, że rozmawiamy o kinie z naszymi przyjaciółmi przez Wechat,

- automatycznie przełączanie się w tryb jazdy po rozpoznaniu, że prowadzimy auto,

- przytrzymanie przycisku Home przedstawi skrót informacji strony internetowej, którą będziemy aktualnie przeglądać,

- automatyczne wyświetlanie numeru rezerwacji i biletu po przyjeździe do teatru.

Huawei Honor Magic wyceniony został na rynku chińskim na 3699 CNY (ok. 500 EUR) i pierwsze dostawy trafić mają do kupujących 25 grudnia. Na chwilę obecną producent milczy na temat dostępności tego urządzenia w Europie. 

Tagi: smartfon, specyfikacja, telefon, Huawei, amoled, Honor, Magic, Honor Magic, Huawei Honor Magic, Honor Magic Live OS,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

16.12.2016 23:48

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3105

hmm

jeszcze troche i w koncu bedzie mozna smrtfonem pokroic chleb...

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.