Platinum Wireless Headset - nowy headset od Sony

Daniel Górecki, 2016-12-16 13:00 | Źródło |

Na początku września Sony ujawniło swój nowy bezprzewodowy headset dedykowany PS4, Playstation VR i użytkownikom mobilnym, ale dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów na jego temat oraz datę premiery.

Platinum Wireless Headset wyposażono w ukryty mikrofon z redukcją szumów i podobnie jak model Gold wspiera on wirtualny system dźwięku przestrzennego 7.1, a dodatkowo otrzymał obsługę technologii 3D audio wykorzystywanego przez PlayStation VR, co oznacza, że będziemy w stanie uzyskać te sam efekt na konsoli PS4. Obecnie żadna gra na konsoli nie wspiera trójwymiarowego dźwięku, ale studio Naughty Dog udostępni wkrótce patch z tą funkcją dla Uncharted 4, a potwierdzono też kilka nadchodzących tytułów wykorzystujących tę technologię (m.in. MLB The Show 17, Uncharted: The Lost Legacy i Days Gone). Warto zaznaczyć, że technika ta w podobny sposób do systemów Dolby „symuluje efekt dźwięku dochodzącego do naszych uszu z różnych kierunków i odległości, imitując zachowanie dźwięku w prawdziwym życiu”.

30787875254_0b12710d5b_n 31257045870_a93867441e_n

Trzeba też zaznaczyć, że łączność bezprzewodowa obsługiwana jest tylko na PS4 (za pomocą specjalnego adaptera) i dla PlayStation VR i urządzeń mobilnych musimy skorzystać z dołączonego kabla ze złączem minijack. Co więcej, 3D audio nie będzie działać w bezprzewodowym trybie nawet na konsoli Sony. W przypadku gier, które nie obsługują tej technologii, Sony zapewnia, że headset oferuje usprawnioną wersję wirtualnego systemu dźwięku przestrzennego 7.1, która sprawi, że otrzymamy lepszy dźwięk niż w przypadku standardowego wariantu tej technologii.

Platinum Wireless Headset trafi do sprzedaży 12 stycznia, a jego cena wynosić 159,99 EUR.

Tagi: cena, Sony, data premiery, słuchawki, headset, Dźwięk 3D, Platinum Wireless Headset, 3D audio,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.