BlackBerry podpisuje nową umowę licencyjną z TCL

Daniel Górecki, 2016-12-16 12:00 | Źródło |

Dwa ostatnie smartfony BlackBerry nie zostały stworzone przez kanadyjskiego producenta i zamiast tego DTEK50 oraz DTEK60 zaprojektowane i wyprodukowane były przez chińską firmę TCL, która kojarzona jest głównie za sprawą telefonów marki Alcatel (BlackBerry odpowiadało w tym przypadku jedynie za oprogramowanie). Współpraca pomiędzy firmami najwyraźniej układa się bardzo dobrze, ponieważ postanowiły one ją kontynuować …, ale na nieco innych warunkach.

BlackBerry i TCL ogłosili „długoterminowe porozumienie licencyjne”, które oznacza, że ten drugi podmiot będzie projektował, produkował, sprzedawał i oferował wsparcie dla smartfonów marki BlackBerry, jednocześnie licencjonując oprogramowanie i rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa od Kanadyjczyków.

Na mocy umowy chińska firmy otrzymuje „wyłączność na globalną produkcję i dystrybucję” telefonów BlackBerry na całym świecie … poza Sri Lanką, Nepalem, Bangladeszem i Indonezją. Sugerować może to, że BlackBerry szuka innego partnera w tych regionach lub też TCL nie jest nimi zainteresowane. Warto też dodać, że porozumienie pomiędzy firmami dotyczy tylko Androida, a nie BlackBerry 10.

dtek60_001

Tagi: smartfon, telefon, smartfony, BlackBerry, produkcja, umowa, współpraca, TCL, licencjonowanie,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.