Synaptics prezentuje nowy optyczny czytnik linii papilarnych

Daniel Górecki, 2016-12-14 08:05 | Źródło |

Czytniki linii papilarnych zrobiły ostatnio sporą karierę i obecnie są już praktycznie obowiązkowym wyposażeniem smartfonów, zapewniając nam możliwość szybkiego i bezpiecznego odblokowania tych urządzeń. Wraz z nachodzącą falą bezramkowych telefonów, gdzie ekran zajmować ma niemal całą powierzchnię frontu i producenci walczyć będą o każdy skrawek miejsca zarówno na zewnątrz, jak i w środku, konwencjonalne sensory mogą jednak stanowić przeszkodę.

Tu z pomocą przychodzą optyczne czytniki linii papilarnych kolejnej generacji, które działają przez szybę i mogą być umieszczane pod wyświetlaczem, zwalniając miejsce na przednim panelu. Firma Synaptics zapowiedziała właśnie pierwszy tego rodzaju czytnik dla smartfonów i tabletów, który działa przez 1 mm szkło. Pozwala to na bezprzyciskowy design i zachowanie precyzyjnej funkcjonalności biometrycznej. FS9100 działa nawet pod szkłem 2.5D, co daje jeszcze więcej swobody producentom smartfonów, a nie zapomniano także o wsparciu dla technologii PurePrint, która rozpoznaje fałszywe odciski palców.

Spodziewać można się, że nowy czytnik Synaptics trafi do przyszłorocznych flagowców, w tym np. do Galaxy S8 od Samsunga.

galaxy-s8-fingerprint-sensor

Tagi: smartfony, tablety, czytnik linii papilarnych, Synaptics, FS9100, optyczny czytnik linii papilarnych, zabezpieczenie biometryczne,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.