Dropbox już dostępny dla konsoli Xbox One

Daniel Górecki, 2016-12-13 14:00 | Źródło |

Jako że konsola Xbox One bazuje na systemie Windows 10 i korzysta z uniwersalnej platformy Microsoftu, to deweloperom obecnie zdecydowanie łatwiej tworzy się aplikacje na ten sprzęt. Z opcji tej postanowił skorzystać Dropbox, który udostępnił swoją aplikację dla jednej z najpopularniejszych usług wirtualnego dysku (tzw. chmury) dla Xbox One.

Twórcy zdawali sobie sprawę, że zapewniają wsparcie dla największego ekranu w naszym domu, jakim jest telewizor, do którego najczęściej podłączona jest konsola, dlatego dostosowali interfejs aplikacji w taki sposób, by wygodnie korzystać z niego za pomocą pada lub pilota.

Jeśli zaś chodzi o funkcjonalność, to Dropbox dla Xboxa pozwala na dostęp do naszych plików w katalogu w chmurze, dzięki czemu możemy przeglądać zdjęcia na dużym ekranie czy streamować wideo, ale w razie potrzeby będzie także opcja celowego pobrania danych na konsolę, aby mieć do nich późniejszy dostęp offline. Dropbox umożliwi także dostęp do danych w chmurze innym aplikacjom i w tym kontekście twórcy wspominają choćby o popularnym odtwarzaczu multimedialnym VLC. Oczywiście nie zabraknie również tak podstawowej funkcji jak możliwość udostępniania za pośrednictwem Dropboxa screenshotów i filmów nagranych na konsoli, opatrywania plików komentarzem czy udostępniania ich znajomym.

Stosowna aplikacja jest już dostępna do pobrania w sklepie Xbox.


dropbox-app-for-xbox

Tagi: Xbox One, konsola, Windows 10, aplikacja, chmura, dropbox, wirtualny dysk, Sklep Xbox,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.12.2016 07:40

Wątków: 2296 | Odpowiedzi: 20916

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera (zmniejszony z 581x327) Zobacz oryginał

boomshanka#2569

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.