Szerokie zastosowanie OLEDów w iPhone'ach dopiero w 2018 roku

Daniel Górecki, 2016-12-10 11:04 | Źródło |

Przyszły rok zapowiada się wyjątkowo dla iPhone’ów ponieważ będziemy mieć do czynienia z 10 rocznicą rewolucyjnych smartfonów Apple. Oczywiście oznacza to dużą presję ciążącą na gigancie z Cupertino, by ten dostarczył w związku z tym wyjątkowy i przełomowy produkt i z licznych przecieków wiadomo już, że jedną z głównych nowości ma tu być przesiadka na panele OLED.

Firma zamówić miała już nawet przeszło 100 mln paneli od Samsunga, ale jak zapewne się domyślacie liczba ta nie wystarczy na całą generację iPhone’ów, w związku z tym prawdopodobne wydają się doniesienia  sugerujące, że tylko jeden z przyszłorocznych modeli otrzyma OLEDy. Najnowsze informacje Wall Street Journal zdają się potwierdzać ten scenariusz - zdaniem gazety w 2017 roku doczekamy się 3 modeli iPhone’a i oczekiwać możemy dwóch standardowych telefonów o nazwie iPhone 7s, z kolei trzeci najprawdopodobniej będzie specjalnym rocznicowym urządzeniem dostępnym w limitowanych ilościach i tylko on oferować ma wyświetlacz OLED.

Jeśli potwierdzą się niedawne plotki, to niewykluczone, że wyposażony będzie on w ekran edge to edge, który pokryje cały front urządzenia, a podobnego rozwiązania spodziewamy się w Galaxy S8 od Samsunga. Co więcej, ekran ten może być nawet zakrzywiony na bokach, ale należy podchodzić do tych informacji ze odpowiednim dystansem.

Wracając jednak do doniesień Wall Street Journal, to gazeta zdaje się potwierdzać szersze wykorzystanie OLEDów w smartfonach Apple dopiero od 2018 roku. 

iphone-7-plus-e1474038317857

iPhone 7

Tagi: smartfon, telefon, Apple, iPhone, iOS, oled, wyświetlacze, WSJ, iPhone 7s,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.