HTC tworzy własne studio dla gier i aplikacji VR

Daniel Górecki, 2016-12-09 11:03 | Źródło |

W czerwcu tego roku HTC wydzieliło swój dział Vive VR do zależnego podmiotu, a teraz ten zapowiedział utworzenie własnego studia zajmującego się przygotowaniem gier oraz aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości. To nazywa się Vive Studios i zajmie się wydawaniem zarówno swoich gier, jak i tych przygotowanych przez zewnętrzne firmy, co ma na celu zwiększenie zainteresowania VR.

Pierwszym tytułem opracowanym przez nową inicjatywę jest Arcade Saga, na którą składają się tak naprawdę 3 gry przygotowane przez wewnętrzny zespół Bears Studio składający się z weteranów branży pracujących wcześniej dla takich firm, jak Microsoft, Rockstar Games czy Amazon.

Tajwański koncern planuje działać tu w podobny sposób jak Microsoft i Sony w stosunku do swoich producentów zajmujących się przygotowaniem gier pod odpowiednio Xboxa i PlayStation. Warto wspomnieć, że Oculus także posiada wewnętrzne studia, jedno skoncentrowane na grach, a drugie na tworzeniu „kinowych doświadczeń”.

Dodatkowo Vive Studios pracuje nad materiałami VR dla kin, projektantów, sportowego wykorzystania, itd. Wewnętrzny producent opracuje także gry dla inicjatywy arcade HTC, która zakłada gogle Vive w salonach gier.

Wracając jednak do ich pierwszego dzieła, czyli Arcade Saga, to tytuł ten dostępny jest już na platformie Steam i w sklepie HTC Viveport, gdzie wyceniony został na 30 USD. Poniżej możecie obejrzeć trailer z tej produkcji.

Tagi: gry, HTC, VR, wirtualna rzeczywistość, aplikacje, studio, HTC Vive, Vive Studios, Arcade Saga,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.