Firmy VR łączą siły i tworzą GVRA

Daniel Górecki, 2016-12-09 08:04 | Źródło |

Bieżący rok był dla technologii wirtualnej rzeczywistości przełomowy, ponieważ doczekaliśmy się premiery wielu istotnych produktów z tej kategorii od różnych producentów. Ci postanowili jednak nie ograniczać się jedynie do bezpośredniej konkurencji i zdecydowali się na połączenie sił i utworzenie Global Virtual Reality Association (GVRA).

Wśród członków tego stowarzyszenia znajdziemy takie podmioty, jak Facebook (Oculus), HTC (Vive), Google (Daydream), Sony (PS VR), Samsung (Gear VR) i Acer (Starbreeze). Największym nieobecnym jest tu Microsoft, który przymierza się do wypuszczenia headsetu Holographic VR, ale warto odnotować także absencję Razera i jego OSVR (platforma wspierana przez Leap i Intela) oraz Valve i to pomimo tego, że na liście znajduje się jego partner, HTC.

Czym będzie zajmować się GVRA? Przede wszystkim promocją VR i stworzeniem pewnych standardów oraz praktyk, które gwarantować mają produkty na odpowiednio wysokim poziomie. Oculus wprost wyraża swoje obawy, iż słabej jakości produkty VR mogą zaszkodzić całej branży, dlatego też zdecydowało się przyłączyć do tej inicjatywy.

Stowarzyszenie składać będzie się z dwóch rodzajów członków, sponsorów (Sponsor Members), którzy decydować będą o wszystkich kwestiach związanych z działalnością GVRA oraz standardowych (Regular Members), którzy produkować będą sprzęt zatwierdzony przez GVRA. Tym samym już wkrótce chcąc kupić solidny sprzęt VR warto będzie szukać stosownego oznaczenia. 

gsmarena_002_01

Tagi: Samsung, Sony, Google, HTC, Acer, VR, FaceBook, wirtualna rzeczywistość, współpraca, stowarzyszenie, Global Virtual Reality Association, GVRA,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

09.12.2016 11:27

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2330

Może w końcu

Bedzie jeden wypasiony standard wspierany przez wszystkich producentów sprzetu VR
i niech w końcu zrobią jakieś porządne gry pod VR.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

12.12.2016 14:31

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 993

Czas połączyć siły

Szczególnie że wynalazek nie sprzedaje się tak dobrze jak zakładano.

Ja prawdopodobnie będę miał mdłości - zbyt słabej jakości mój organizm nie dopuszcza na dłuższa metę Ikona: :)

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali, z prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało... VPN-> http://nordvpn.com/?ref=40338145 (-20% przy odnow.) /kupon: 3yholiday ($2.75/mc)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.