Fitbit potwierdza zakup Pebble

Daniel Górecki, 2016-12-08 09:15 | Źródło |

Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie ostatnich przecieków i oficjalnie ujawniono, że Fitbit kupuje Pebble, a raczej ich talent i własność intelektualną. Producent znany ze sportowych opasek zdradził, że przejął „konkretne aktywa” od Pebble, w tym kluczowych pracowników, a także ich oprogramowanie i firmware. Tym samym firma, która zasłynęła za sprawą smartwatchy bijących crowdfundingowe rekordy, wstrzymuje wszelką produkcję, promocję i sprzedaż własnych urządzeń i kończy działalność.

Fitbit podkreśla, że nowy nabytek pozwoli im szybciej dostarczyć na rynek nowe produkty i ulepszyć te znajdujące się już w ich ofercie. Z pomocą pracowników Pebble firma zamierza  opracować urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb i aplikacje third-party dla korporacyjnych klientów i badaczy. Agencja Bloomberg podaje, że możliwość przejścia do Fitbit zaproponowana zostanie 40% pracowników Pebble.

Producent zegarków podziękował społeczności za wsparcie, które umożliwiło im sprzedaż ponad 2 mln smartwatchy i wyjaśnił czego ich klienci mogą się spodziewać po zakończeniu działalności. Użytkownicy ich dotychczasowych produktów mają nie odczuć żadnych zmian w ich działaniu, ale firma zastrzega, że funkcjonalności mogą być z czasem redukowane, a co równie istotne nie otrzymają oni już wsparcia w zakresie gwarancji.

Pebble Time 2, Pebble Core i Pebble Time Round Kickstarter Edition nie trafią natomiast do finalnej produkcji i wszyscy, którzy wsparli projekt, a nie otrzymali jeszcze zegarka, mogą liczyć na refundację. Proces ten może jednak potrwać do marca przyszłego roku.

Jest to niewątpliwie smutny koniec dla Pebble, które było kickstarterowym fenomenem. Nie ujawniono szczegółów umowy, ale według ostatnich przecieków Fitbit prawdopodobnie zapłaciło za swój nowy nabytek ok. 40 mln USD. 

2bac587dbf7448c6e48ce2aeb101ef35_original

Tagi: przejęcie, wykupienie, zegarki, Pebble, smartwatche, opaski, koniec działalności, FitBit,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

08.12.2016 10:06

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 11

To fatalna wiadomość...

... dla obecnych posiadaczy produktów marki Pebble, a także dla tych, którzy czekali na nowe produkty (Pebble Core). Fitbit uśmiercił markę zegarków jak i same produkty. Można jedynie mieć nadzieję, że w swoich nadchodzących produktach zdecyduje się ba e-papier. Swojego Pebble 2 zamówiłem na Amazonie dzień przed ogłoszeniem przejęcia :/

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.