Apple Music ma już 20 mln płatnych subskrybentów

Daniel Górecki, 2016-12-08 08:04 | Źródło |

Apple pochwaliło się najnowszym kamieniem milowym osiągniętym przez ich serwis  do streamowania muzyki o prostej nazwie Music. Liczba subskrybentów, którzy opłacają abonament, przekroczyła bowiem 20 mln użytkowników, co oznacza, że od września tego roku odnotowano wzrost o 3 mln.

Wiceprezes firmy, Eddy Cue, przyznał ponadto, że aż 60% z abonentów to nowi klienci, którzy w ostatnim roku nie kupili nawet piosenki w iTunes. Apple brakuje jednak do Spotify jeszcze sporo użytkowników, ponieważ serwis ten we wrześniu chwalił się liczbą 40 mln płatnych subskrybentów, po tym jak w pół roku udało mu się zwiększyć tę bazę aż o 10 mln. Warto także pamiętać, że w odróżnieniu od Apple Music, Spotify posiada bezpłatną opcję z reklamami, a całkowita liczba użytkowników tego serwisu przekroczyła już 100 mln. Apple ma z kolei swój atut w postaci preinstalowanej aplikacji na każdym sprzedanym modelu iPhone’a. Jeśli zaś chodzi o ceny usług obu serwisów, to są one praktycznie identyczne.

Cue zauważa jednak jeszcze duży potencjał w tym segmencie i pole do rozwoju, ponieważ jak podkreśla „globalnie ze streamingu muzyki korzysta obecnie tylko 100 mln osób”.

2015-06-08-image-21

Tagi: Apple, muzyka, liczba użytkowników, streamowanie muzyki, Apple Music, music, subskrybenci,

Komentarze (3)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

08.12.2016 09:08

Wątków: 132 | Odpowiedzi: 5555

hmm

ciekawe ile osób nie wie że płaci Ikona: :P

Blog żonki :) http://kiedymamaniespi.pl

08.12.2016 16:51

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 5

nie wiem jak można nieogarniać że sie za coś płaci Ikona: ;) no ale.. jak są tacy co wybierają np droższe miejsca bo coś tam, a mogą wysłac kurierem sprzęt do espo ,które jest autoryzowane a mają tańsze ceny, to w sumie pewnie i tak się znajdą tacy co płacą za muzykę a nie wiedzą..

08.12.2016 16:55

Wątków: 132 | Odpowiedzi: 5555

emilioe

włączenie na początku było darmowe i baaaardzo szeroko ogłoszone + komunikaty, zmiany w Muzyka itp. ale żeby później nie płacić trzeba gdzieś to tam w drobnych opcjach odznaczyć. Konto iCloud = podanie karty, przynajmniej kiedyś było wymagane obowiązkowo Ikona: :P

Blog żonki :) http://kiedymamaniespi.pl

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.