Sony rozpoczyna udostępnianie Androida 7.0

Daniel Górecki, 2016-12-01 15:00 | Źródło |

W listopadzie Sony udostępniło wersję beta systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat dla użytkowników programu Xperia Beta. Aktualizacja dostępna była jedynie dla modelu Xperia X Performance, nic więc dziwnego, że smartfon ten jest pierwszym z oferty japońskiego producenta, który doczekał się pełnoprawnej edycji Nougata.

Jak możemy przeczytać na Xperia Blog, Android 7.0 jest już udostępniony w wybranych regionach (jak na razie potwierdzono go w Rosji, Ameryce Łacińskiej oraz Australii) kanałem OTA dla Xperii X Performance (numer modelu F8131) i X Performance Dual (F8132). Aktualizacja oznaczona numerem 39.2.A.0.327 zawiera dodatkowo listopadowe łatki bezpieczeństwa dla Androida.

Sony nie ograniczyło się tu jedynie dla nowości wprowadzanych przez Nougata i dodało coś od siebie. Dla przykładu Japończycy wprowadzili nowe opcje aplikacji aparatu, np. użytkownicy mogą dostosować wartość ISO podczas wykonywania zdjęć w pełnej rozdzielczości.   

Przypominamy, że Sony potwierdziło androida 7.0 dla następujących smartfonów: 
 
Xperia Z3+
Xperia Z4 Tablet
Xperia Z5
Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Premium
Xperia X
Xperia XA
Xperia XA Ultra
Xperia X Performance

 

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy aktualizację otrzymają pozostałe modele, ale wydaje się, że ich użytkownicy nie powinni już zbyt długo czekać na stosowny update. 

sony-android_story

Tagi: Sony, smartfony, aktualizacja, telefony, update, Xperia X Performance, Anroid 7.0 Nougat,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

01.12.2016 18:40

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1

Aktualizacja do Z5 I 5 cOMPACT

Pytanie kiedy z5 i5 compact dostaną to ze będą mieli ok tylko kiedy to nastąpi?

Daro26

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.