10-calowy iPad bez przycisku Home i z bezramkowym deisgnem?

Daniel Górecki, 2016-11-29 08:10 | Źródło |

Powoli zaczyna do nas docierać coraz więcej szczegółów na temat szykowanego przez Apple nowego iPada. Ten ma być nieco większy niż 9,7-calowy model obecnie oferowany przez giganta z Cupertino, ponieważ spodziewamy się tu 10,5-calowego ekranu lub też 10,9- calowego (w zależności od źródła informacji).

Najnowsze przecieki pochodzące od dobrze poinformowanych źródeł z Tajwanu twierdzą, że będzie to pierwszy tablet Apple, który nie będzie posiadał przycisku Home. Niestety nie wiemy jeszcze jak ma to działać w praktyce i w jaki sposób producent zastąpi ten element (wirtualny przycisk? może jakieś gesty?).

Co więcej, nowy iPad charakteryzować ma się niemal bezramkowym designem, przez co jego fizyczny rozmiar będzie niemal identyczny jak w przypadku 9,7-calowego modelu, pomimo większego ekranu. Największa ramka znajdować ma się nad wyświetlaczem, ponieważ umieszczono w niej kamerkę FaceTime. Całość mierzyć ma tylko 7,5 mm grubości, a z tego samego źródła dowiadujemy się, że nowy 12,9-calowy iPad mierzyć będzie tylko 7,2 mm grubości.

Prezentacji nowych modeli z oferty Apple spodziewamy się na specjalnej konferencji w marcu przyszłego roku. 

ipad_01

Tagi: tablet, Apple, iPad, design, rozmiar, bezramkowy design, przycisk Home,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.