Xbox One pozwoli na streamowanie gier na Oculusa od 12 grudnia

Daniel Górecki, 2016-11-23 09:22 | Źródło |

Microsoft umożliwił streamowanie gier pomiędzy PC i Xboxem One jakiś czas temu, ale już wkrótce rozszerzy tę opcję o gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Giganta z Redmond nawiązał bowiem współpracę z Oculusem, czego owocem będzie nowa aplikacja, która zgodnie z obietnicą pozwoli nam streamować tytułu z konsoli Microsoftu do headsetu VR podłączonego do systemu z Windows 10 na pokładzie.

Oprogramowanie udostępnione zostanie 12 grudnia i trzeba już na wstępie zaznaczyć, że nie będzie ono magicznie zamieniać konsolowych gier w tytuły VR i zamiast tego otrzymamy po prostu wirtualny wyświetlacz, podobny do tego, co oferuje już PlayStation VR na PS4. Tym samym zyskamy opcję bardziej prywatnej rozgrywki, gdzie np. nasze dzieci nie będą widzieć jak piłujemy Lancerem kolejne szkarady w Gears of War 4, a przy okazji zyskujemy większy ekran.

Aplikacja będzie darmowa, ale niewątpliwie nie będzie to najtańsza opcja grania  w produkcje Xbox One z dala od telewizora, ponieważ poza konsolą potrzebować będziemy mocnego komputera i samych gogli VR. Lepiej jednak mieć więcej opcji niż mniej, a poza tym jest to kolejny etap współpracy obu firm, który zdaje się potwierdzać, że Xbox Scorpio rzeczywiście doczeka się wsparcia dla Oculus Rifta. 

pobrane_14

Tagi: Microsoft, PC, gry, konsola, data premiery, Windows 10, aplikacja, Oculus Rift,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.