HTC zaprzecza doniesieniom o sprzedaży działu mobilnego

Daniel Górecki, 2016-11-22 14:00 | Źródło |

Ostatnie lata są dla HTC naprawdę trudne, ponieważ firma regularnie notuje straty - sprzedaż ubiegłorocznego flagowca One M9 okazała się porażką, a wyniki tegorocznego HTC 10 także są rozczarowujące. Nie pomagają tu też dziwne decyzje producenta, jak w przypadku nowej wersji One A9, która wypadała gorzej od poprzedniego modelu, wypuszczenie Desire 10 Lifestyle z 3-letnim procesorem czy najnowszy produkt tajwańskiej firmy, czyli Bolt (na świecie znany jak 10 evo) z ubiegłorocznym SoC Snapdragon 810.

Nic więc dziwnego, że w sieci zaczęły się ostatnio pojawiać doniesienia jakoby koncern szykował się do sprzedaży przynoszącego straty działu mobilnego i tym samym koncentrował się na innych produktach, jak np. gogle VR Vive. Firma postanowiła zdusić tę plotkę w zarodku i przedstawiciel HTC „mocno jej zaprzeczył” portalowi TechRadar.

Tajwański gigant zapewnia, że pozostaje na obranym kursie jeśli chodzi o rynek smartfonów. Zapewne firma liczy na to, że pomoże jej współpraca z Google nad modelami Pixel, które niedawno trafiły na rynek. Jeśli jednak wkrótce nie nastąpi odbicie w wynikach finansowych mobilnego działu HTC, to niewykluczone, że skończy się cierpliwość koncernu i ten zdecyduje się pozbyć tej kuli u nogi. 

htc-logo

Tagi: smartfony, sprzedaż, HTC, telefony, plotki, dział mobilny, zaprzeczenie,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

22.11.2016 17:56

Wątków: 389 | Odpowiedzi: 14072

To co im zostanie?

Myślałem, że ten słaby dział mobiny to i tak ich główny dział...

http://rmn1.pl

22.11.2016 23:06

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 11683

HTC zawsze musi coś

ostro spier**lić w swoich telefonach.
było tak od zawsze i niczego się nie nauczyli (mój pierwszy telefon ich produkcji pochodził z roku 2004 i wtedy sprzedawali go jako qtek oraz pod brandami operatorów).
albo dają za mało pamięci, albo nie dają jakiegoś sterownika, albo aparat jest kpiną z ludzi - wielu z was pewnie jest w stanie coś dodać od siebie.
szczerze, to dziwię się, że jeszcze istnieją na rynku.
nie życzę im źle, ale chińczycy klepią swój sprzęt krócej niż htc a nauczyli się przez ten czas więcej od nich.
nie życzę im źle, bo konkurencja jest dobra dla rynku, ale słabo to widzę.

Xperia Z3C, Surface 2 PRO, HTC Himalaya, Asus Transformer 101, http://smakowyraj.blogspot.com

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.