Polacy liderem w blokowaniu internetowych reklam

Daniel Górecki, 2016-10-13 10:30 | Źródło |

Blokowanie reklam przez internautów staje się coraz powszechniejsze, a na rynku pojawiają się już nawet przeglądarki, które posiadają taką opcją bazowo i nie potrzebują żadnych dodatkowych wtyczek.

Agresywne internetowe kampanie wpływają na wzrost liczby użytkowników, którzy decydują się na blokowanie reklam, co z kolei sprawia, że te są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie, więc można mówić tu o swoistym samonapędzającym się kole. Co ciekawe z najnowszych badań wynika, że to właśnie Polacy najchętniej korzystają z ad-blockerów i robi to już przeszło połowa z nas.

Wyniki międzynarodowych badań Connected Life 2016 przeprowadzone przez Kantar TNS wskazują, że aż 51% Polaków korzysta z programów, które ograniczają i blokują reklamy wyświetlane na odwiedzanych stronach i jesteśmy pod tym względem liderami na świecie. Warto odnotować tu trend, który jednoznacznie pokazuje, że w krajach rozwiniętych liczba osób blokujących reklamy jest stosunkowo wyższa, niemniej jednak globalna średnia wynosi tylko 18%, a europejska 30%, więc mocno ją zawyżamy.

Jeśli zaś chodzi o poszczególne grupy wiekowe, to trudno uznać to za zaskoczenie, bo najchętniej blokują reklamy najmłodsi użytkownicy Internetu, ponieważ w grupach wiekowych 16-24 oraz 25-34 ich odsetek wynosi aż 20%. Procent ten systematycznie spada wraz ze starzeniem się grupy, co dobrze instruuje poniższa grafika.

Warto dodać, że badania przeprowadzono na 57 rynkach i wzięło w nim udział 70 tys. internautów, w tym 1 tys. w Polsce. 

cl_blokowanie-reklam

Tagi: Internet, polska, reklamy, badania, blokowanie reklam, ad blocker, Kantar TNS,

Komentarze (18)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

13.10.2016 10:48

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 523

Może u nas

reklamy pop-up są najgorsze i stąd to wynika. Reklama będąca banerem w tle mi nie przeszkadza. Bez blokerów nie da się internetu przeglądać.

13.10.2016 10:52

Wątków: 158 | Odpowiedzi: 24744

...

hmm, ciekawe jaka może być tego przyczyna...

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, WD30EFRX, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One

13.10.2016 11:20

Wątków: 39 | Odpowiedzi: 12929

Tysiąc w Polsce... Pewnie ankietę reszcie wyfiltrowal adblock xD a ta 490 z jakimiś słabymi blockerami ja dostala hihi

i5 4670K@4.5 / MSI Z87-G43 / MSI 970 Gaming 100ME / Ares 16GB 2133MHz / SSD M500 240GB + MX300 525GB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T + AOC i2757Fm / QuickFire TK Brown / G502

13.10.2016 11:22

Wątków: 256 | Odpowiedzi: 12875

śmiadomość w polsce duża

no i dobrze, podzkiękować należy zarówno reklamodawcom myślącym, że im większy, wyskakujący i ruszający się banner tym lepiej, oraz stronom pokroju onet, fraz czy inne wp, które miejsce na reklamę sprzedadzą w każdym możliwym miejscu robiąc z siebie totalnie nieczytelną choinkę

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

13.10.2016 11:23

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 49369

+1 Izuka, reklamy pop-up to jest rak. Gdyby FPC takich nie miał to może nawet bym wyłączył Adblocka

No, ale pewnie wyszło im, że takie generują najwięcej zysków, bo biedacy na smartfonach klikają omyłkowo w te pływające pop-upy :/

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.10.2016 12:26

Wątków: 858 | Odpowiedzi: 22092

bo my Polacy...

Ikona: ;) sam tez to robie, to znaczy nie robie, opera robi za mnie Ikona: :D

?

13.10.2016 13:07

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 573

krzycz

Przyczyna jest taka, że Polska była pod zaborami, później Ruscy coś nam narzucali, więc jesteśmy na to uczuleni.

RYZEN... i wszystko jasne :)

13.10.2016 13:32

Wątków: 158 | Odpowiedzi: 24744

...

nooo... wyjaśnienia kwestii blokowania natłoku wkurzających pop-upów zaborami to ja się nie spodziewałem Ikona: lol

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, WD30EFRX, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One

13.10.2016 14:02

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 573

Po prostu

nie lubimy, jak ktoś nam coś narzuca, do czegoś zmusza.
Psychologia...

RYZEN... i wszystko jasne :)

13.10.2016 14:10

Wątków: 158 | Odpowiedzi: 24744

...

a może po prostu mamy dość, że na 10 MB pobranych z netu danych 8MB to są natrętne reklamy, których i tak nikt nie ogląda?

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, WD30EFRX, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One

13.10.2016 14:18

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 573

Też :)

Co z tego, że mam szybki internet, skoro zanim mogę zacząć przeglądać stronę, to muszę najpierw zamknąć reklamę lub poczekać, aż się "schowa".
Najbardziej mnie denerwuje, jak chcę obejrzeć jakiś materiał filmowy, a przed nim jest reklama lub dwie - wtedy nie oglądam, zamykam bo nie zdzierżę, że mam najpierw obejrzeć jakąś nudną reklamę, która nie jest materiałem informacyjnym, tylko wciskaniem "kitu", który ma mnie "urobić".

RYZEN... i wszystko jasne :)

13.10.2016 14:35

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 4069

Byla germanizacja, byla rusyfikacja, teraz mamy marketizacje Ikona: ;)

W zasadzie roznica jest prosta. The Guardia - zablokowane 4 reklamy, po wylaczeniu adblocks reklamy malre, nie natretne i stonowane. WP - zablokowanych reklam 49, po oblokowaniu strona zamula, szukanie tresci w srod reklam, ktore bija po oczach jak pojebane.

Do poki w Polsce nie zmieni sie podejscie do reklam przez reklamodawcow to beda one daleb blokowane.

AMD FX 8350, Gigabyte Radeon HD 6670 2 GB DDR3, 2 x 8 Gb Kingston HyperX 1600 MHz, Gigabyte 970A UD3, WD Blue 1 TB + Samsung 320 GB

13.10.2016 14:47

Wątków: 158 | Odpowiedzi: 24744

...

wendol, mam tak samo - jak widze jakiś materiał z onetu czy innego tvn playera i mi wskoczy na początku reklama - choćby nei wiem jaki to był materiał - wyłączam.

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, WD30EFRX, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One

13.10.2016 16:07

Wątków: 25 | Odpowiedzi: 2264

...

Kazdy tak ma;) +1do Jacoba;)

2500k@4.6GHz/AsRock p67 fatal1ty pro/16GB 2133mhz cl10/7950 windforcex3/MX300 1TB/ Samsung 830 120GB/WD RED 2TB /XonarDX/Samsung XL2370/BeQuiet powerzone850W/NZXT Phantom820/Cougar 700K/G500

13.10.2016 18:46

Wątków: 146 | Odpowiedzi: 6717

Teraz trzeba jeszcze tylko jakiegoś adblocka na paskudne bilboardy jak się jedzie w miejscowości turystyczne i będzie idealnie. Ikona: ;)

Gdyby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

13.10.2016 20:54

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4561

nic dziwnego

na stronach pokroju frazpc.pl adblock niezbędny, aby nie zginąć w gąszczu reklam.

Box na pół ekranu i rozsuwana ipla następne pół, nie wiem czy to głupota, idiotyzm czy ignorancja. Wielkość reklamy odwrotnie proporcjonalna do zysków jakie z nich osiągacie. Przecież jak ludzie to blokują to nic za to nie dostajecie i liczba odsłon spada. Nie moja kieszeń, wiec nie mój problem Ikona: :)

Bitcoin - pump and dump? Kiedy 1BTC za 2,99 dolara?

13.10.2016 21:41

Wątków: 22 | Odpowiedzi: 8542

51%? Ciekawe skąd oni wzięli tą "cyfrę"... Przez ostatnie 11 lat (10 lat licząc do 2015r., gdyż obecnie siedzę w innej branży) we wszystkich serwisowanych przeze mnie kompach klientów przypadki obecności oprogramowania blokującego reklamy były sporadyczne, drobny promil. Zazwyczaj było dokładnie odwrotnie: ilości wyświetlanych reklam szły w dziesiątki z racji zawirusowania kompów i obecności avasta Ikona: ;)
Jak testerzy wlecieli na polibudę i zrobili sondę wśród studencików to nie dziwota, że wyszło im to 51%. I tak nieźle biorąc pod uwagę poziom umysłowy dzisiejszej gimbusiarni, która już nawet nie musi się prześlizgiwać na studiach - oni są na siłę przepychani przez uczelnie, aby te nie straciły dofinansowania z MENu.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

13.10.2016 22:34

Wątków: 137 | Odpowiedzi: 3795

hm

zainstalowalem przez fraza, nie wiem jak jest teraz i nie chce wiedziec. Na telefonie tak gownianej reklamy ktora zaslania sporo od dolu.. serio?

Przewrotność losu nie zna granic.

13.10.2016 22:36

Wątków: 137 | Odpowiedzi: 3795

hm

teraz to juz nawet board nie dziala zeby zobaczyc, jak daje link do boarda wywala do mobilnej glownej.

Przewrotność losu nie zna granic.

14.10.2016 16:30

Wątków: 651 | Odpowiedzi: 16368

zaraz Wam frazir zrobi zerowanie

edycja podpisu

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.10.2016 18:57

Wątków: 157 | Odpowiedzi: 12114

A frazir to już chyba tylko celebryta na frazie Ikona: ;)

Z77N-WIFI / 3570K@4GHz / 16GB@1600 / SV300S37A120G / BITFENIX PRODIGY / MINIX NEO U1