Verizon chce renegocjować umowę z Yahoo

Daniel Górecki, 2016-10-07 15:00 | Źródło |

W lipcu tego roku dowiedzieliśmy się, że amerykańska firma Verizon zgodziła się wykupić większość Yahoo za 4,83 mld USD i normalnie moglibyśmy mówić o zakończeniu tego tematu. W międzyczasie jednak pojawiły się nowe okoliczności, które jak wynika z najnowszych doniesień z obozu amerykańskiego operatora, skłoniły do renegocjowania warunków umowy.

Mowa tu oczywiście o potwierdzonym niedawno ogromnym wycieku danych z 2014, kiedy to wykadzono 500 mln kont Yahoo oraz skanowaniu przez tę firmę przychodzących wiadomości email użytkowników na rzecz amerykańskiego wywiadu. Jak podaje gazeta New York Post, która powołuje się na wiele źródeł, Verizon nie jest zadowolone z takiego bratu sprawy i w związku z tym chce się wyplątać całkowicie z umowy lub też ją renegocjować, by transakcja opiewała na kwotę o 1 mld USD mniejszą.

Do połączenia miało dość do końca obecnego roku i plan zakładał przejęcie wyszukiwarki internetowej, serwisów internetowych, systemu mailingowego oraz platformy reklamowej, a następnie scalenie ich z AOL, dzięki czemu powstać ma nowy gigant, który powalczy z Google czy Facebookiem. Nie wiadomo jednak, czy w ogóle do tego dojdzie.

1024px-yahoo_701_first_avenue-640x219

Tagi: cena, przejęcie, umowa, transakcja, Yahoo, verizon, wykupienie, Tumblr.,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

07.10.2016 17:52

Wątków: 677 | Odpowiedzi: 17902

niecałe 5kkk? Ile dawał MS jakiś czas temu?

edycja podpisu

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.