Samsung kupuje Viv, asystenta cyfrowego od twórców Siri

Daniel Górecki, 2016-10-06 11:00 | Źródło |

Samsung nie zamierza biernie przyglądać się poczynaniom konkurentów, którzy coraz mocniej stawiają na technologię sztucznej inteligencji (dobrze widoczne było to na konferencji Google, gdzie firma dużo czasu poświęciła na omówienie swojego asystenta wbudowanego w telefony Pixel i głośnik Home). W związku z tym koreański gigant postanowił wykupić Viv Labs, producenta zatrudniającego osoby odpowiedzialne za stworzenie Siri, czyli  asystenta znanego z produktów Apple, który ostatnio zaprezentował nową platformę określaną przez siebie jako „asystent zdolny do wszystkiego”.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Viv Labs, Dag Kittlaus, wyznał, że „Samsung pozwoli im drastycznie przyspieszyć ich wizję”. Koreański gigant zapewnił zaś, że ich nowy zespół pracować będzie niezależnie jak dotychczas, ale koncern niewątpliwie zamierza wykorzystać ich technologię zrozumienia naturalnego języka w swoich produktach, w tym telefonach, telewizorach, sprzęcie AGD czy nawet VR.

Kittlaus określa Viv jako przełom w nauce komputerowej, który jest zdolny do samodzielnego programowania. Jak tłumaczy twórca, o ile inni asystenci posiadają wszystkie swoje odpowiedzi sztywno zakodowane, tak ich rozwiązanie stara się zrozumieć użytkownika samodzielnie poszukując jak najlepszej reakcji, a skala w jakiej operuje Samsung (dostarcza na rynek 500 mln urządzeń rocznie) zapewni im niespotykane dotychczas możliwości.

Jak na razie nie wiemy, ile Koreańczycy musieli wyłożyć na stół, by przejąć Viv Labs, ale bardziej interesuje nas jak szybko koncern wdroży tę technologię do swoich produktów – ich dyrektor ds. technologii mobilnych, Injong Rhee, oczekuje, że Viv trafi do telefonów w drugiej połowie przyszłego roku. 

Tagi: Samsung, smartfony, Technologia, telewizory, AI, wykupienie, asystent cyfrowy, SI, Viv Labs,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.