Google zapowiada nowy router WiFi

Daniel Górecki, 2016-10-05 09:15 | Źródło Google |

Pomimo tego, że Google WiFi nie wydaje się być tak ekscytującym produktem jak smartfony Pixel, gogle Daydream czy domowy głośnik-asystent Home, to warto wspomnieć o nowym routerze, który zaprojektowano w taki sposób, by był modularny i łatwy w instalacji, dzięki czemu możemy zastosować jedną sztukę bądź też kilka  jako część topologii siatki pokrywającej większą przestrzeń. Trzeba także zaznaczyć, że propozycja Google wypada naprawdę atrakcyjnie cenowo na tle konkurentów, ponieważ za jeden egzemplarz zapłacimy 129 USD, a za paczkę trzech 299 USD.

Google Wifi wspiera bezprzewodowe prędkości AC1200, jak również zapewnia jednoczesną obsługę dwóch równoległych sieci o częstotliwościach 2.4 GHz i 5GHz. Nie zabrakło technologii kształtowania wiązki oraz Bluetooth Smart, a producent zwrócił także uwagę na funkcję asystenta sieci, który aktywnie monitoruje i optymalizuje nasze połączenia i posiada zdolność automatycznego i inteligentnego przechodzenia pomiędzy urządzeniami, by uzyskać najlepszy Access Point i odpowiedni kanał bezprzewodowy, co pozwala uniknąć zatkania sieci.

Sam router wyróżnia się kształtem krążka hokejowego ze święcącym światłem po środku, a towarzyszy mu specjalna aplikacja, która pozwoli np. na zatrzymanie WiFi na konkretnych urządzeniach, ustawienie priorytetów czy też podgląd, które sprzęty są podłączone i jak dużo przepustowości wykorzystują.

Google Wifi trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim w grudniu tego roku.

1475600173_google_wifi_kjaesbnefj_story

gsmarena_004 gsmarena_003

Tagi: cena, Google, data premiery, WiFi, router, Google WiFi, AC1200,

Komentarze (9)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

05.10.2016 12:03

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 31699

hmmmz

...czyli router z graficznym interfejsem pod telefony dotykowe? Ikona: sarcastic Nie ma co, innowacja po ch...ju fest. Ale spoko, za 2 lata Apple to opatentuje, a wtedy wszyscy się na to rzucą jak na złoto Ikona: :)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

05.10.2016 20:52

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40748

Titus

apple i routery? serio? :>

Semper frakkin fi!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.10.2016 20:57

Wątków: 128 | Odpowiedzi: 10635

ale co. mam postawić trzy routery, jeden na drugim? Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

05.10.2016 23:22

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.lomo

rozstawic po domu a one sie ze soba polacza w jedna siec podobnie jak repeater

kazdy moze byc niezalezny albo moga dzialac jak jeden router "rozrzucony" po domu Ikona: :P

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

06.10.2016 07:26

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 31699

hmmmz

Nikon: Apple i zegarki, serio? Apple i tablety, serio? Apple i telefony, serio? Możnaby tak długo Ikona: ;)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.10.2016 07:59

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 43742

hmmmm

Teraz będą mogli szpiegować jeszcze dokładniej.

Tylko lamer uzywa "format" jako rozwiazanie problemu. Chyba, ze ma żyłe wodna pod kompem.

06.10.2016 10:48

Wątków: 182 | Odpowiedzi: 10569

nikon, Titus

jeden z Was, lub oboje, nie wie, że Apple od dawna ma routery w ofercie Ikona: :) I wielu Macowców używa właśnie ich, bo tak.

Jeśli ten zestaw od Google zapewni łatwe pokrycie domu kilkoma routerami, bez bawienia się w konfigurację, to będzie bomba. Kwestia jest bardzo potrzebna, a na razie sprzęt, który robi to dobrze, jest dość drogi.

Podpis or it didn't happen.

06.10.2016 16:11

Wątków: 107 | Odpowiedzi: 4176

TLEN

a są routery, które robią to dobrze? Nie ma problemów z przełączaniem między 1 a 2 routerem?

Nie spotkałem się jeszcze z dobrze działającym takim rozwiązaniem. To działa zawsze dobrze w teorii a w praktyce zawsze są problemy. Co innego postawić jeden router i wystawić kilka anten po kablach w różnych miejscach. Wtedy to działa dobrze.

AMD FX 8350, Gigabyte Radeon HD 6670 2 GB DDR3, 2 x 8 Gb Kingston HyperX 1600 MHz, Gigabyte 970A UD3, WD Blue 1 TB + Samsung 320 GB

06.10.2016 16:16

Wątków: 182 | Odpowiedzi: 10569

Jacob

jest jakieś rozwiązanie, które zbiera bardzo dobre recenzje. Za cholerę nie przypomnę sobie teraz nazwy, być może ktoś poratuje :/ Ale jest drogie, jedno urządzenie kosztuje bodaj tyle, co pakiet trzech od Google.

Podpis or it didn't happen.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.10.2016 16:22

Wątków: 128 | Odpowiedzi: 10635

ludzie to jest google.

stać ich na kupienie jakieś firmy / technologi / patentu lub stworzenie od zera i sprzedanie sryliona tych routerów. w USA może to być świąteczny HIT.

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.