Microsoft udostępnia nowe metody zgłaszania mowy nienawiści

Daniel Górecki, 2016-08-29 10:59 | Źródło |

Microsoft poinformował o uruchomieniu nowej strony, która ułatwić ma internautom zgłaszanie tzw. mowy nienawiści rozpowszechnianej w serwisach koncernu. Tym samym pod TYM adresem możecie informować o takich przypadkach, a konkretniej o materiałach promujących nienawiść ze względu na wiek, niepełnosprawność, płeć, narodowość lub pochodzenie etniczne, rasę, religię lub orientację seksualną/tożsamość płciową.

Koncern podkreśla, że nie zmienia tu swojej polityki w stosunku do mowy nienawiści lub obraźliwych treści, a jedynie udostępnia nową metodę zgłaszania takowych. Co więcej, uruchomił także drugą stronę, gdzie użytkownicy oskarżeni o szerzenie takich treści, których materiały zostały wyłączone, mogą ubiegać się o ich przywrócenie jeśli uważają, że nie naruszyli warunków korzystania z serwisów Microsoftu.

Działania firmy są niewątpliwie związane z porozumieniem zawartym w maju przez Microsoft, Facebooka, Twittera oraz YouTube z Unią Europejską, na mocy którego technologiczni giganci zobowiązali się do walki z tym problemem.

Koncern zaznacza, że nie wszystkie treści, które uznamy za obraźliwe, można uznać za szerzenie mowy nienawiści i możliwe jest, że po ich przeanalizowaniu Microsoft zdecyduje się nic nie robić z takim przypadkiem. Zapewne wielu osobom taki pomysł w ogóle nie przypadnie do gustu i uznają go za swoistą cenzurę, jednak wszystko zależeć będzie od jego realizacji. 

microsoft-surface-book-xbox_story

Tagi: Microsoft, Internet, Unia Europejska, formularz, mowa nienawiści, zgłoszenie, nienawiść,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

29.08.2016 18:48

Wątków: 384 | Odpowiedzi: 15248

---

h**ps://support.microsoft.com/en-us/getsupport?oaspworkflow=start_1.0.0.0&wf=0&wfName=capsub&productkey=hatespeech&locale=en-us&wa=wsignin1.0&ccsid=636078329221791966
RLY? Ikona: lol Ikona: hahaha Bo trudno było zrobić:
h**p://microsoft.com/go/hatespeech

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.