Xbox One refurbished trafia do sklepów w Polsce

Kamil Pieczonka, 2016-05-26 22:59 | Źródło Microsoft |

Od wczoraj w kilku większych sieciach ze sprzętem RTV i AGD zaczęły pojawiać się tańsze konsole Xbox One w wersji z 500 GB pamięci i kilkoma grami w zestawie, które kosztują 1499 PLN oraz 1899 PLN (za model z sensorem Kinect). Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego gdyby nie fakt, że są to tzw. konsole fabrycznie odnowione (refurbished), czyli zwrócone przez klientów z powodu awarii sprzętowej, naprawione i ponownie wprowadzone do sprzedaży, zazwyczaj z niewielkimi śladami użytkowania. Niestety na stronach kilku sklepów, które sprawdziłem próżno szukać takiej informacji, o czym świadczą komentarze niezbyt szczęśliwych nabywców tychże urządzeń.

xbox_one_console_set

Źródło: Wikipedia

Wszystkie odnowione konsole mają stosowne oznaczenie "Refurbished" na górnej części opakowania i posiadają pełną, 24 miesięczną, gwarancję (a niektóre sieci skracają ją do 12 miesięcy...). W zestawie poza samą konsolą i grami, znajdziemy jednego pada, kabel HDMI, zasilacz oraz dwa kupony na Xbox Live Gold odpowiednio na 14 dni i 3 miesiące. O ile nie można nic zarzucić samej atrakcyjności oferty, to niestety podejście sprzedawców, którzy nie informują wyraźnie o tym, że sprzęt nie jest fabrycznie nowy, jest warte napiętnowania. Jeśli zatem traficie gdzieś w sieci na Xbox One w dobrej cenie, to warto sprawdzić, czy nie jest to czasami wersja odnowiona. Te występują w poniższych zestawach:

- Xbox One z dyskiem 500GB i grą Minecraft
- Xbox One z dyskiem 500GB i grami FIFA 16 i Minecraft
- Xbox One z dyskiem 500GB i grami Call of Duty: Ghosts i Minecraft
- Xbox One z dyskiem 500GB i grami Far Cry 4, Watch Dogs i Rayman Legends
- Xbox One z dyskiem 500GB, sensorem Kinect i grami Kinect Sports Rivals, Dance Central Spotlight i Zoo Tycoon

Tagi: Microsoft, Xbox One, konsola, Kinect, refurbished, tańsza wersja, uwaga w sklepach,

Komentarze (14)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

26.05.2016 23:08

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

polscy janusze biznesu

tak samo jest z dyskami. czasem trafiają do mnie klienci z "nowymi" dyskami seagate, ale moje wprawne oko widzi zieloną obwolutę naklejki, co świadczy o tym, że dysk jest z wymiany gwarancyjnej

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

26.05.2016 23:21

Wątków: 168 | Odpowiedzi: 25933

...

1899 to atrakcyjna oferta za refurbisha z kinectem?????

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, HDWD130EZSTA, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One X

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

26.05.2016 23:31

Wątków: 3320 | Odpowiedzi: 46469

no...

... 100 PLN taniej chyba nie? Ikona: ;)

...

26.05.2016 23:37

Wątków: 168 | Odpowiedzi: 25933

...

no to fakt Ikona: ;)

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, HDWD130EZSTA, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One X

27.05.2016 02:03

Wątków: 443 | Odpowiedzi: 23978

Jako refurby sprzedają też towar zwrócony przez klienta - nie musiał być nawet używany...

2600K@4,5GHz || GTX970 Strix || P8P67-M || 32GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || BitFenix Phenom || 2x Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.05.2016 06:40

Wątków: 3320 | Odpowiedzi: 46469

Torwald...

... a to ciekawe, bo pozwól, że zacytuje Microsoft:

Cechą charakterystyczną zestawu z konsolą „Refurbished” jest oznaczenie w górnej części opakowania. Urządzenia zostały fabrycznie odnowione przez producenta, by przywrócić sprawność podzespołów elektronicznych. Konsole mogą posiadać kosmetyczne niedoskonałości. Każda odnowiona konsola Xbox One jest objęta standardowym programem gwarancyjnym obejmującym 24 miesiące pełnej gwarancji.

...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.05.2016 06:41

Wątków: 255 | Odpowiedzi: 14794

Hmm

w sumie też mi się ostatnimi czasami, że coś zamówię, nawet nie zdążę odpakować, a tu myk lepsza cena o powiedzmy 200-300 zł - to leci nawet bez odpakowania na zwrot.

There is nothing more permanent than a temporary solution that works.Temporary is only temporary if they doesn't work.

27.05.2016 08:53

Wątków: 42 | Odpowiedzi: 13769

refurb wg Razera

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 919x1225) pochodzi stąd


Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 1536x2048) pochodzi stąd


Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 1536x2048) pochodzi stąd



Ikona: zakrecony Ikona: zakrecony Ikona: zakrecony

+1 _Torwald_ Nie wiem jak u nas, ale w USA wystarczy zwrot nieuzywanego i juz jest sprzedawany jako Ref.

i5 4670K@4.5 / MSI Z87-G43 / MSI 970 Gaming 100ME / Ares 16GB 2133MHz / SSD M500 240GB + MX300 525GB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T + AOC i2757Fm / QuickFire TK Brown / G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.05.2016 09:37

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

Neuro - wysyłają Ci bez opłaty za towar? Ikona: ;) Ikona: :P

27.05.2016 11:18

Wątków: 274 | Odpowiedzi: 13541

te refuby to chyba jakis zart

nowki z grami to taniej nawet te same sklepy juz sprzedawaly... czyzby dotyczasowe nowki chcieli zastapic uzywkami w tej samej cenie podnoszac przy tym ceny nieuzywanych klockow? co za kraj Ikona: lol

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

27.05.2016 11:26

Wątków: 119 | Odpowiedzi: 6714

123

Lipa z tymi refurbami i miałbym mimo wszystko wątpliwości, czy warte to jest "żywej" gotówki przy tak małej różnicy w cenie Ikona: :P

Wysyłałem kiedyś swojego x360 do serwisu (tego za naszą zachodnią granicą, nie pamiętam, gdzie dokładnie) i średnio byłem zadowolony z tego, jak traktują sprzęt. Wysłałem wyglądającego, jak nówka totalna, a wrócił porysowany, ze śladami odginania obudowy śrubokrętami itd. Porobiłem zdjęcia, zgłosiłem reklamację, znów przysłali kuriera i wymienili obudowę, więc koniec końców ok, ale mimo wszystko - sprzęt za pierwszym razem wrócił w znacznie gorszym stanie, niż wysłany. Co trzeba im oddać, to po pierwsze - konsola od początku była sprawna (problem leżał w TV) i nie mieli o to pretensji, po drugie - w obu przypadkach odesłali z kodem na miesiąc Golda i przeprosili za kłopoty Ikona: ;)

Anyway - w Play przy przedłużeniu umowy można wziąć Xbox One właśnie w wersji "odnowionej", co opisują tak: "Produkt został odnowiony przez producenta, by przywrócić sprawność podzespołów elektronicznych. Urządzenie może posiadać kosmetyczne niedoskonałości. Odnowiona konsola Xbox One jest objęta standardowym programem gwarancyjnym obejmującym 24 miesiące pełnej gwarancji."

.:: only happy when it rains ::. .:: x360 gamertag: n0onePL ::.

27.05.2016 12:44

Wątków: 443 | Odpowiedzi: 23978

Mayor

Widocznie mają trochę inną definicję refurba. Generalnie pod "refurbished" łapie się wszystko, co nie jest fabrycznie zapakowane. A przynajmniej powinno.
No ale co producent to inne podejście jak widać.

2600K@4,5GHz || GTX970 Strix || P8P67-M || 32GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || BitFenix Phenom || 2x Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.05.2016 14:57

Wątków: 255 | Odpowiedzi: 14794

Colin_MC

ostatnimi czasy płacę z góry Ikona: :P

There is nothing more permanent than a temporary solution that works.Temporary is only temporary if they doesn't work.

27.05.2016 18:04

Wątków: 111 | Odpowiedzi: 3407

...

Neuromancer to zalecial Januszem biznesu, ciekawe czy walczy też o transport na koszt sklepu Ikona: ;)

i5 6600 3.9GHz(Spartan Pro), Asus H170M-PLUS, Asus 970 Strix OC, 16GB DDR4 HyperX 2133MHz, SSD 275GB + 1TB HDD, BeQuiet L8 500W, Zalman Z9: AG Neovo L-W27 27 cali

28.05.2016 00:22

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 943

w normalnym kraju refurby zazwyczaj chodza po 50-60% wartosci

5960x

28.05.2016 02:41

Wątków: 443 | Odpowiedzi: 23978

ozit

Czyli w jakim? USA czy UK nie mają refurbów za 50% ceny nówek...

2600K@4,5GHz || GTX970 Strix || P8P67-M || 32GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || BitFenix Phenom || 2x Dell U2312HM

28.05.2016 08:16

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 943

hm dziwne bo wlasnie w uk kupilem kilka rzeczy refurb i byly w przedziale 50-60% (np corsair axi 1200 160f/280f, denon bluray 3d 299f/600f, laptop toshiba 220f/400f)

5960x

28.05.2016 09:00

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10178

A jakaś lista sieci/sklepów, które takie cuś oferują?

Druga sprawa, że prawdopodobnym jest kolejny skok na kasę realizowany przez hurtownie - wystarczy, że nie oznaczą tego towaru jako poserwisowy, dadzą trochę niższą cenę to jasnym jest, że handlowcy w sieciach/sklepach coś takiego zamówią w nadziei, że hurtownia łaskawie obniżyła cenę.
Sami handlowcy (zazwyczaj) nie widzą potem towaru, którzy hurtownia przysłała, więc nie są w stanie zrewidować stanu faktycznego, a że platformy internetowe sklepów z reguły są na stałe "przypięte" do systemu hurtowni to brak informacji o refurbie jest powielany.
A jak sprawa wyjdzie na jaw i sklep chce zwrócić "wybrakowany" towar to zapewne słyszy od gościa w hurtowni "no dobra, możecie zwrócić, ale pożegnajcie się ze zniżkami...".
*uje złamane.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

28.05.2016 11:04

Wątków: 443 | Odpowiedzi: 23978

ozit

Może źle się wyraziłem - nie chodzi mi o outlety i innego typu promocje. Chodzi o samą opcję sprzedaży refurbów, ciągłą.

@jcxjcx
Coś w tym może być. Tak samo jak Net-S handlujący dyskami OEM'owymi bez gwary producenta i nawet słowem o tym nie wspominający. A cena normalna...

2600K@4,5GHz || GTX970 Strix || P8P67-M || 32GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || BitFenix Phenom || 2x Dell U2312HM

01.06.2016 08:39

Wątków: 22 | Odpowiedzi: 2178

w niemieckim MediaMarkt

widzialem pare miesiecy temu x1 ref za €199

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 2448x3264) pochodzi stąd

Asus Z170 Maximus Ranger / i7 6700k@4.6GHz / 16 Gb DDR4 3000MHz / EVGA Gtx 1080 SC / Samsung 840 Pro 256Gb