ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

TSA wydało 1,4 mln USD na aplikację losującą wartą 10 USD

Daniel Górecki, 2016-04-06 11:00 | Źródło |

Jak wynika z ujawnionych ostatnio informacji, amerykańska agencja rządowa Transportation Security Administration (TSA) zapłaciła za aplikację Randomizer, która losowo wybiera pasażerów do kontroli (unikamy w ten sposób podejrzeń o uprzedzenia rasowe), wyświetlając na ekranie iPada dużą strzałkę w prawo lub lewo, astronomiczną kwotę 1,4 mln USD.

Aby udowodnić z jak absurdalną sytuacją mamy do czynienia, zajmujący się programowaniem na Androida Chris Pacia stworzył własną wersję takiej aplikacji w zaledwie 10 minut i oszacował, że koszt jej produkcji wyniósł jakieś 10 USD.

Cena, jaką zapłaciła TSA, ujawniona została za sprawą prawa wolności wglądu do publicznych informacji, z którego skorzystał programista Kevin Burke. W rezultacie TSA wysłało mu dwa dokumenty, w tym jeden przedstawiający kwotę 336,413 USD, którą agencją zapłaciła firmie IBM, czyli twórcy aplikacji. Dalsze dochodzenie, w tym przegląd innych dokumentów udostępnionych publicznie, ujawniło jednak, że całkowity koszt oscylował bliżej kwoty 1,4 mln USD. 

Sytuacja dobrze pokazuje więc, że niegospodarność nie dotyczy tylko naszego kraju...

Tagi: aplikacja, USA, wartość, TSA, Transportation Security Administration, Randomizer, agencja rządowa,

Komentarze (26)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

06.04.2016 11:07

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 32031

hmmmz

"IT at its best" powiedziałbym Ikona: :) I najlepsza ta babka z TSA, naciskająca w kółko ekran iPada. Praca wprost jak z "Jetsonów" Ikona: ;)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

06.04.2016 11:32

Wątków: 223 | Odpowiedzi: 37641

.

typowa slomiana inwestycja. koszty powstale w trakcie gdzies sie rozplynely i oto mamy biala strzalke...

U2415|i3|Z97|R9|8GB|2SSD+2HDD|ITX

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.04.2016 11:32

Wątków: 699 | Odpowiedzi: 18481

Jak tak szastają kasą to powinien się do nich zgłosić nasz zespół rockowy czy metalowy (nie jestem fanem) po kasę za skopiowanie nazwy Ikona: ;)

edycja podpisu

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.04.2016 11:35

Wątków: 699 | Odpowiedzi: 18481

btw

zajebsitą robotę ma ta babka, pewnie po studiach humanistycznych Ikona: ;)

edycja podpisu

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.04.2016 11:50

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 47596

Czy ja dobrze kojarzę, że napisanie generatora liczb losowych to nie taka prosta sprawa?

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

06.04.2016 12:32

Wątków: 385 | Odpowiedzi: 7954

mciej

Na potrzeby takiego programiku wystarczy wziąć parzystość ostatniej cyfry znaczącej z zegara. To ma tylko losowo pokazać w prawo lub w lewo bez znaczenia czy stoi czarnuch czy arab czystej krwi.

Xiaomi Notebook Pro, bo na więcej nie mam miejsca :(

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.04.2016 12:32

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 7907

mciej

jest cholernie prosta sprawa Ikona: ;) masz, specjalnie dla ciebie:

int getrandom () {
return 4;
}

voila! w ps3 dzialalo jak zloto Ikona: :D

7900x+r6e+64gbRAM+titanV+fullCL+NVM, 1950x+RZE+64gbRAM+vegaFE+aio+NVM, do tego twoj buldupy i duzo monitorow, handluj z tym

06.04.2016 12:49

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

z tego co czytalem jakis czas temu to 1,4mln to byl budzet a faktyczna kwota za program to 47.000

i raczej bylu z nim wiecej roboty niz napisanie 3 linijek Ikona: ;)

zapewne na poczatku mial to inaczej brac rozne kryteria pod uwage itp itd a skonczylo sie na generatorze liczb losowych Ikona: ;)

do tego program rzadowy do uzywania na lotniskach .... pewnie od groma testow musieli zrobic przerozne certyfikaty itp itd rozlegla dokumentacja Ikona: ;) analizy badania...

reszta kwoty to sprzet / szkolenie pracownikow

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

06.04.2016 13:04

Wątków: 168 | Odpowiedzi: 25950

...

szkolenie pracowników z obsługi "programu"? To musiało być dobre Ikona: lol

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, HDWD130EZSTA, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One X

06.04.2016 13:07

Wątków: 268 | Odpowiedzi: 3352

Zastanawiam się, czy sprawa nie jest aż tak banalna. Oczywiście generator liczb pseudolosowych to banalna aplikacja, ale biorąc pod uwagę protokoły bezpieczeństwa, certyfikaty i bóg raczy wiedzieć co jeszcze, być może ten generator opierał się na czymś bardziej wyrafinowanym. Oczywiście różnica niezauważalna w użytkowaniu, ale biznes IT łatwo może coś takiego sprzedać.

- Tato, poczytaj mi... | - Zamknij się i pij mleko !

06.04.2016 13:08

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2336

Hmmm dobry deal

Jak mozna pisac takie bzdety ze to nie gospodarnosc ?
Przeca to ustawiony zakup gdzie 3/4 kasy poszlo do podzialu .
Podobna sytuacja byla w naszych spolkach weglowych gdzie za taka sama srube
kazano kopalni placic trzy krotna wartosc. Tak sie kroji czeresniakow ktorych na swiecie jest pod dostatkiem.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

06.04.2016 13:11

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2336

Nikt nie widzi w tej sprawke przewalki ..???

Widac po postach ze czeresniakow mamy pod dostatkiem Ikona: ;)

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

06.04.2016 13:54

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 514

no jak gdzie poszla kasa

jeszcze wnajecie studia graficznego czy grafików by stworzyc strzałkę.. sadzac po kwocie wynajeli Pixara

06.04.2016 16:27

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 1035

Czy prokurator zajął się sprawą? Powinien.

Jeśli korporacja daje Ci coś za darmo, wiedz że to Ty jesteś towarem.

06.04.2016 18:50

Wątków: 13 | Odpowiedzi: 570

Ziobro jeszcze nic nie wie o sprawie

Ikona: :)

ASUS ROG G752VS/i7-6700HQ/16GB/480GB SSD/GTX1070

06.04.2016 19:29

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 32031

hmmmz

dokładnie, póki co dzwonił tylko Jurgiel, że mu co rusz koń pada, na co Ziorro odparł, że osobistym nadzorem tego nie obejmie, ale zostawi w kompetentnych rękach pani prokurator Ikona: :)

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.04.2016 19:52

Wątków: 60 | Odpowiedzi: 8041

ale program jest rasistowski, bo strzałka jest tylko biała Ikona: ;)

I7-2600k@4600,24GB RAM,Asrock Z77 Extreme4,Gigabyte HD7870,Vertex 4 128GB+5xHDD,HAF-X,Macho Black White,Xonar DX,XFX 750W, Dell U2412M+Benq FP93GP, Dell E5410, Crucial M4 128GB

06.04.2016 21:35

Wątków: 443 | Odpowiedzi: 23986

1. apka laguje...
2. babka naciska na ekran i macha łapą - no genialne...
3. o jakich wy qrwa certyfikatach i zabezpieczeniach mówicie? Ta apka pokazuje prawo/lewo i nic poza tym. Tablet może być całkowicie offline, może nie mieć ŻADNYCH innych apek, danych - NIC.

A potem się dziwią, że z głupich hamerykanów się śmieją...

2600K@4,5GHz || GTX970 Strix || P8P67-M || 32GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || BitFenix Phenom || 2x Dell U2312HM

06.04.2016 21:42

Wątków: 91 | Odpowiedzi: 10907

biała i w kształcie kutasa

Check Your Privilege Ikona: ;)

I am Señor Valasco. I drink my milk with tabasco.

06.04.2016 22:58

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

wkoncu to apka dla Homeland Security Ikona: ;) i to w dodatku zwiazana z lotami samolotem
takze zapewne nie obeszlo sie bez przeroznych certifikatow Ikona: ;) przeswietlania wszystkich zamieszanych czy aby napewno nie maja powiazan z terorystami i ogolnie odgroma biurokracji

mozeliwe ze sam program tez powstawal w "bezpiecznej lokalizacji " Ikona: benetton
do przetargu tez zapewnenie mogl przystapic byle kto.... lista wymagan aby moc wspolpracowac z hamerykanska agencja bezpieczenstwa napewno nie jest krotka i spelnienie tych wymagan pociaga za soba koszty ( np. pracownicy musza przejsc szkolenia itp itd )


pewnie ze 47.000$ to "troszke" za duzo ale tez za 10$ nikt nie byl by stanie tego zrobic

prokuratora , sledzctwa i komisi sledczych tutaj raczej bym sie nie spodziewal Ikona: ;)


“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.04.2016 01:48

Wątków: 401 | Odpowiedzi: 26878

Sądzę, że ta aplikacja dyskryminuje niewidomych,

powinni kupić nową, droższą.

Ryzen 1800X/Cross6Hero/16GB/GTX1080 Dzięki ;)

07.04.2016 06:45

Wątków: 168 | Odpowiedzi: 25950

...

I czarnych, bo przecież strzałka jest biała!

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, HDWD130EZSTA, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One X

07.04.2016 08:58

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 5446

jak

na razie to mamy jakiegoś Chrisa, który twierdzi, że dostał jakieś dokumenty ale ich nie pokazał, więc nie wiadomo za co zapłacono - może to było 1000 IPadów. Są takie kołowrotki sterowane dla baranów do rozdzielania po zagrodach (używane w Australii) - byłoby idealne chyba...

07.04.2016 09:45

Wątków: 268 | Odpowiedzi: 3352

Jestem skłonny uwierzyć w taki scenariusz:
- IT - zrobimy tę aplikację, jest banalna,
- B(iznes) - czy wyniki będą w pełni losowe?
- IT - będą pseudolosowe, generowane z danych w losowej komórce pamięci,
- B - czyli nie będą losowe?
- IT - no nie do końca...,
- B - jak ktoś nas oskarży o rasizm, bo wynik nie był losowy, to jak się obronimy?
- IT - ok, użyjemy satelit do połączenia z którąś z sond kosmicznych, aby ta zliczała ziarnka piasku na Marsie,
- B - naprawdę?
- IT - nie, ale tak to sprzedamy!
- B - uhahahaha,
- IT - uhahahaha

- Tato, poczytaj mi... | - Zamknij się i pij mleko !

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.04.2016 10:18

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4641

rozumiem

że za te 10USD udzieli również wszystkich niezbędnych gwarancji niezawodności i bezawaryjności napisanego programu.

A użycie znanego algorytmu losującego na potrzeby takiego rozwiązania to skomentuje Ikona: lol (śmiechem)


Spytajcie się właściciela kasyna czy by wdrożył jakąkolwiek maszynę z algorytmem losującym, który jest znany i powszechnie używany... Ikona: :)

07.04.2016 10:27

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 5446

Z innej strony

336,413 to była pierwsza transza za cały projekt wart 1,4 mln $. "The total development cost for the Randomizer app, the TSA says, was $47,400". Dalej dużo ale być może aplikacja robi coś więcej (np. mając wspólne korytarze do kontroli poszczególne ipady komunikują się po sieci, żeby nie zapchać takich wspólnych korytarzy). Natomiast ta osoba kierująca ruchem wygląda już zwyczajnie śmiesznie.

07.04.2016 10:35

Wątków: 268 | Odpowiedzi: 3352

@crazygiver
"znanego algorytmu losującego" - typowy generator liczb losowych nie jest oparty na żadnym algorytmie, w kasynach przypuszczam też, tylko próg jest przesunięty Ikona: :)

- Tato, poczytaj mi... | - Zamknij się i pij mleko !

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.04.2016 11:58

Wątków: 401 | Odpowiedzi: 26878

U nas dali by kobietę jak na filmie tylko tyłem i

otwierała by bramki losowo lewo/prawo za 1600zł brutto miesięcznie.

Imo kupa kasy na nic, lepiej by posprzątali za to ulice i parki, zasadzili zieleń etc.
Pojęcie "rasizm" to jedno z gówien dzisiejszego świata. Pozwolono zbytnio je rozszerzyć i teraz wszystko można nim tłumaczyć. Rozumiem zakaz palenia na stosach, ale nie powinien się murzyn dziwić, że go trzepią, skoro jego koledzy siedzą za kradzież aut, tak samo nie powinien się dziwić jakiś kuzyn bila lejdena, że go trzepią, skoro 10 jego kolegów wysadziło się na ulicy. A jak mu to przeszkadza, to niech spier... do siebie.

Ryzen 1800X/Cross6Hero/16GB/GTX1080 Dzięki ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.04.2016 16:26

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 20006

szkoda ze nie wiedzialem o przetargu

zrobilbym im to za 1,3 mln $ Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.04.2016 16:29

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 47596

A potem wymiot by cię pozwał o wykorzystanie jego kodu Ikona: ;)

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

09.04.2016 05:46

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 531

A może...

Część tej kasy uwzględnia koszty wdrożenia i połączenia tej apki na wszystkie lotniska wraz z systemem kamer i połączeniem z bazami danych służb specjalnych sprawdzających, czy jego mościa nie należy zrandomizować do kontroli?

Albo w każdym laptopie montowany jest komputer kwantowy który, jak na razie wiadomo, generuje w pełni losowe dane.