ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Mobilna przeglądarka Brave zapłaci nam za oglądanie reklam

Daniel Górecki, 2016-04-04 11:22 | Źródło |

Użytkownicy systemów Android oraz iOS mogą już sięgnąć po ciekawą przeglądarkę internetową o nazwie Brave. Ta na tle innych tego typu rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim podejściem do tematu reklam, ponieważ jeśli nie chcemy, by te przeszkadzały nam w trakcie surfowania po sieci, to możemy uiścić stosowną opłatę, która je zablokuje - z drugiej zaś strony, jeżeli zdecydujemy się na ich pozostawienie, to twórcy przeglądarki zapłacą nam za ich oglądanie.

Same reklamy pochodzić mają z mobilnej sieci reklamowej Brave i nie tylko są wolne od wszelkich złośliwych programów, ale i nie śledzą użytkowników. Co więcej, mają się szybko wgrywać i nie zaczną się wyświetlać dopóki nie zostanie załadowana pełna zawartość przeglądanej strony. Warto dodać, że niezależny producent wciąż prowadzi rozmowy z wydawcami i reklamodawcami.

Jeśli zdecydujemy się na oglądanie reklam, to razem z producentem oraz partnerem zarządzającym reklamami otrzymamy po 15% przychodów, a wydawca zachowa pozostałe 55%. Osoby, które zdecydują się na opcję bez reklam, będą musiały uiścić opłatę, która pójdzie prawie w całości do wydawcy (95%) i zaledwie w niewielkiej części do Brave (5%).  

Jest tu jednak pewien haczyk, ponieważ wypłaty dokonywane będą w Bitcoinach i trzeba będzie w tym celu korzystać z portfela Brave Bitcoin. Możliwie będzie wykorzystanie uzbieranych Bitcoinów do opłacenia wersji przeglądarki pozbawionej reklam, a także ich przelew na nasze konto – w takim wypadku musimy przejść proces weryfikacji, a jeżeli uznamy, że to zbyt wiele zachodu, to możemy przekazać stosowną kwotę na wybranego przez nas wydawcę.

Ewentualny sukces zależy tu od wstępnego zainteresowania mobilnych użytkowników, które pozwoli lub też nie rozpędzić się temu ambitnemu pomysłowi.

brave-browser-800x420-800x420_02

 

Tagi: Android, smartfony, iOS, przeglądarka internetowa, reklamy, BitCoin, opłaty, Brave,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

04.04.2016 12:18

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 32031

hmmmz

ale prima aprilis był w piątek Ikona: :P

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

04.04.2016 20:50

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 211

Moim zdaniem

Niezły pomysł, jestem za : ) oczywiście najlepiej by było bez reklam, ale abonamentu płacić nie chcę, bo to o czym czytam w internecie nie jest jakieś priorytetowe

Snack3rS7

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.