ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Oculus Rift rozebrany na części przez ekipę iFixit

Daniel Górecki, 2016-03-31 10:30 | Źródło |

Teraz, kiedy finalna wersja gogli Oculus Rift zadebiutowała już na rynku, możecie zastanawiać się, co sprzęt kryje we wnętrzu lub też jak łatwo go naprawić w razie takiej konieczności. Na szczęście headset wirtualnej rzeczywistości trafił na warsztat iFixit, które tradycyjnie rozebrało go na części, sprawdzając produkt pod kątem naprawialności.

Co prawda konsumencki model nie jest tak łatwy w naprawie jak wersja deweloperska, a to za sprawą bardziej „zawiłego designu”, ale wciąż charakteryzuje się stosunkowo łatwym dostępem i jeśli np. złamiemy jedną ze słuchawek, to jest duża szansa, że sami poradzimy sobie z wymianą. W środku nie kryje się zbyt wiele niespodzianek, ale rozebranie urządzenia jest także efektywną metodą nauki mechaniki jego działania - wyjaśnia np. dlaczego soczewki posiadają tak nietypowy kształt (zwiększa to imersję oraz pozwala zniwelować przemęczenie oczu), a gogle tak łatwo wsuwają się na naszą głowę (sprężyny w opasce).

Oculus Rift otrzymał solidną ocenę 7/10, a po wszystkie szczegóły odsyłamy do źródła tego newsa.

Tagi: iFixit, gogle VR, Oculus Rift, części, headset VR, naprawialność, rozbrany na części, wirtualna rzeczywstość,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.