Dark Souls III - poznaliśmy wymagania sprzętowe wersji PC

Daniel Górecki, 2015-12-17 11:00 | Źródło |

Jeśli należycie do tej grupy graczy, która ciągle narzeka, że gry są obecnie zbyt łatwe, to zapewne jesteście również fanami hardcore’owej serii Dark Souls, która zdecydowanie idzie w tym aspekcie pod prąd, oferując możliwie najtrudniejsze wyzwania. Trzecia odsłona tego RPG zadebiutuje na rynku w kwietniu przyszłego roku (konkretnie 12 kwietnia), ale wydawca Bandai Namco oraz producent From Software postanowili ujawnić już wymagania sprzętowe wersji PC, byśmy mogli zawczasu przygotować się na premierę tego tytułu.

Same wymagania nie powinny sprawić komputerowym graczom zbyt dużych problemów, szczególnie w zakresie karty graficznej czy procesora, ale warto odnotować koniczność posiada 8 GB pamięci RAM nawet w przypadku minimalnej specyfikacji. Poza tym, warto zrobić nieco miejsca na dysku, ponieważ DS III potrzebuje 50 GB wolnej przestrzeni.

Wymagania minimalne:

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 – 64-bitowy
Procesor: AMD® A8 3870 3,6 Ghz lub Intel® Core ™ i3 2100 3.1Ghz
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: NVIDIA® GeForce GTX 465 / ATI Radeon TM HD 6870
DirectX: Wersja 11
HDD: 50 GB wolnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX 11
 

Wymagania rekomendowane:

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 – 64-bitowy
Procesor: AMD® FX 8150 3.6 GHz lub Intel® Core™ i7 2600 3.4 GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 750, ATI Radeon™ HD 7850
DirectX: Wersja 11
HDD: 50 GB wolnej przestrzeni
Karta dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX 11
 
dark-souls-iii-feature-672x372_01

Tagi: PC, rpg, wymagania systemowe, gra komputerowa, wymagania sprzętowe, Bandai Namco, From Software, Dark Souls III,

Komentarze (6)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

17.12.2015 11:41

Wątków: 169 | Odpowiedzi: 28788

Hmm

Z jedynką męczyłem się na PS3. To pierwsza gra, w której musiałem szukać w necie lokalizacji sprzedawcy po tym jak obok niego przeszedłem. Tak bardzo zlewał się z tłem, że w ogóle go nie zauważyłem. Czarna plama na tle burych skrzynek Ikona: lol
Dwójkę odpaliłem już na PC z nadzieją, że mnie wciągnie i nie będzie odrzucać graficznie. Odpadłem po 10 minutach, mimo że uwielbiam slashery fantasy.
W stosunku do trójki nie mam już żadnych nadziei.

17.12.2015 14:18

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 259

...

Ja mialem stycznasc jedynie z DS2, odpadlem po godzinie walki ( ?za trudne?) - za to nasze rodzime Lords of The Fallen - strasznie mi przypasowalo i choc i tu zdarzylo mi sie miotnac padem Ikona: :P
Jak wyjdzie czesc 2, tez kupie Ikona: :)

Fools rush in where angels fear to tread

17.12.2015 16:00

Wątków: 83 | Odpowiedzi: 4536

Seria DS,

to imo gry, którymi należałoby wytapetować sobie pokój.

17.12.2015 16:34

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 2117

..

Seria DS jest dosyć specyficzna. Ja przykładowo lubię takie klimaty, plusem jest również poziom trudności który sprawia że do niektórych bossów podchodzi się po kilkadziesiąt razy xD

Wg mnie DSy to czołówka dark fantasy rpg (na dodatek lekko skorbione, co również mi przypasowało).


Lords of The Fallen to całkiem udany klon, aczkolwiek odstaje poziomem trudności i ma zbyt liniowe lokacje (nie mówiąc o długości gry).

ostatnio coraz mniej gram, chyba się starzeję :/

18.12.2015 13:04

Wątków: 11 | Odpowiedzi: 1756

Gram właśnie w jedynkę.

Oczywiście na PC z modem DSfix. Ikona: ;)

Dawno już żadna gra mnie tak nie wciągnęła (nawet Wiedźmin 3). DS daje mi podobne odczucia jak dawno temu Diablo (1 i 2). Dark Souls to oczywiście inny typ gry, ale wydaje się w pewnym sensie ewolucją z tamtych starych hack'n'slashy.

A w DS3 zagram za 2-3 lata, jak wypuszczą wersję GOTY za 1/3 ceny. Ikona: :P

2600K|Fortis 3|ASRock Z77 Pro4-M|1080 Armor|16GB@1333|M5S 128|Iridium Pro 240|RM550x|Aerocool DS Cube|Dell P2414H|TX-P42G20E|WiiU

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

18.12.2015 13:06

Wątków: 296 | Odpowiedzi: 48337

hm

to jakas konwersja z PS2, ze takie wymagania?

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / GTX 1080@2050/11600 / BX100 250GB / RM750

18.12.2015 13:10

Wątków: 39 | Odpowiedzi: 13280

Rafcio

Nie, to konwersja z uber poteznych NEXT-GEN'ow. Klekaj i maluj amelinium!

i5 4670K@4.5 / MSI Z87-G43 / MSI 970 Gaming 100ME / Ares 16GB 2133MHz / SSD M500 240GB + MX300 525GB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T + AOC i2757Fm / QuickFire TK Brown / G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

18.12.2015 13:24

Wątków: 296 | Odpowiedzi: 48337

klamiesz

mial byc placz i lament bo konwersje z next-genow mialy zarzynac kazdego kompa, a to odpali w kazdym biurze i antykwariacie?

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / GTX 1080@2050/11600 / BX100 250GB / RM750