ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Wikipedia postanowiła „ukarać” wszystkich klientów Neostrady

Daniel Górecki, 2015-08-18 15:23 | Źródło |

Wikipedia to bez wątpienia najpopularniejsza internetowa encyklopedia i niezastąpione źródło informacji dla uczniów i studentów (chociaż wykładowcy mają na ten temat nieco inne zdanie), ale z powodu swojej otwartości jest nieustannie narażona na błędy, a także … celowe umieszczanie nieprawdziwych treści.

Te zazwyczaj szybko znikają z serwisu, usuwane lub poprawiane przez moderatorów, ale czasami Wikipedia podejmuje również próbę „karania” nieuczciwych użytkowników za ich wandalizm. Tym razem padło na klientów Neostrady, a konkretnej ponad 500 tysięcy adresów IP, którzy muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami – co prawda wciąż będą mogli korzystać z Wikipedii, ale możliwość edytowania haseł dostaną dopiero po zarejestrowaniu się w serwisie. Kara dotyczy wszystkich wersji językowych encyklopedii i potrwa rok, a jak zapewniają twórcy powinna być jeszcze bardziej dotkliwa, bo niektórzy klienci Neostrady przez dłuższy czas uprzykrzali życie moderatorom, usuwając treści, dodając fałszywe informacje, głosząc zakazane hasła (np. nazistowskie) czy grożąc innym śmiercią.

Dlaczego Wikipedia posunęła się jednak do odpowiedzialności zbiorowej? Odpowiedź jest prosta, Orange nie zareagowało na wielokrotne prośby twórców o wskazanie konkretnych użytkowników, stąd blokada wszystkich adresów IP Nesotrady.

wiki

Tagi: Orange, blokada, Wikipedia, neostrada, IP, encyklopedia, wandalizmy,

Komentarze (18)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

18.08.2015 15:29

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 377

Ikona: hahaha

Suto wędlin kładź na chleb

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

18.08.2015 15:39

Wątków: 652 | Odpowiedzi: 13578

hmm

nie pierwszy raz

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,14569785,Wikipedia_znow_blokuje_uzytkownikow_Play__Za_notoryczny.html

Dell Latitude E6400

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

18.08.2015 15:40

Wątków: 252 | Odpowiedzi: 20911

Dzieci Neostrady Strikes Back

i

Dzieci Neostrady Revenge of Wikipedia

Ikona: ;)

i7 2600K@4.5GHz, Le Grand Macho, Asus Maximus V GENE, Mushkin Redline 2133MHz CL9 16GB, MSI GTX1060 6GB, Crucial MX200 250GB, Crucial MX300 525GB, 2xWD RED 2TB, Corsair RM650, Lian Li V359WX

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

18.08.2015 17:45

Wątków: 706 | Odpowiedzi: 18756

tylko u nas taka dzicz i bezmózgi?

edycja podpisu

18.08.2015 17:52

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7996

nasze dzieci neo, wreszcie takie dorosle...

7700K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z270 G7 / Corsair LPX 2x8 3000 / Zotac 1080Ti / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Antec 620 / FD Define S / Predator X34A

18.08.2015 17:52

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 11100

i prawidlowo

jak ktos bedzie chcial dodac cos wartosiowego to sie zarejeastruje, w przeciwnym wypadku niech nei ma dostepu do edycji - tu akurat popieram dzialania Wiki Ikona: :)

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

18.08.2015 19:55

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9806

...

teraz dzieci neostrady dzielnie zastępują stada hejtujących gimbo-prawaków, ale tak napisać nie jest poprawne 'politycznie', bo zaraz się zlecą jak muchy do gówna hejtować Ikona: ;)

+jeden to postu Tajfuna

18.08.2015 20:04

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10506

Ikona: lol
I prawidłowo!
Cholera, znów mi się udało ze zmianą branży - dzieci neostrady przylatywałyby z płaczem, że im Wiki nie trybi.

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

18.08.2015 21:06

Wątków: 37 | Odpowiedzi: 2712

.........

widac ze dzieci neostrady nie proznowaly w wakacje Ikona: lol
ciekaw jestem czy to tylko nasz kraj sie tak stacza i jak wygladamy na tle innych

18.08.2015 22:29

Wątków: 168 | Odpowiedzi: 26106

...

Sprawa jest nam znana – współpracujemy z Wikimedia i każdorazowo po otrzymaniu zgłoszenia o tego rodzaju nadużyciach prowadzimy działania wyjaśniające oraz informujemy o nich zgłaszającego. Tak było również w tym przypadku.
Przypuszczamy, że za opisywanymi działaniami stoi internauta, który już w przeszłości podejrzewany był o dokonywanie hejterskich wpisów. Były jednak dokonywane bez rejestracji, co niestety Wikipedia umożliwia, a w postępowaniu wyjaśniającym internauta ów zaprzeczał, iż był ich autorem. To znacząco zmniejsza możliwości naszych działań.
Jesteśmy zdziwieni postawą Wikimedia, polegającą na zastosowaniu odpowiedzialności zbiorowej za działania jednego internauty. Powinny one zostać zgłoszone do odpowiednich organów takich jak policja czy prokuratura, co wielokrotnie rekomendowaliśmy. Bardzo poważnie traktujemy kwestię bezpieczeństwa, jednak pod tym pojęciem rozumiemy także ochronę danych naszych klientów. Nie możemy wydawać wyroków za sądy. Niestety, ukrycie swojego prawdziwego IP czy też tożsamości w internecie jest możliwe i dość proste, dlatego blokada nałożona przez Wikipedię niestety nie rozwiąże problemu na dłuższą metę. Właściwym rozwiązaniem byłoby zaangażowanie w ten problem organów ścigania.
Jednocześnie podkreślamy, że pomimo blokady, użytkownicy Neostrady nadal mogą korzystać z Wikipedii i ją edytować – edycja jest możliwa po zalogowaniu, blokada uniemożliwia wyłącznie anonimową edycję, bez logowania.



from http://pclab.pl/news65375.html Ikona: ;)

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, HDWD130EZSTA, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One X

18.08.2015 22:53

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10506

Ja wiem, że orange jest oderwane od rzeczywistości (jak przystało na najgorszego dostawcę usług telekomunikacyjnych na kontynencie, pijawy je*ane...), ale mydlić oczy społeczeństwu? Myślą, że ludzie są głupkami? (to było pytanie retoryczne Ikona: ;) )

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

18.08.2015 22:59

Wątków: 168 | Odpowiedzi: 26106

...

najgorszy? Sam z Orange zrezygnowałem na rzecz Playa, ale miałem do czynienia również z Plusem i (jeszcze wtedy) Erą i wg mnie Orange plasuje się w pierwszej dwójce Ikona: :)

MVNO nie liczę, bo i nie ma kogo.

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, HDWD130EZSTA, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One X

18.08.2015 23:11

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 10506

Pisząc "najgorszy" nie miałem na myśli jakości świadczonych usług (pomijam neozdradę, teoretycznie orange daje im tylko nazwę, a to nadal jest komunistyczny twór Tepsy), a bardzo swobodne podejście do ich ilości przypadających na statystycznego klienta: wystawianie faktur-widm na nieistniejące usługi (nawet po rozwiązaniu umowy), samodzielne aktywowanie dodatkowych usług (nawet takich, które nie były przewidziane w umowie), zmiana kwot cennika bez wcześniejszego poinformowania, rzucanie kłód pod nogi przy rozwiązywaniu umowy, naliczanie bezprawnych kar i odsetek, stosowanie niedozwolonych zapisów w umowie i aneksach, opłata za utrzymanie łącza (to już jest zwyczajne zdzierstwo...), samodzielne przedłużanie pierwotnej umowy na czas określony na kolejny czas określony (wbrew prawu) itd. etc. Przeżyłem to wszystko w ciągu nieco ponad dwóch lat "współpracy" z tych łże-operatorem... (sam za cholerę bym w to nie właził, umowa była na członka rodziny, który został naciągnięty na ten syf). Nie licząc problemów z działaniem usług, niemożliwością załatwienia czegokolwiek w BOKu/na infolinii, nie rozpatrywaniem reklamacji itd. Na odchodne usłyszałem, że nawet nie mam po co iść do sądu, gdyż sędziowie są "przychylni operatorowi" (słowa z ust gościa w franczyzowym BOKu).

Dzieciak z pedalskim ryłem, łysy i rudy, bez jednego jajka.

18.08.2015 23:35

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 28

Popieram bardzo dobrze może w końcu będzie porządek na wiki Ikona: :)

19.08.2015 04:55

Wątków: 168 | Odpowiedzi: 26106

...

O, bo to nie zazdroszczę, ja takich problemów na szczęście nie doświadczyłem

ASRock Z97 PRO4, i5-4690K, RipjawsX 2x4GB 2133MHz, MSI GTX970 4G, SB Z, HDWD130EZSTA, Crucial MX100 512GB, Cooler Master G650M, DVR-215D, HP LA2306x; Galaxy Tab S; XBox One X

19.08.2015 08:51

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 16824

MeloN_tm

nasz kraj się stacza? Oj dziecko, widze ze tylko na frazie siedzisz. Wejdz pograj np. w cs go, od razu zdanie zmienisz.

http://www.speedtest.net/result/6901318932 ☺

19.08.2015 10:25

Wątków: 37 | Odpowiedzi: 2712

.........

strahus nie wiem jak ty ale ja juz dawno wyroslem z grania Ikona: :P

19.08.2015 16:48

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3

prawda w oczy kole

Ten oszust: newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.greek/2009-06/msg00015.html stoi za tym wszystkim, normalna wredność.

Oszust Lukas Pietsch zaczął nękać wikipedystę, a wikipedysta się odgryza. Formy nękania: rewerty i banany. Cel stalkunku: normalne edycje wikipedysty.

Ten post został usunięty przez moderatora.

18.09.2015 18:23

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3

Ten post został usunięty przez moderatora.

18.09.2015 18:23

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3