Pillars of Eternity debiutuje na rynku i zbiera świetne oceny

Daniel Górecki, 2015-03-27 11:00 | Źródło |

Fani gatunku RPG mają powody do świętowania, ponieważ w końcu doczekaliśmy się premiery Pillars of Eternity. Warto przypomnieć, że jest  to gra, która pochwalić może się drugim wynikiem pod względem ilości uzbieranych pieniędzy na Kickstarterze i okazuje się, iż te 4.3 mln USD nie poszło na marne (cel w wysokości 1.1 mln USD osiągnięto w 24 godziny).

Ten klasyczny RPG z izometrycznym rzutem od weteranów gatunku, czyli Obsidian Entertainment, zbiera bowiem kapitalne oceny i w recenzjach trudno doszukać się jakichś znaczących wad tej produkcji. Jeśli zaś chodzi o zalety, to wymienia się tu przede wszystkim świetną historię, ładną grafikę w klasycznym stylu czy bardzo dobry system kreowania postaci. Wygląda więc na to, że czas jaki pozostał do premiery Wiedźmina 3 możemy wykorzystać na ogranie tego właśnie tytułu.

Poniżej znajdziecie zestawienie imponujących ocen zbieranych przez Pillars of Eternity.

Eurogamer – rekomendacja
PC Gamer – 92/100
RPS – “klasyczna w każdym calu”
Game Watcher – 9
PCgamesN – 10
The Escapist 5/5
Kotaku – "całkiem dobra"
3djuegos – 9.5
EveryEye.it 9.3
DealSpwn – 9
Meristation – 9.3
MMORPG – 9
Gamer.no – 8

Tagi: PC, gra, rpg, recenzje, gra komputerowa, kickstarter, oceny, Pillars of Eternity, Obsidian Entertainment,

Komentarze (10)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

27.03.2015 15:48

Wątków: 55 | Odpowiedzi: 2371

...

Czy tylko ja nie lubię Wiedźmina i nawet przez myśl mi nie przeszło, że to może być lepsza gra od tej?

27.03.2015 17:19

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 1035

Jak wyjdą wszystkie dlc, to pewnie się skuszę.

Jeśli korporacja daje Ci coś za darmo, wiedz że to Ty jesteś towarem.

27.03.2015 18:03

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 983

Mam już z GOGa ale czekam na pierwszy patch zanim zacznę zabawę.

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali, z prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało... VPN-> http://nordvpn.com/?ref=40338145 (-20% przy odnow.) /kupon: 2YDeal2017 ($3.29/mc

27.03.2015 18:54

Wątków: 169 | Odpowiedzi: 28788

Hmm

Na Allegro niezły rorzut cenowy. Sa wersje po 65zł na GOG, są po 130 na Steam i jakieś pirtay po 8 zł Ikona: :P

27.03.2015 21:11

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27017

na G2A wersje na steam od 68zł

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / GB Aorus 1080Ti / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

29.03.2015 06:56

Wątków: 14 | Odpowiedzi: 205

gierka fajna ale Sword Coast Legends raczej bardziej mi podpadnie ze wzgledu na D&D Forgotten Realm

29.03.2015 14:15

Wątków: 46 | Odpowiedzi: 821

Mam za sobą około 8h grania

i do tej pory podoba mi się Ikona: ;) Główna fabuła jest mało interesująca według mnie ale zobaczę jak to się rozwinie. Poza tym jest pare szczegółów żywcem wziętych z baldura i icewind dale. Mimo, że nie jest to Fortgotten Realm to i tak wielbię tą pozycję (póki co) Ikona: ;)

Grę mam z pre-ordera w wersji awanturnika z mapą i książkami. Koszt 140zł ale akurat lubię wersje pudełkowe Ikona: ;)

i5-3350P, MSI B75A-G43, 4x4GB Crucial Ballistix Sport, MSI GTX 970 100ME, SSD Intel 530 120GB, HDD WD Blue EZEX 1TB, Sound Blaster Z, Corsair CX600, 27" jakiś LG IPS

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.03.2015 14:57

Wątków: 316 | Odpowiedzi: 5707

.

ja jestem w polowie Wasteland 2 po 86h grania wiec troche poczekam zanim zagram .A tu jeszcze nowy Torment za rogiem. Ciezkie czasy kiedy gry kupione na KS zaczynaja wychodzic w tym samym momencie Ikona: :)

Shall we play a game ?

01.04.2015 15:01

Wątków: 46 | Odpowiedzi: 821

Teraz to czekam na patch i nie gram w ogóle. Gra ciągle wywala podczas wychodzenia z Warowni Raedrika, do tego bug z zakładaniem itemów przez podwójne kliknięcie... Trochę irytujące ale czekam czekam

i5-3350P, MSI B75A-G43, 4x4GB Crucial Ballistix Sport, MSI GTX 970 100ME, SSD Intel 530 120GB, HDD WD Blue EZEX 1TB, Sound Blaster Z, Corsair CX600, 27" jakiś LG IPS

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

01.04.2015 15:14

Wątków: 296 | Odpowiedzi: 48337

hm

bug z dwuklikiem na itemach powoduje tylko wyczyszczenie pasywek z listy umiejetnosci, ale w rzeczywistosci sa aktywne. nie ma wiekszego problemu Ikona: ;)

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / GTX 1080@2050/11600 / BX100 250GB / RM750

01.04.2015 20:57

Wątków: 46 | Odpowiedzi: 821

możliwe ;)

w każdym bądź razie utknąłem w warowni po 10h grania i czekam na patch. Na forum steam i obsidian jest spis bugów. Podobno w tym tygodniu ma być patch Ikona: ;)

i5-3350P, MSI B75A-G43, 4x4GB Crucial Ballistix Sport, MSI GTX 970 100ME, SSD Intel 530 120GB, HDD WD Blue EZEX 1TB, Sound Blaster Z, Corsair CX600, 27" jakiś LG IPS