Apple Watch i nowy Macbook - relacja z konferencji

Kamil Pieczonka, 2015-03-09 17:30 | Źródło |

Dokładnie o 18:00 rozpocznie się konferencja Apple, na której spodziewamy się poznać dalsze szczegóły na temat zegarka - Apple Watch oraz co chyba najważniejsze, dokładną datę kiedy urządzenie trafi do sklepów i w jakiej cenie. Poza tym wszyscy liczą też na odświeżenie linii MacBooków o procesory bazujące na architekturze Broadwell oraz całkiem nowy model z serii Air wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości (Retina) i przekątnej 12 cali, która wpasuje się dokładnie pomiędzy oba dostępne obecnie modele Air 11 i Air 13. Czy Apple czymś nas zaskoczy? Tego dowiecie się z naszej relacji.

Jeśli wolicie bezpośrednią transmisję, to można ją obejrzeć zwyczajowo na stronach Apple - http://www.apple.com/live/2015-mar-event/, ale stream działa tylko na przeglądarce Safari na Mac OSX, urządzeniach z iOS oraz Apple TV. Użytkownicy Windowsa nie są mile widziani ;-).

Konferencję zaczynamy od pozytywnego filmiku, jaką to wielką atrakcją było otwarcie nowego sklepu Apple Store w Chinach ;-). Same szczęśliwe twarze mogące obcować z produktami Apple, pięknie! Tylko w zeszłym kwartale sklepy Apple odwiedziło ponad 120 milionów ludzi.

img_0146  img_0147

HBO Now

Kolejna informacja to współpraca HBO z Apple, czyli wydarzenie bez precedensu, HBO wreszcie oferuje dostęp do swoich kanałów bez pośrednictwa telewizji kablowych, HBO wchodzi do internetu z usługą podobną do Netflixa. HBO NOW będzie dostępne za 14,99 USD miesięcznie. Usługa ruszy na początku kwietnia, więc wszyscy zdążą obejrzeć jeszcze premierę Gry o Tron. A skoro już o tym mowa, to właśnie na konferencji Apple mamy teraz okazje obejrzeć najnowszy trailera 5 sezonu serialu.

img_0148  img_0149

Z tej samej okazji, Apple postanowiło obniżyć cenę Apple TV z 99 USD do 69 USD. Ma to sens, skoro teraz za takie usługi jak HBO Now trzeba będzie zapłacić co miesiąc, a pewnie na tym się nie skończy i pewnie spora część tej kwoty będzie trafiała na konta Apple.

img_0150

Teraz kilka słów o smartfonach, sprzedano do tej pory już ponad 700 milionów iPhone'ów i zadowolenie z modeli iPhone 6 i 6 Plus na poziomie 99%. Mamy też kilka słów o Apple Pay, które dynamicznie rozwija się w USA.

Research Kit

Tim Cook omówił też nowe aplikacje, Car Play do obsługi systemów multimedialnych w samochodach, HomeKit, czyli namiastka cyfrowego domu i wreszcie aplikacja Health, którą miał mocno wspierać Apple Watch. Firma idzie jednak dalej i chce się zaangażować w badania medyczne przy pomocy swoich urządzeń, wspierając komunikację między lekarzami i pacjentami za pomocą aplikacji Reaserch Kit. Niektóre aplikacje już działają, iPhone pozwoli np. sprawdzić swoją podatność na chorobę Parkinsona...

img_0151  img_0152

Poza tym mamy aplikacje pozwalające na badania związane z cukrzycą, astmą i innymi chorobami cywilizacyjnymi. Apple zapewnia, że nie będzie miało dostępu do danych, które podamy w aplikacjach i będziemy mogli sami zdecydować, czy zgadzamy się na ich wykorzystanie do badań, za którymi stoi każda z aplikacji. Co jeszcze ciekawsze, Research Kit dostępny będzie jako projekt open-source, więc nie jest wykluczone, że jego zasięg będzie większy niż tylko smartfony Apple.

Macbooki

Przechodzimy do... komputerów Macbook. Zaraz po tym jak Tim Cook powiedział, że mają najsilniejszą linię produktową w historii, pokazano nam nowy model, czyli spodziewany przez wszystkich Macbook. Po prostu Macbook, bez żadnego dopisku. Waga to nieco ponad 1 kg, maksymalna grubość to 13,1 mm, czyli jeszcze mniej niż Macbook Air. Całość wykonana jest z metalu, anteny WiFi zintegrowane są z obudową, a klawiatura korzysta z nowych przycisków bazujących na mechanizmie motylkowym. Ekran ma przekątną 12 cali i rozdzielczość 2304x1440 pikseli. Zmian doczekał się również gładzik, teraz ma 4 czujniki nacisku, które pozwalają na wykrycie nawet siły nacisku.

img_0155  img_0156

img_0157  img_0158

img_0159  img_0160

img_0161

Dzięki zastosowaniu procesorów Intel Core M całkowicie zrezygnowano z aktywnego chłodzenia, a płytkę PCB zredukowano do minimum, po to aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń do montażu baterii, które są warstwowe i wykorzystują całą dostępną przestrzeń. Bateria ma pozwolić na cały dzień pracy (9-10 godzin). Apple umieściło na obudowie tylko jeden port - USB type C (3.1), a nie własny standard typu portu Lightning. Jedno wyjście obsługuje USB, DisplayPort, zasilanie, HDMI i VGA.

img_0162  img_0163

img_0164  img_0165

Macbook podobnie jak iPad dostępny będzie w trzech kolorach, szarym, czarnym (space grey) i oczywiście złotym. W standardzie dostaniemy procesora 1.1 GHz, Intel HD 5300, 8 GB RAM i 256 GB SSD za 1299 USD, za kolejne 300 USD dostaniemy szybszy procesor i dysk 512 GB. Sprzedaż rozpoczyna się 10 kwietnia. Macbooki Air zyskają nowe procesory z rodziny Broadwell i pojawią się już od dzisiaj w ofercie sklepu Apple. Podobnie będzie z Macbookami Pro.

img_0168

Apple Watch

Przechodzimy do gwoździa dzisiejszego programu, czyli Apple Watch. Najpierw trochę o tym co już wiemy, czyli wyglądzie i edycji ekranu startowego. Apple Watch pozwoli nie tylko monitorować nasz puls, ale też odbierać rozmowy i rozmawiać przez zegarek. To będzie z pewnością śmiesznie wyglądało :D

img_0169  img_0170

img_0171  img_0172

Dopracowano też aplikacje związane z zdrowiem, zegarek będzie cały czas monitorował nasz ruch, będzie mógł nam powiedzieć, że ruszamy się za mało, że za długo siedzimy w miejscu i powinniśmy zrobić sobie przerwę, a także wysyłał tygodniowe podsumowania naszej aktywności fizycznej.

img_0173  img_0174

img_0175  img_0176

Pora na reklamę, czyli jak wykorzystać Apple Watch do pomagania matkom w Afryce... czy jakoś tak ;-). Czekamy na konkrety, czyli od kiedy w sklepach i za ile ;-). Główna bohaterka pojawiła się na scenie, niemal prosto z samolotu z Afryki i pięknie opowiada wyuczone kwestie. Przykro mi, ale wygląda to bardzo sztucznie, nawet żarty Tima Cooka się nie kleją, tutaj poszło chyba coś nie tak, nie ma emejzingu :(.

Apple Watch pozwoli też między innymi na płacenie przy pomocy Apple Pay, robienie zdjęć czy odbieranie powiadomień z iPhone'a. Póki co nic rewelacyjnego... wydaje mi się tylko, że prowadzący nadużywa słowa cool, każda funkcja Apple Watch jest super cool ;-). Większość tej prezentacji widzieliśmy już kilka miesięcy temu i w tej chwili chyba nikogo już nie zachwyca.

Wraca Tim Cook, który wreszcie ma konkrety. Aplikacje na Apple Watch będziemy pobierali przy pomocy iPhone'a, w iOS 8.2 pojawi się nowa aplikacja Apple Watch, które jest sklepem z aplikacjami na zegarek Apple. iOS 8.2 będzie dostępny już dzisiaj na wszystkie dotychczas obsługiwane przez iOS8 urządzenia. Wreszcie mamy informacje na temat baterii, podobno wystarczy na 18 godzin, czyli konieczne będzie ładowanie codziennie.

img_0177  img_0178

Dostępne będą na starcie trzy kolekcje, Sport z gumowym paskiem, aluminiową oraz stalowe. Ceny wersji Sport zaczynają się od 349 USD za model 38 mm i 399 USD za 42 mm. Wersja ze stali szlachetnej będzie zapewne droższa, póki co oglądamy sobie filmik, jak ten cud natury powstaje. Wersja 38 mm w kopercie ze stali szlachetnej będzie kosztowała minimum 549 USD, a wersja 42 mm aż 599 USD. Mało tego, będzie kilka wersji, a najwyższe kosztują 1049 i 1099 USD (!!!). To jeszcze nic, bo złota edycja Apple Watch będzie kosztowała nawet 10 000 USD.

img_0179

Zamówienia będą przyjmowane od 10 kwietnia, a dostawy rozpoczną się 24 kwietnia, póki co tylko na największych rynkach na świecie. Już od 10 kwietnia będzie można "pomacać" zegarki w sklepach Apple.

img_0180

Wiemy już wszystko, Apple Watch będzie można zamawiać już za miesiąc, a dostawy zaczną się 24 kwietnia, niestety w Polsce oficjalnie dostępny będzie dopiero w późniejszym czasie. Ceny faktycznie zaczynają się od 349 USD, ale nie ma większych problemów, aby wydać nawet 3 razy więcej. Wygląda na to, że Android Wear nie będzie konkurencją dla Apple, choć z drugiej strony, zegarek Huawei też ma kosztować 1000 USD... To może być jeszcze większy biznes niż smartfony, o ile oczywiście moda na smart watche przy takich cenach się przyjmie. Zabawne, że im to mniejsze, tym więcej kosztuje...

Na tym kończymy, na dzisiaj, dzięki że byliście z nami.

Tagi: Apple, premiera, streaming wideo, konferencja Apple, Apple Watch, relacja na żywo, relacja live, spring forward, transmisja wideo, Macbook Air 12 Retina,

Komentarze (52)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

09.03.2015 17:40

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 109

No to pozostanie nam...

oczekiwanie na iBattery. Czyli przenośne akumulatory do applewacza zapakowane w gustowne białe walizki. ;-)

09.03.2015 17:59

Wątków: 183 | Odpowiedzi: 4712

hah

na theverge już mają ból dupy

"Lance Ulanoff from Mashable is liveblogging from a Surface Pro 3 precariously balanced on his lap."

Ikona: lol

to chyba najwięksi fanboye apple w sieci, choćby nowy MBA różnił się tylko kolorem obudowy, to będzie dla nich rewolucja Ikona: ;)

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX980Ti, Plextor M5 Pro 256GB, Sony FW900. Wciąż gram na CRT :)

09.03.2015 18:29

Wątków: 120 | Odpowiedzi: 3112

A dane zdrowotne wyciekną

Do ubezpieczycieli :-)

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

09.03.2015 18:41

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3070

hmm

czy emejzment osiagnie szczytu i air dostanie dotykowy ekran???

09.03.2015 18:46

Wątków: 72 | Odpowiedzi: 7083

Rozbawili mnie

"Apple zapewnia, że nie będzie miało dostępu do danych" Ikona: lol

4790K, 32GB DDR3, GTX1080

09.03.2015 18:54

Wątków: 516 | Odpowiedzi: 20232

Ten nowy 12" ladny ale max 8GB RAM

Ikona: :( Szkoda sensu wymieniac swojego MBP z 16GB.

The kids of today should defend themselves against the seventies...

09.03.2015 18:55

Wątków: 120 | Odpowiedzi: 3112

@ yogi - Ja z tego brecham jak tylko to usłyszałem

zamiast dać parę miliardów na badania nad parkinsonem, robią kolejny biznes na frajerach:D

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.03.2015 19:07

Wątków: 3317 | Odpowiedzi: 45765

no teraz...

... to się robi żałośnie na tej scenie... Apple Watch pomaga matkom w Afryce... boshe.

...

09.03.2015 19:09

Wątków: 120 | Odpowiedzi: 3112

hehehe

ale za to teraz mam 100% pewności ze będzie bieda z baterią w i-zegarku
nawet maratonu nie da się z iwatchem przebiec:D

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.03.2015 19:21

Wątków: 3317 | Odpowiedzi: 45765

a matko...

... można sobie zdalnie otworzyć drzwi do garażu, jestem w szoku Ikona: :P

...

09.03.2015 19:23

Wątków: 120 | Odpowiedzi: 3112

hmm

no, niesamowite Ikona: :D
może nawet pokaże jak z zegarka załącznik w mailu wysyła:D

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.03.2015 19:40

Wątków: 3317 | Odpowiedzi: 45765

lol...

... no to teraz się zacznie, podział na aluminiowych biedaków z zegarkiem za marne 349 USD, klasę średnią z stalą szlachętną za 1000 USD i snobów z złotym zegarkiem w cenie Rolexa Ikona: ;)

...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.03.2015 20:10

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

nowy Macbook 12

https://www.apple.com/pl/macbook/specs/

- tylko jeden port USB3.1, który jednocześnie jest gniazdem ładowarki i wyjściem obrazu Ikona: lol no to poszaleli z ilością portów. wykastrowany Air wygląda przy tym jak bóg złączy i gniazdek Ikona: lol ^2
- kamerka 640*480 nojajebie Ikona: ass

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.03.2015 20:18

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

jeszcze Macbook 12
ciekawe jak fanatycy wytłumaczą brak ładowarki magsafe i ilu z nich złamie przylutowane do płyty gniazdo USB Ikona: :D

ech
szkoda że do zwykłego Air'a 13 nie dodali matrycy 1080p czy tam 1440p. to nowe hovno jest bez sensu i trzeba dopłacać do pro z retiną.

edit: pro 15 nadal ma GT 750M Ikona: lol Ikona: lol Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

09.03.2015 20:25

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 983

HEHE
Faktycznie dzisiaj coś Apple miało pokazać.
Całkowicie o tym zapomniałem... ale za to ile rzeczy zrobiłem w międzyczasie Ikona: ;)

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali, z prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało... VPN-> http://nordvpn.com/?ref=40338145 (-20% przy odnow.) /kupon: 2YDeal2017 ($3.29/mc

09.03.2015 20:42

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4583

najbardziej

tandetny smartwatch jaki wyszedł w ostatnim czasie, haha Ikona: lol nie wysilili, ale fanatycy łykną i kupią wszystko, eh Ikona: :) gówno w cenie złota cała filozofia apple

09.03.2015 20:50

Wątków: 136 | Odpowiedzi: 2052

heheh

Przejściówka Z USB-C na Multiport za jedyne 379zł
http://store.apple.com/pl/product/MJ1L2ZM/A/przej%C5%9Bci%C3%B3wka-z-usb-c-na-vga-multiport
No leżę i kwiczę ze śmiechu

I7-3770, 2x4GB PC3-12800, P8H77-V, SSD 128GB SAMSUNG 830, HDD 1 TB WD RED, BEQUIET E9-400W, ANTEC 300, P2412H

09.03.2015 21:01

Wątków: 419 | Odpowiedzi: 22794

Jak tak przeczytałem komentarze i tą relację to doszedłem do wniosku, że nic nie straciłem Ikona: :D

PS. Niech ktoś rzuci linkiem do tych matek z Afryki - toż to jutro hit internetów będzie Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

09.03.2015 21:51

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13516

Wiecie co mi się podoba w Apple po przejściu na Androida?

Że gość wychodzi i mówi: od teraz każdy sprzęt z ios8 dostaje ios8.2. I to się dzieje. A reszta świata, mówi "No jest nowy Android, bedzie za 2 miesiące. I jest, na 3 telefonach od 2 operatorów. Potem pozostali producenci mówią " no będzie za 3 miesiące na ten, ten i ten model".Za trzy miesiące nie ma nic, za 5 jest coś na aktualnego flagowca. A reszta niech spierdala...

Zabijające sprzęt aktualizacje pomijam, smutne to, ale może w Andku też się zdarza? No i brak możliwość cofnięcia się na niższy OS Ikona: gun


Laptopy robią wrażenie, na mnie "wydajnościowymnieonaniście". Zegarek trzyma imo za mało o 6dni, ale bałem się, że będzie gorzej. Gdzieś pisali o 4h chyba... Ja i tak nie kupie, bo mnie taki sprzęt nie interesuje.

http://rmn1.pl

09.03.2015 22:00

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 626

nie no sorry ...

ale jeden port USB robiący też za ładowanie to przegięcie. Czyli jak bym ładował laptopa to już nie zgram fotek z aparatu … ehhhh

Przy laptopach ultra mobilnych nie wymagam pierdyliona portów ale JEDEN a w zasadzie brak jeżeli ładujemy baterię to jakieś nieporozumienie. Przynajmniej dla mnie standardem byłoby 1x USB, 1x wyjście na monitor i 1x ładowanie …… głupie apple

Swoją drogą nie tak dawno zrobili cieńszą wersję tego magnetycznego złącza do ładowania a teraz okazało się znowu za grube?

386SX 16/4MB RAM/FDD1,44 FDD5,25/Hercules32KB/WD80MB/Mono/PC-Speaker :)

09.03.2015 22:19

Wątków: 419 | Odpowiedzi: 22794

Czekam z niecierpliwością na testy tego chłodzenia pasywnego - ciekawe po ilu minutach będzie throttling Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.03.2015 22:21

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

nowe ceny

Air 11 - 1,6GHz 4GB/128GB - 900$ (8GB RAM +100$)
Air 11 - 1,6GHz 4GB/256GB - 1100$ (8GB RAM +100$, 512GB +300$)

Air 13 - 1,6GHz 4GB/128GB - 1000$ (8GB RAM +100$)
Air 13 - 1,6GHz 4GB/256GB - 1200$ (8GB RAM +100$, 512GB +300$)

MacBook 12 1,1GHz 8GB/256GB - 1300$
MacBook 12 1,2GHz 8GB/512GB - 1600$

Pro z Retiną
13 - 2,7GHz 8GB/128GB - 1300$ (16GB RAM +200$)
13 - 2,7GHz 8GB/256GB - 1500$ (16GB RAM +200$)
13 - 2,9GHz 8GB/512GB - 1800$ (16GB RAM +200$, 1TB +500$)

nie wiem do kogo kierują nowego MacBooka 12. najtańszy Pro 13 i różne wersje Aira są bardziej opłacalne niż nowy model. gdyby była opcja z 128GB SSD za 1100$ to miałoby to jakiś sens, no ale trzeba zarobić wciskając SSD na siłę.

z drugiej strony dziwi mnie też fakt że skoro w 12" 8GB RAM jest standardem to dlaczego nie zrezygnowano z 4GB RAM, przynajmniej w Air 13. bo albo chcemy wyznaczać standardy i 8GB jest konieczne, albo wsadzamy je tylko po to by trzepać kasę. wtedy nowa 12" w wersji 4GB/128GB kosztowałaby 1000$ i pewnie marża spadłaby poniżej 100%...

bez sensu jest 12". liczyłem na to że Apple zrezygnuje z Air 11", jego miejsce zajmie 12" a 13" też dostanie retinę a tak to jest burdel Ikona: ;)

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

09.03.2015 22:31

Wątków: 44 | Odpowiedzi: 2849

hmm

a ten procek to nie jest procek pod tablety ?

-

09.03.2015 22:31

Wątków: 516 | Odpowiedzi: 20232

Ladnie ceny dzisiaj skoczyly w AS -

nawet > 1k na niektorych modelach - a magazyny w Polsce wyczyszczone.

The kids of today should defend themselves against the seventies...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.03.2015 22:47

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

jak powinien wyglądać sensowny cennik ad 2015

Air 11 - 8GB/128GB - 1000$
Air 11 - 8GB/256GB - 1200$
Air 11 - 8GB/512GB - 1500$

MacBook 12 8GB/128GB - 1100$
MacBook 12 8GB/256GB - 1300$
MacBook 12 8GB/512GB - 1600$

Air 13 - 8GB/128GB - 1100$
Air 13 - 8GB/256GB - 1300$
Air 13 - 8GB/512GB - 1600$

Pro 13 - 8GB/128GB - 1300$
Pro 13 - 8GB/256GB - 1500$
Pro 13 - 8GB/512GB - 1800$

byłoby to przejrzyste i miało sens. najtańszy Air kosztowałby 100$ więcej niż obecnie, ale politykę 8GB RAM fanatycy połknęliby jak młode pelikany.

tylko ta 12 z jednym portem USB, bez przejściówki w zestawie i z tragiczną kamerą nadal wygląda słabo.

btw. od jutra przewiduję wyspy w newsach flaszek usb 3.1 i innych akcesoriów.

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

09.03.2015 22:48

Wątków: 76 | Odpowiedzi: 1737

..

o faktycznie, 8.2 już leci Ikona: :) Zegarka nie kupię, wołałbym w tej cenie mechanika Seiko Ikona: :)

10.03.2015 00:20

Wątków: 563 | Odpowiedzi: 2599

...

Na jaką wydajność tego MacBooka można liczyć? Nie będzie się dławił przy pracy biurowej i czasami oglądaniu filmów? Ikona: ;)

Nie pamiętam kiedy ostatnio korzystałem z USB w MacBooku Air, a jeśli miałbym to zrobić to pewnie mógłbym na moment odłączyć ładowarkę Ikona: :) Większy problem to przejściówki na zwykł USB, monitor zewnętrzny itp.

Czy ma ktoś doświadczenie w pracy (głównie przeglądarka + word + outlook) na 12" ekranie? Da radę czy to już męka się zaczyna? Na Air 13" idzie mi całkiem dobrze Ikona: :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.03.2015 01:27

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

purgalm

z tym oglądaniem filmów to raczej poczekałbym do testów najważniejszego słowa jeżeli chodzi o tego Maca a mianowicie throttling Ikona: ;) wszystko zależy od kodeka, wsparcia sterowników Intela i samego OSX.

paradoksalnie problemem wydajności może być zbyt wysoka rozdzielczość ekranu. GPU będzie stale obciążone, procesor nagrzany a limit prądowy wykorzystany.

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

10.03.2015 01:47

Wątków: 419 | Odpowiedzi: 22794

lomo

Przecież najtęższe umysły w Cupertino nad tym pracowały - to musi być niesamowicie dopracowany produkt. Z dziennym budżetem na R&D w wysokości 12mln dolców przecież nie wypuszczą czegoś mało wydajnego i grzejącego się. Oh wait... Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

10.03.2015 07:38

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13516

A był juz z tym problem wcześniej

czy tylko u konkurencji?

http://rmn1.pl

10.03.2015 09:01

Wątków: 307 | Odpowiedzi: 10227

rmn1...

...u konkurencji pewnie był wcześniej. U Apple nie bo to F E A T U R E Ikona: :P

"Press ANY key to continue..." no i wcisnal RESET... :)

10.03.2015 09:21

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40606

nowy

macbook wyglada swietnie. a z zegarkiem niestety nie pokazali absolutnie nic nowego -.-

Semper frakkin fi!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.03.2015 09:29

Wątków: 296 | Odpowiedzi: 48349

hm

specyfikacja tego Macbook'a powala.

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / GTX 1080@2050/11600 / BX100 250GB / RM750

10.03.2015 10:18

Wątków: 307 | Odpowiedzi: 10227

nikon12...

...ok...dla Ciebie wygląda świetnie. Nie ma z czym się spierać. Niestety jest to cecha subiektywna tego sprzętu komputerowego, który ma spełniać trochę inne zadania poza wyglądaniem Ikona: :) Może niech Apple w takim razie zacznie sprzedawać same obudowy wypełnione...nie wiem...piaskiem spod siedziby firmy. Będzie można postawić na półce, żeby ładnie wyglądało albo nosić pod pachą żeby sobie dodać emejzingu Ikona: ;) I żeby nie było. Mi idea cienkiego i bardzo mobilnego sprzętu się podoba. Ale skoro podzespoły przyśpieszają to nowe wersje laptopów powinny to wykorzystywać.

"Press ANY key to continue..." no i wcisnal RESET... :)

10.03.2015 10:26

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40606

K10514K

oczywiscie, ze jest to moja subiektywna opinia Ikona: :) wyglada swietnie...a ze odwalili lipe z tym co wpakowali do srodka to juz inna bajka Ikona: ;)
z drugiej strony moje i3 w laptopie to sie chyba nudzi przez 99% czasu i dopiero czasami jak jestem, gdzies w hotelu i film sobie poogladam do znowu zaczyna pracowac Ikona: ;)

Semper frakkin fi!

10.03.2015 10:47

Wątków: 254 | Odpowiedzi: 37259

niecala doba na baterii

tosz to nawet smieszne nie jest Ikona: ;) mnie wku...a wymiana baterii raz na 2-3 lata a tu codziennie z kabelkiem do ZEGARKA biegac Ikona: :D

zreszta po japku nieczego konkrenego nie spodziewalem sie Ikona: :D

pozdrówki, ChEsTeR

10.03.2015 10:53

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40606

ChEsTeR

a podaj przyklad konkurencyjnego zegarka ktore dziala dluzej Ikona: ;)

Semper frakkin fi!

10.03.2015 10:55

Wątków: 100 | Odpowiedzi: 2892

.

Pebble?

10.03.2015 11:11

Wątków: 120 | Odpowiedzi: 3112

@nikon12

18 godzin to podaje apple, zobaczymy pierwsze realne testy, coś czuję że 10sekund na kontakt z aplikają się z kosmosu nie wzięło:)


A lapek mi się podoba, jest ładn. Ciekawe czy nadal trzeba fizycznie wcisnąć płytkę touchpada by wykonać clicka przycisku (strasznie mnie ten "feczer" w applu irytuje)

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

10.03.2015 11:19

Wątków: 254 | Odpowiedzi: 37259

;)

Pebble?

pozdrówki, ChEsTeR

10.03.2015 11:20

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4583

ChEsTeR

ja mam automat i jak nie będę nosił 2-3 dni to się zatrzyma i znowu trzeba ustawić godzinę. Też to wku.. Ikona: ;)

10.03.2015 11:25

Wątków: 254 | Odpowiedzi: 37259

ja mialem

kiedys małego ORIENTa, ale chyba chodzil troche dluzej niz 3 dni, ale taki urok tego zegarka Ikona: ;) grzech to porownychac do byle gown...go apla Ikona: ;)

pozdrówki, ChEsTeR

10.03.2015 11:54

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40606

Pebble

?
chyba nic dziwnego, że trzyma dłużej...skoro jego funkcjonalności / ekran jest bidny Ikona: ;)
może jeszcze będziemy porównywać czemu kalkulator tradycyjny na bateri dzaiłą dłużej niż ten w laptopie na bateri ? Ikona: :P

Semper frakkin fi!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.03.2015 12:31

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

kamery w MacBookach

zastanawia mnie jedna rzecz. pod koniec 2008 roku Benq zaprezentował laptop S42 z kamerką 2MPx, który zastąpił model S41 z kamerą 1,3MPx. To były czasy C2D i GF 8xxxM i 9xxxM oraz Windowsa Wista.

dzisiaj w 2015 roku kiedy mamy ekrany "retina", 4k oraz 5k to MacBook 12 ma kamerę 480p a wsztstkie pozostałe urządzenia w rezerwacie 720p.

cytując klasyka "to są ręce, które opadają" Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

10.03.2015 13:06

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13516

ale po co 4k w kamrcr tylko, tylko, tylko do rozmow z

z poza domu? Przecież to sprzęt mobilny, po co tam super kamerka? Rozumiem, że cena wysoka i ma być, tak? Druga sprawa wydajność, przecież to nie jest sprzet do wymagających mocy obliczeniowej czynności. Czy jest? Trzecia sprawa wygląd i wykonanie. Ja tam bym podzielił łączną ocenę takiego laptopa tak:
30% wygląd i wykonanie
30% system reszta softu
30% niezawodnosc i czas na baterii
10% wydajność (Ma umożliwiać bezproblemowe płynne działanie tych programow, których zamierzam używać na 12" ekranie)

Ładny, solidny, z dobrym systemem, trwały i niezawodny, ma działać to co chce na nim robić, płynnie, zamiast wyższej wydajności wolę kilka minut więcej na baterii. Takie bym chciał. Nie mowie, że ten taki jest. Nigdy np. nie widziałem ich systemu. Ale to co można wyczytać raczej spełnia kryteria. Ale za drogi i nie potrzebuje w sumie laptopa wcale.

http://rmn1.pl

10.03.2015 14:20

Wątków: 134 | Odpowiedzi: 3773

Pamiętajcie

że trzeba coś spiep...ć aby za rok móc to "poprawić" Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.03.2015 15:33

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

rmn1

1
skoro telefony mają przednie kamery 1080p to dlaczego nie mogę ich wymagać od laptopów. nie muszą być 4k, ale 720p to już daleka przeszłość. 7 lat temu laptopy miały kamerki HD.

i dlaczego traktujesz w tym wypadku MacBooki (wszystkie) jako sprzęt z którego nie korzysta się w domu? to jak chcę pogadać w domu to koniecznie muszę podpinać dodatkową kamerę na USB? no nie żartuj.

poza tym różnica w cenie hurtowej kamer 720p a 1080p to pewnie 2$

2
wydajność. skoro smartfony mogą to laptop nie? nie bądźmy śmieszni. to nie jest Adobe Premiere Pro tylko Skype.

3
łączna ocena, serio? co z tego że samochód jest ładny, solidny i niezawodny skoro dealer sprzedaje go z trzema kołami a czwarte trzeba dokupić samemu i w dodatku nie od kompletu. Ikona: lol

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

10.03.2015 15:36

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40606

lomo

ale czego Ci brakuje tak w funkcjonalnosci tego komputera ze porownujesz go do samochodu bez kola?
bo sie rozpisales o kamerze i prownujesz ja do brakujaceg kola...srsly ? Ikona: :)

Semper frakkin fi!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.03.2015 15:37

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

rmn1 & nikon12

skoro Apple promuje (i dobrze) ekrany o wysokich rozdzielczościach to kamery 720p wyglądają przy nich raczej biednie a 420p w 2015 roku jest policzkiem dla klientów tego pseudo laptopa.

nikon12
czego mi brakuje:
- gniazda jack na słuchawki
- sensownej kamery minimum 720p
- o jednym USB nie wspomnę

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.03.2015 15:41

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

nikon12

po prostu czekałem na Air 13 z Retina a Apple pokazało hovno.

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

10.03.2015 16:01

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40606

1 usb

masz ;D
kamera to krok wstecz i tego tez nie rozumiem...ale kij z tym Ikona: ;)
gniazdo jack...co to jest po jego prawej stronie przy gornej krawedzi?

chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz do tego komputera...nie czuje zeby t byl policzek...bo zrobisz sobie tak jak ty podsumowanie i wyjdzie ze to sprzet nie dla ciebie to nie kupisz i tyle Ikona: ;)

btw dziwne ze nikt nie napisal nic nwegatywnego nt nowych koszyczkow pod klawisze, ktore wg mnie powstaly zeby wyciagac kase... normalnie wczesniej mogles sobie przelozyc od innego lapka jak polamales teraz juz tego nie zrobisz Ikona: :P

Semper frakkin fi!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.03.2015 16:18

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

nikon12

o jest jack na słuchawki, wcześniej go nie zauważyłem Ikona: :)

co do portów:
- brak ładowarki MagSafe wygląda słabo i zajmuje jedyne USB
- jedno USB jeszcze bym wybaczył gdyby nie służyło do ładowania. w takim wypadku powinno być jeszcze jedno.

widocznie dla mnie jest Air 13 i Pro 13.

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

12.03.2015 20:06

Wątków: 516 | Odpowiedzi: 20232

Omg

8 miesiecy temu dalem za MBP 7699 pln a teraz w tym samym configu i sklepie kosztuje jedyne 9599 Ikona: lol Zeby czlowiek wiedzial to bym kupil kilka Ikona: smoke

The kids of today should defend themselves against the seventies...

12.03.2015 20:56

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 1256

Dobra,

gdzie kupić mac'a ? Air za mną chodzi. Sklepy applowe, czy jakieś lepsze (tańsze) źródła?

12.03.2015 22:09

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13516

Na frazowej giełdzie ktoś kiedyś sprzedawał

...

http://rmn1.pl

12.03.2015 22:11

Wątków: 24 | Odpowiedzi: 1256

rmn1

: ] nie skończyło się to dobrze. Pytałem np. o Amazon - może ktoś ma wybadany temat.

12.03.2015 22:36

Wątków: 44 | Odpowiedzi: 2849

-

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.03.2015 22:39

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 10356

rmn1

i zrobił na tym wałek, oszukał jednego albo dwóch frazowiczów

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.