ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Ubisoft: Producenci konsol naciskają na 30 fpsów na PC

Daniel Górecki, 2014-10-16 13:00 | Źródło |

W ostatnich miesiącach na Ubisoft oraz kilku innych producentów gier wideo spadło morze krytyki za decyzję o zablokowaniu konkretnych tytułów na 30 kl./s na wszystkich platformach, teraz dzięki przedstawicielowi francuskiego dewelopera, który w trakcie panelu dyskusyjnego w jednej ze szkół odpowiadał na pytania uczniów, udało nam się poznać kilka dość zaskakujących faktów w tej sprawie.

Architekt gier od Ubisoftu wyznać miał bowiem, że w przypadku hi-endowych produkcji, jak Assassin’s Creed, deweloperzy zmuszeni są pójść na wiele kompromisów pomiędzy „jakością grafiki a jej płynnością”. Biorąc pod uwagę dość ograniczone możliwości nowych konsol, twórcy muszą ograniczać rozdzielczość czy decydować się na zablokowanie ilości klatek na sekundę na poziomie 30 fpsów. W przypadku konsol z zamkniętą architekturą wydaje się to naturalne, jednak przedstawiciel francuskiego producenta wyznać miał też, że Microsoft  i Sony wywierają presję na blokowanie kl./s także w przypadku komputerów PC, co ma na celu wyeliminować przewagę wydajności tej platformy.   

Warto zaznaczyć, że Ubisoft nie potwierdził jeszcze tych doniesień, a transkrypcja ze spotkania opublikowana została na Reddit przez mało znanego użytkownika. Jeśli jednak informacje te się potwierdzą i praktyka ta zostanie kontynuowana, to niewątpliwie odbije się na kondycji rynku PC, ponieważ nie będzie sensu wymieniać starego Radeona czy GeForce’a, jeśli starszy będzie radził sobie ze wszystkimi nowymi tytułami.

hbdu5ot-635x357_01

Tagi: Microsoft, PC, Sony, gry, konsole, ubisoft, ograniczenie FPS na PC, 30 fps, 30 kl./s, 30 fps cap, 30 fps na PC,

Komentarze (29)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

Ten post został usunięty przez moderatora.

16.10.2014 13:38

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

16.10.2014 14:02

Wątków: 10 | Odpowiedzi: 306

jak to zrobią

to następny Assassin będzie z torrentów

podpis nieczytelny

16.10.2014 14:05

Wątków: 209 | Odpowiedzi: 4571

hmm

"(...)ponieważ nie będzie sensu wymieniać starego Radeona czy GeForce’a, jeśli starszy będzie radził sobie ze wszystkimi nowymi tytułami."

Już zadbają o to by jednak nawet do tych 30klatek trzeba było wymieniać kompa. Przedsmak tego mamy w Shadow of Mordor, a pewnie będzie tylko gorzej.

W całej tej sprawie nie ma się czemu dziwić, toż to powszechna praktyka na całym świecie, że jak się samemu czegoś nie potrafi zrobić to trzeba zgnoić tego, który potrafi. Zrobili gówniane konsole to teraz chcą udupić PCty.

i5 750@3,3GHz, MSI P55-GD65, 20GB RAM, Crucial M4, MSI GTX660 2GB TF, Windows 10 64bit

16.10.2014 14:08

Wątków: 204 | Odpowiedzi: 22654

co za problem

i tak się to zdejmie. ostatnie takie przypadki the crew, nfs rivals, evil within, final fantasy XIII. dla mnie żaden kłopot.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.10.2014 14:09

Wątków: 303 | Odpowiedzi: 52697

hm

zaraz nasi eksperci od technikaliow z watku next-genowego wyjasnia sprawe Ikona: ;)

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / RTX 2080@2085/15500 / SX8200 480GB / RM750 / LG 32GK850G-B

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.10.2014 14:18

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

Neotix - no po prostu dramat. R9 290 za 800-900zł nieźle daje radę:

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 582x1008) pochodzi stąd



Nawet HD7850 wypada akceptowalnie..

16.10.2014 14:19

Wątków: 204 | Odpowiedzi: 22654

hmm

największym problemem konsol jest gówniany procesor.

16.10.2014 14:22

Wątków: 204 | Odpowiedzi: 22654

edit:

Mordor działa bardzo dobrze. do dobrej zabawy nie potrzeba detali na ultra, wystarczy high Ikona: :P

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.10.2014 14:23

Wątków: 347 | Odpowiedzi: 26976

eee tam

czepiacie się, takie dobre flaki od amd a wy się czepiacie Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

16.10.2014 14:42

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53726

Brudka

nudny jest już ten twój hejt na AMD, wszędzie tylko drwiny z AMD albo ubóstwianie Nvidii za byle co Ikona: :P

Fakt, processor jest gówniany jak na potrzeby konsol, ale czy to wina AMD, że producenci konsol chcieli ich 8 rdzeni projektowanych pod tablety ? Do tego z 2x mniejszą liczbą L2 i zegarem 1,6GHz gdzie pewnie 2GHz też byłoby wykonalne.
Po prostu przeznaczyli na CPU za niski budżet energetyczny, pewnie licząc, że skoro w past-genach jest taka kupa to i tak styknie i lepiej więcej dać na GPU (no i uparli się na wszystko w jednym chipie, może gdyby tego nie zrobili to mieliby większą elastyczność w doborze bebechów ... ale zdecydowali się na APU ... równie dobrze możesz mieć pretensje do Intela czy Nvidii, że nie mieli do zaoferowania własnego APU z HSA i producenci konsol byli zdani na AMD ... albo że Intel nie chciał współpracować lub ma zbyt kupiaste GPU, że Nvidia jeszcze nie zdążyła z swoim SoCem na Keplerze/Maxwellu i Denver ... o wait, Denver chyba i tak ma słabsze FPU od Jaguara Ikona: ;) )

16.10.2014 14:50

Wątków: 39 | Odpowiedzi: 358

trochę poza tematem

"On the PC side, there is a console command that enables players to remove the bars but, at the time of writing, this only serves to crop the left and right of the screen producing an even more zoomed-in image."

src: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-the-evil-within-performance-analysis

Ikona: ;)

Asus P8B75-M LX, G550, Kingston 8GB, 260X 1GB 1GB, WD500AAKX, G400, SeaSonic S12II 520 80+

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.10.2014 14:52

Wątków: 347 | Odpowiedzi: 26976

Freezer64

zluzuj - nabijam się tak dla zabawy Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.10.2014 15:19

Wątków: 303 | Odpowiedzi: 52697

Brudka

z Freezerem nie pozartujesz o AMD bo to taki frazowy obronca marki Ikona: ;)

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / RTX 2080@2085/15500 / SX8200 480GB / RM750 / LG 32GK850G-B

16.10.2014 15:25

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53726

oho, wiedziałem że tak się skończy, teraz wyjdzie, że "Freezer spina poślady, bo ktoś krytykuje jego ukochane AMD" Ikona: lol

(Rafcio)
Sam się nieraz nabijam z AMD, ale także z Nvidii - np. ostatnio rozbawił mnie wyższy fps na 280X niż gtx970 w Ryse.
Chodziło mi właśnie o pokazanie, że to Brudka jest frazowym obrońcą Nvidii Ikona: :P i jak z kogoś się nabija to tylko z AMD, a o Nv złego słowa nigdy nie powie Ikona: lol

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.10.2014 16:01

Wątków: 303 | Odpowiedzi: 52697

wiem ;)

ale jak padaja zle slowa na temat AMD to na ogol pojawiasz sie i piszesz co nieco o Nvidii Ikona: ;)

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / RTX 2080@2085/15500 / SX8200 480GB / RM750 / LG 32GK850G-B

16.10.2014 16:14

Wątków: 209 | Odpowiedzi: 4571

z tym Mordorem to chodziło mi o coś innego

a mianowicie o tendencję sztucznego zawyżania wymagań. Mordor jest pierwszym krokiem i to, że obecne karty dają radę, nie ma wielkiego znaczenia bo jak producenci pójdą tym tropem, to przestaną. Każda kolejna gra mimo tego, że nie będzie oferować nic nowego pod względem technologicznym to wymagania będą rosły.

i5 750@3,3GHz, MSI P55-GD65, 20GB RAM, Crucial M4, MSI GTX660 2GB TF, Windows 10 64bit

16.10.2014 17:49

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8514

nie wiem

kumpel na 680gtx byl zadowolony z mordoru.


Mnie interesuje czy NV lub AMD moglo by pozwac Sony/MS za cos takiego ?? Wkoncu szkodzi to ich biznesowi.

Bo jak wszystko bedzie smigalo na powiedzmy 780 na ultra to kto bedzie kupowal od nich grafy ??

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

16.10.2014 17:54

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8514

poprawka

AMD nie pozwie bo to ich sprzet Ikona: :P

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

16.10.2014 18:08

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2336

Neotix

Radek 290 i Mordor prawie wszystko na UlTRA chodzi miodzio
wiec co za trupa masz w kompie ??

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

16.10.2014 19:08

Wątków: 209 | Odpowiedzi: 4571

MPA2k

1. Ty także nie zrozumiałeś.
2. Przecież widać jakiego mam kompa.

i5 750@3,3GHz, MSI P55-GD65, 20GB RAM, Crucial M4, MSI GTX660 2GB TF, Windows 10 64bit

16.10.2014 19:16

Wątków: 42 | Odpowiedzi: 13808

...

Ronson Ikona: redhot

i5 4670K@4.5 / MSI Z87-G43 / MSI 970 Gaming 100ME / Ares 16GB 2133MHz / SSD M500 240GB + MX300 525GB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T + AOC i2757Fm / QuickFire TK Brown / G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.10.2014 19:26

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 14961

hmm

mogą sobie wywierać presję. Zawsze pozostaną niezależni producenci, którzy wydadzą konkurencyjny tytuł z lepszą grafiką. Nikt nie ma monopolu. Jesteś słaby, to odpadasz. Ponadto myślicie, że takie Valve nie będzie wywierać presji w drugą stronę? Nie takie potęgi zeszły na margines, albo upadły - Nokia, 3dfx, Commodore, nawet Apple był w szambie. Klient rządzi, media rządzą, recenzje rządzą, nie układy. Ja nie piracę, kupuję gry, a jak kupuję to wymagam. Kiedyś kupiłem Need For Speed Most Wanted z 2005 r. Chodził nieźle na GF6600GT, ale grafika nieco rwała. Potem modernizowałem przez lata sprzęt (były NV i ATI, potem AMD), a ta gra cały czas chodziła tak samo, niby płynnie, ale nigdy pełne 60fps zawsze wyrywało po kilka klatek. Z rozpaczy włączyłem najgorsze detale i rozdzielczość. To samo. Żebym tylko ja miał taki problem. Kupa ludzi to obserwowała na forach. I co? Już nigdy nie kupiłem żadnej kolejnej wersji NFS, choćby były ósmym cudem świata. Kto stracił? Ja? Zagram w coś innego, obejrzę dobry film.

I'm back

17.10.2014 07:32

Wątków: 49 | Odpowiedzi: 999

@bor@s Dobrze by było jak to się sprawdzało, ale słabym ogniwem jest czynnik ludzki. Zobacz ilu zamożnych ludzi kupuje słabo jakościowy towar tylko dlatego że jest łatwo dostępny, ładnie opakowany i dobrze zareklamowany.
Większość moich znajomych zagrała może 1/5 gier znajdujących się w ich bibliotekach(całe pakiety humble bundle nietknięte), pewnie większość z was też. I jaką presję mają producenci?

17.10.2014 08:25

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2336

Neotix

Zwracam Honor

my mistake

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

17.10.2014 08:46

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 14961

tak

sam mam parę tytułów nietkniętych, ale zazwyczaj to są jakieś taniochy z Biedronki, albo innej wyprzedaży.
Ale ja nie o tym. Jeszcze jeden kamyk do ogródka EA: Wczoraj po latach przerwy na nowym laptopie zapragnąłem mieć FIFA 12 + EURO2012. Odkurzyłem stare pudełka, zainstalowałem najnowszy Origin. FIFA z pudełka się zainstalowała, ale chyba w próżni, bo Origin jej nie widział, trudno ściągnąłem te parę GB, ruszyło. O zgrozo płynnie bez framedropów. Przyszedł czas na dodatek EURO 2012, bo Fifa stwierdziła, że "mam go sobie kupić". Wpisałem kod i dostałem na twarz: "twój kod został wykorzystany". Mówię, ok, pytam google'a. Google znajdował tylko przypadki starych błędów w aplikacji Origin. Po godzinie znalazłem wpis, że gra jest, tylko trzeba w Origin kliknąć nickname w loginie, potem coś tam jeszcze, tam planszę z FIFA i rzeczywiście: jest dodatek, do pobrania. Pobrałem, a FIFA nadal twierdzi, że mam go sobie kupić. Po dwóch godzinach trafiłem na wątek:
http://answers.ea.com/t5/FIFA-12/UEFA-EURO-2012-Shows-installed-but-can-t-play/td-p/1440112
gdzie jeden jedyny Rusek napisał, że origin po prostu ściągał DLC do złego katalogu. Ale
Rusek się trochę pomylił i kolejna strata czasu zanim doszedłem, że te pliki muszą być przeniesione nieco inaczej. O 2 w nocy ruszyło. Ktoś mógłby spytać, czemu nie skontaktowałem się z supportem EA. Jak poczytałem na forach co ludzie pisali, to wyglądało tak:
- może pan wpisał zły kod?
- może pan się logował na innym koncie?
- może pan jest idiotą?
Odpaliłem mecz Ukraina Rosja i Ruski strzeliły mi bramkę Ikona: :) Dzisiaj się obudziłem niewyspany i poprzysiągłem sobie, że nigdy, przenigdy nie kupię nic od tej firmy.

I'm back

17.10.2014 10:12

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 13

Pytanie

jakiś czas temu w jednym z newsów na fraz pc przeczytałem o obniżce cen kart R9 280 i 290 ale w sklepach komputerowych i serwisach aukcyjnych nie widzę żeby cokolwiek potaniało, nie jestem znawcą w temacie więc nie wiem kiedy i jaki wpływ na ceny w sklepach ma cena wyznaczona przez producenta, ktoś może mi coś powiedzieć w tym temacie ??

licytacja którzy więcej zgraną to ...

17.10.2014 10:19

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53726

280 jest wycofywany z oferty, obniżka była raczej wyprzedażowa, także jeśli nasze sklepy nie mają zbyt wiele tych kart na stanie to mogą ceny nie obniżyć wiedząc, że i tak się sprzeda Ikona: ;)

A co do obniżek 290 i 290X to niestety okazało się, że nie były oficjalne ze strony AMD tylko tymczasowe ze strony samych producentów kart (MSI itd.). Problem w tym, że to dotarło na amerykański amazon i newegg, do Europy nieszczególnie Ikona: ;) (choć trafiają się nierzadko dobre promocje na 290 np. na x-kom, a używane można dostać w bardzo dobrych cenach, bo np. 900zł za wersję z dobrym chłodzeniem).

17.10.2014 10:56

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 13

super dzięki z konkretną odpowiedź

licytacja którzy więcej zgraną to ...

18.10.2014 11:12

Wątków: 12 | Odpowiedzi: 1530

Streszcze to co napisał Freezer64
Jak w polskich p/vortalach piszą, że podrożeje... to podrożeje.
Jak piszą, że potanieje, ... to piszą Ikona: ;)



P.S A jak jest dobra wielodniowa promocja, to po godzinie jest jeden wielki wiadomo co !

"Coś się kończy, coś się zaczyna" A. S.