Nokia wkrótce zmieni nazwę na Microsoft Mobile

Daniel Górecki, 2014-04-21 14:02 | Źródło |

Do końca tego miesiąca zakończyć ma się przejęcie przez Microsoft działu urządzeń i serwisów Nokii, w związku z czym gigant z Redmond rozpoczął już wysyłanie listów do różnych firm, aby poinformować ich o tym, że proces dobiega końca.

Co ciekawe, właśnie z tego listu dowiedzieć możemy się, że Microsoft planuje zmienić nazwę Nokia Corporation/Nokia Oyj na Microsoft Mobile Oy, co sugerowały już wcześniejsze przecieki. Amerykański gigant wysłał także listy  do firm, z którymi Nokia robiła interesy, aby potwierdzić, że warunki współpracy po przejściu pod skrzydła Microsoftu nie ulegają zmianie.

Już niedługo doczekać możemy się więc pierwszych urządzeń, które nie wyjdą spod skrzydeł Nokii, a bezpośrednio Microsoftu. Nie wiadomo jednak, co ze smartfonami, nad którymi według nieoficjalnych przecieków Finowie ostatnio pracowali - być może zostaną wypuszczone już pod nową nazwą.

gsmarena_001_09

Tagi: smartfony, Nokia, Windows Phone, urządzenia mobilne, nazwa, Microsoft Mobile, list,

Komentarze (10)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

21.04.2014 16:03

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1557

Oficjalna śmierć marki Ikona: :(

21.04.2014 16:24

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 117

jak dla mnie średnio sensowne

Nokia jest chyba bardziej zakorzenioną i rozpoznawalną nazwą w świecie smartfonów niż Microsoft. Mogli nie zmieniać

21.04.2014 20:06

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 402

hehe

Umarł król, niech żyje król!

Aż nie mogę uwierzyć, że zmienią nazwę. Przecież słowo Nokia to synonim telefonu Ikona: :)

SAMSUNG RF711 supercharged by SSD 120GB Kingston & Intel Core i5 & 8GB RAM & GeForce GT 540M * Samsung Galaxy S8

21.04.2014 20:35

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 213

Trudno powiedzieć

Nazwę zmienia firma produkująca fony co było do przewidzenia. Brand fonów to już inna sprawa ale jeśli chodzi o umowę kupna to kwestia zdaję się została uregulowana tak, że w seriach w których M$ zachowa markę Nokia będzie zobowiązany do płacenia opłat licencyjnych Nokii - w umowie uregulowane zdaję się to było odnośnie niższych segmentów jak asha czy obecnie x/x+/xl. W sumie pożyjemy zobaczymy.

anemus

21.04.2014 21:25

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 1941

.

A może tak jak jest Samsung Galaxy to będzie teraz Microsoft Nokia? Ikona: ;)

Szkoda, fajna firma była a teraz wydaje się że jedną nogą jest już w trumnie Ikona: :(

22.04.2014 17:45

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1742

ale lameriada się szykuje ;P

hasło teraz będzie brzmiało: Nokia/MS sniffing People hehe Ikona: ;)

e X t 7 3 netext73.pl

22.04.2014 20:56

Wątków: 42 | Odpowiedzi: 1638

hmmmmm

zapewne za takim re brandingiem przemawiają względy finansowe ale na zewnątrz ma to tyle sensu co zmiana fajnej i rozpoznawalnej nazwy "tablica" na jakieś xylo, olo, czy inne badziewie kompletnie nie do zapamiętania...

to moja wina i mogę ją zrzucić na kogo zechcę...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.04.2014 21:58

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 27342

niech chociaż sprzedadzą

markę komuś, kto umie robić telefony, a nie tylko jakieś windows phone Ikona: :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.04.2014 11:36

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 46773

A oni mają w ogóle prawa do marki Nokia? Z tego co ja czytalem o przejęciu, raczej nie mają, ale to było z rok temu.

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

26.04.2014 19:23

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 117

tomm

Skoro Windows Phone to chyba umieją robić bardzo porządne telefony co?