OCZ bankrutuje, negocjuje przejęcie z Toshibą

Kamil Pieczonka, 2013-11-28 00:20 | Źródło |

W dniu dzisiejszym giełda NASDAQ zawiesiła notowania spółki OCZ Technology, która od wielu miesięcy borykała się z problemami finansowymi i od początku roku jej wycena na giełdzie spadła z 2 USD za akcję do raptem 16 centów dzisiaj. Chwilę potem pojawiła się informacja, że firma zamierza złożyć w sądzie wniosek o bankructwo, ale w między czasie negocjuje umowę z japońską Toshibą, która przy udziale jeszcze jednego podmiotu, chciałaby przejąć wszystkie aktywa OCZ, łącznie z pracownikami odpowiedzialnymi za kontrolery Barefoot, którzy wcześniej pracowali w przejętych przez OCZ firmach PLX i Indilinx.

OCZ ma w sumie trzy ekipy inżynierów, którzy pracują w USA, Korei Południowej oraz Wielkiej Brytanii. Jeśli nie uda się domknąć rozmów, to firma ogłosi upadłość likwidacyjną i marka OCZ całkowicie zniknie z rynku. W tym wypadku w najgorszej sytuacji będą posiadacze dysków SSD firmy OCZ, którzy praktycznie stracą gwarancję na produkty amerykańskiego producenta. Wiele wskazuje na to, że nawet jeśli Toshiba przejmie OCZ, to marka i tak całkowicie zniknie z rynku, bo wielu osobom kojarzy się z awaryjnością, która upatrywana jest jako jedna z przyczyn upadku firmy. Przy obecnej cenie akcji, wycena OCZ oscyluje w granicach 10 mln USD, umowa będzie prawdopodobnie opiewała na sporo większą kwotę, około 40 mln USD, ale jeszcze na początku bieżącego roku OCZ wyceniany był przez rynek na ponad 120 mln USD.

Obecnie ciężko wyrokować co było przyczyną upadku OCZ, z pewnością przyczyniła się do tego silna konkurencja między innymi Samsunga czy Intela, OCZ nie produkował własnych pamięci NAND i musiał kupować je po cenach rynkowych, giganci jak Micron, Samsung czy Intel, sami produkują nie tylko kontrolery ale i pamięci i z pewnością mogą operować na niższych marżach, cały czas zarabiając. OCZ mocno inwestował w rynek SSD od samego początku, czyli od roku 2008 i początkowo odnosił spore sukcesy. Później przyszły jednak problemy, między innymi z awaryjnością, a kolejne zakupy producentów kontrolerów, PLX i Indilinx, nie przyniosły rezultatów. OCZ nie podbił też rynku profesjonalnego, a dla nikogo nie jest tajemnicą, że to właśnie tam są największe pieniądze do zarobienia.

Pozostaje mieć tylko nadzieje, że Toshiba domknie rozmowy i bardzo obiecujące kontrolery Barefoot 2 i 3 nie znikną z rynku SSD, bo z pewnością nie byłoby to z korzyścią dla jego rozwoju. Jeśli jakaś decyzja zostanie w najbliższych godzinach podjęta, to z pewnością Was o tym tutaj poinformujemy.

Tagi: SSD, Toshiba, dyski SSD, bankructwo, OCZ Technology, upadłość, Vertex 4, Vector, problemy z gwarancją,

Komentarze (64)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

28.11.2013 00:29

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

no to moje 5 lat gwary poszło się... Ikona: :(

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 00:34

Wątków: 3318 | Odpowiedzi: 45802

ee tam...

... dopóki w grze jest Toshiba, to jeszcze tragedii nie ma.

...

28.11.2013 00:36

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

wodnik pewnie dziś imprezuje

w rytmach ocze srocze Ikona: ;)

klęknij przed panem

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 01:53

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

OCZ Vector i 5 lat gwary...

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi stąd


Uninstallation successful

28.11.2013 02:10

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

Smutna wiadomość, choć też nieco zaskakująca, bo przecież problemy były wcześniej, a odkąd wprowadzili serie Vertex 4 a potem Vector wydawało się, że jest coraz lepiej, a przecież to było jeszcze bodaj w tamtym roku, więc czemu akcje spadały w tym roku ?
Na rynku zasilaczy też wydawało się, że mieli stabilną pozycję dzięki dobrych cenach i niezłej jakości ...

Choć już jakiś czas temu mówiło się o braku zysku, a wręcz stracie (chyba z powodu agresywnej polityki cenowej formy) cale nowy CEO miał temu zaradzić m.in. podnosząc ceny, co było wyraźnie widać ... i może spadł popyt co było jeszcze gorsze w skutkach ?
W sumie licho wie jak tam to było dokładnie Ikona: ;)

Jeśli Toshiba kupiłaby cały interes to teoretycznie mogłaby kontynuować biznes, montując tylko swoje kości rzecz jasna Ikona: ;)
No albo zakopią markę i jedynie wykorzystają Indilinxa i odrobinę know-how/patentów do swoich SSD ?

Pytanie co z gwarancją ? Nie tylko na SSD, ale przecież też na zasilacze, no i dawniej OCZ produkował też RAM, jeśli sprzedawał z wieczystą gwarancją to co w takim wypadku ?

A te 40 mln brzmi jak grosze, zdziwiłbym się gdyby nikt nich nie kupił.

28.11.2013 02:13

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

problem jest nastepujacy

przez kilka lat (chyba 5) nie zarobili ani grosza tylko dokladali do interesu:

"OCZ, which has not posted an annual profit in five years"

klęknij przed panem

28.11.2013 02:16

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

ps jezeli ich przejmie tośka gwara będzie

jeżeli ogłoszą bankructwo to z gwarancji nici

klęknij przed panem

28.11.2013 02:22

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

Czyli nowy CEO miał to naprawić, ale nie wyszło Ikona: ;)
Swoją drogą dziwna polityka - znacznie zwiększać popularność i sprzedaż swoich SSD bez uzyskania rentowności przedsięwzięcia.
Można taką zagrywkę rozumieć jako krótkotrwałą z perspektywą na lepszy zysk później (inwestycję), ale ciągnąć to przez 5 lat ?

28.11.2013 02:24

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

ceo zadbal zeby koledzy za wczasu sprzedali akcje w dobrych cenach Ikona: :)

klęknij przed panem

28.11.2013 02:32

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

ogolnie jak patrze na historie ocz na gieldzie

to smierdzi mi to walkiem. w 2011 akcje firmy kosztuja 4 dolary, w polowie 2011 skacza do 10 co imho w przypadku tak malej firmy, ktora nie notuje profitow od (wtedy) 3 lat i nie ma jakis hitow sprzedazowych ani nie jest liderem, a raczej ogonem na rynku jest dziwne. i w tym momencie prawdopodobnie ci co wiedza co piszczy w trawie zaczynaja sie tych akcji przez poltora roku masowo pozbywac przez co ich cena spada na dno. ktos kto wiedzial jaka panuje tam sytuacja niezle na tym zarobil, a naiwni niezle utopili.

klęknij przed panem

28.11.2013 09:07

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 7259

OCZ

no plakal za nimi nie bede.
Dwaj kumple mieli legendarne vortexy 2 ktore im sie wysypaly i stracili kupe danych.

Z 2 strony mialem pierwsze 30gb ssd jakie oni zaczeli robic i do tej pory chodzi Ikona: :P

Ram hmm dupy nie urywal

Zasilacze dobre bo sa produkowane prze pcp&s ktore wg mnie sa mega dobre.

Oculus Rift +1700x@4ghz +Asus Crosshair VI+Team Group Dark@3200c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling zabawka Integra JDM DC2

28.11.2013 09:26

Wątków: 249 | Odpowiedzi: 28295

przyznam rację djabolo

myślę, że ich ogólne działania były nakierowane na przejęcie, ale też polityka "zaczniemy być drożsi - znaczy lepsi" to było najgłupsze, co mogli zrobić, bo dyski ssd stały się dostępne nie tylko dla entuzjastów, więc mega fail.

A prawda jest taka, że to była firma, która "robiła opakowania" Ikona: :D (wszystko robili im podwykonawcy od początku do końca Ikona: :P ).

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 09:34

Wątków: 296 | Odpowiedzi: 48529

hm

czyli jednak dobrze, ze Vertex 450 padl po pieciu dniach Ikona: :P ciekawe czy wplynie to jakos na ceny SSD ?

i7-8700K@4900 / Z370-F / 16GB 3200 CL14 / GTX 1080@2050/11600 / BX100 250GB / RM750

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 09:58

Wątków: 3318 | Odpowiedzi: 45802

yep...

... jeden zawodnik mniej, ceny w góre Ikona: ;) btw. chodzi plota, że Toshiba kupi wszystko poza zobowiązaniami gwarancyjnymi, więc prawdopodobnie wszyscy posiadacze produktów OCZ zostaną na lodzie.

...

28.11.2013 10:06

Wątków: 39 | Odpowiedzi: 3087

Mayor

Nawet nie strasz Ikona: :P

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 11:03

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 20006

dobrze

ze nigdy mnie nie podkusilo na dysk od tej firmy, nawet kiedy juz zaczeli wypuszczac modele ktore nie padaly po tygodniu uzytkowania Ikona: ;)

28.11.2013 11:12

Wątków: 246 | Odpowiedzi: 19551

A tak się w zeszłym tygodniu dziwiłem jak nagle z oferty zniknął Vector 128GB, miałem go brać do zestawu, bo 5 lat gwarancji... No i teraz miałbym 0 lat.

Michoo
Tylko, że takich firm podobnych do OCZ jest całkiem sporo z popularniejszych, to choćby Plextor.
A OCZ miało i ma cały czas sporo dobrych produktów, także dziwna jest ta cała sytuacja, Vertex 2 nie mógł ich przecież pogrzebać.

i7 2600K@4.5GHz, Le Grand Macho, Asus Maximus V GENE, Mushkin Redline 2133MHz CL9 16GB, MSI GTX1060 6GB, Plextor M5S 128GB, Crucial MX200 250GB, 2xWD RED 2TB, Corsair RM650, Lian Li V359WX

28.11.2013 11:22

Wątków: 249 | Odpowiedzi: 28295

Mayor

nie dziwota - ale chyba najbardizej im zależy na produktach fizycznych (kontrolery) bo na razie nie ma ich na rynku ssd.

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

28.11.2013 12:06

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

swoją drogą, to jak to się ma do naszego prawa ? Kupowałem w sklepie, odpowiadają za towar przez 2 lata. A potem ? Radź se sam jak producent zniknął ?

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 12:42

Wątków: 3318 | Odpowiedzi: 45802

oczywiscie...

... a kto ma odpowiadac, że to, że jakis producent sobie powiedział, że 5 lat da Ikona: ;) musieliby mieć od tego ubezpiecznie.

...

28.11.2013 12:54

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

_Torwald_

i tak 2 lata od sprzedawcy są przecież w tym momencie dla niego stratne, a dla nas korzyścią ... wypadałoby patrzeć dalej niż czubek własnego nosa Ikona: :P

Mnie bardziej smuci sam fakt, że będzie o jednego dużego i fajnego producenta mniej, a to może oznaczać podwyżki, zwłaszcza że OCZ prowadził dość agresywną politykę cenową i z pewnością wpływał na ceny SSD konkurencji czy również zasilaczy np. Corsaira i innych.

28.11.2013 13:02

Wątków: 306 | Odpowiedzi: 8521

bardzo smutna wiadomosc, pomijajc nawet ze mialem gware do 2017 Ikona: :( i kupuj panie dla dlugiej gwarancji.

2600k@4,5| Z77| 16GB 1866| GTX970@1550/4000| Vertex4 256GB| ESI Juli@| LC in external box ~ "In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 13:59

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

k.. żarty żartami, ale Mayor nie strasz. Dopiero co wstawiłem Vectora koledze i dopłacił do tej gwary 5 lat jak za zboże w porównaniu z dyskiem, którego potrzebował (nie potrzebował szybkiego). Zdecydował się bo 5 lat gwary.

Poza tym RAMy u dwóch znajomych.

No wkurw będzie przeogromny jak zostawią na lodzie Ikona: redhot

Uninstallation successful

28.11.2013 14:18

Wątków: 249 | Odpowiedzi: 28295

hehehehe

"Ronson poleca!" Ikona: :D Ikona: :D Ikona: :D

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 14:33

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

Michoo

Ty nic nie mów, bo polecił, to co po długich dyskusjach poleciło Szanowne Grono Frazowe Ikona: :P

Uninstallation successful

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 14:38

Wątków: 3318 | Odpowiedzi: 45802

tja...

... grono frazowe, to ja mówiłem Rafciowi, żeby nie brał Vertexa 450, tylko Plextora, bo to jednak pewniejsza konstrukcja Ikona: ;)

...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 14:40

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 20006

nikt nie spodziewal sie

hiszpanskiej inkwizycji...

errr, to znaczy upadku ocza srocza Ikona: ;)

z gwarancja lipa, szkoda tylko kasy na zakup dodatkowej, raczej juz nikt jej nie zrealizuje, chyba... ze Toshiba przejmie zobowiazania gwarancyjne po OCZ, czy tak czasem nie bylo w przypadku HDD Samsunga po przejeciu przez Seagate'a?

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 14:55

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 46538

Niekoniecznie gwara musi być w plecy, jeżeli nastąpi przejęcie, teoretycznie nowy właściciel przejmie zobowiązania gwarancyjne. Chociaż znając życie pewnie zrobią jakieś księgowe chuju-muju i tyle gwarancję widzieli Ikona: ;)

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

28.11.2013 14:55

Wątków: 249 | Odpowiedzi: 28295

cornelius

ale tam nie było plajty po drodze Ikona: :P

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 15:00

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 20006

Michoo

to fakt, nie bylo plajty, ale tutaj poki co tez nie ma, zlozenie wniosku o upadlosc to jeszcze niekoniecznie oznacza, ze bedzie koniecznosc wprowadzenia jego w zycie Ikona: ;) byc moze Toshiba zdazy ich przejac na czas, a wtedy to nie bedzie sie chyba specjalnie roznilo od przejecia dzialu Samsunga przez Seagate... chyba Ikona: ;) moze Ikona: ;) czy cos Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 15:11

Wątków: 3318 | Odpowiedzi: 45802

za...

... extremetech.com:
Here’s the problem for ordinary consumers: When one company buys another company’s assets in bankruptcy proceedings, that means the IP, equipment, and worker contracts. It often does not mean the warranty service — at least, not explicitly. If Toshiba intended to operate OCZ as a subsidiary, the PR would simply announce that Toshiba had “acquired” OCZ. If the asset purchase agreement included warranty service for OCZ’s customers, the announcement would likely say that, too.

It’s possible that Toshiba and OCZ will still cut a deal for customer support, but it’s unlikely. OCZ will need the asset sale income to pay its creditors, and Toshiba probably isn’t interested in paying for a bunch of users with drives it doesn’t intend to support.

...

28.11.2013 15:58

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

Ciekawe czy i jak to wpłynie PRowo na Toshibę jeśli zgarną wszystko poza realizacją gwarancji ...

28.11.2013 16:04

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

bida panie...

z drugiej strony jakby Tośka zapewniła wsparcie gwarancyjne dla tych co już mają dyski OCZ, to:
- koszt tego nie byłby jakiś ogromny, bo pokryje tylko koszty. Całe zaplecze już będzie miała
- skutki PR byłyby zajebiste dla nich. Jak zrobią inaczej to ludzie (bezzasadnie ale zawsze) się na nich 'obrażą'...

ja dalej mam nadzieję, że to się dobrze skończy.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

28.11.2013 16:16

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

czemu bezzasadnie ? IMO to powinno być wręcz prawnie nakazane - jak przejmować firmę to brać wszystko na klatę - nie tylko patenty, kontroler i wszystko co się przyda, ale również zobowiązania wobec klientów.
Zwłaszcza, że taka cena zakupu to jakieś grosze w tym momencie i tak powinni być do przodu.

Vertexy z 5-letnią gwarancją mogą wymieniać na nowy model który właśnie wyszedł Vertex 150 - wydajność z grubsza ta sama, ale w środku zamiast 25nm Intela/Microna kości Toshiby 19nm.
W serii Vertex 4 i 450 też można by pewnie łatwo zmienić kości na własne i koszt serwisu kosztowałby ich mniej niż OCZa.

28.11.2013 16:34

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

bezzasadnie, bo umowy podpisują takie jak im się podoba. A klient się dowiaduje, że stara firma nie istnieje...

+1 do tego, że powinni przejmować całość a nie tylko to co im się przyda.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

28.11.2013 16:34

Wątków: 249 | Odpowiedzi: 28295

może być tak,

że za kasę otrzymaną od Tośki to, co zostanie po ocz utrzyma support i tyle...

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

28.11.2013 16:38

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

Michoo

OCZ przestaje istnieć jako firma. Spłacą zobowiązania z tej kasy. Zostać to może co najwyżej marka OCZ (chociaż w to wątpię).

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

28.11.2013 17:43

Wątków: 358 | Odpowiedzi: 15960

ja to widze tak

narobili dyskow dali po 5 lat gwarancji, ludzie się rzucili, a w laboratoriach wyszlo ze dyski będą dzialac 2-3lata i dupa, trzeba oglosic upadlosc nie będzie problemu Ikona: ;)

Dyski sprzedaly się w milionach x400, jest problem.

Znaczy się, ten co kupil ich dyski ma problem Ikona: ;)

Ide na dziennikarza faktu Ikona: lol

http://www.speedtest.net/my-result/6723986962 ☺

28.11.2013 19:33

Wątków: 29 | Odpowiedzi: 302

Mayor aka 'Liczydło'

co ty za głupoty piszesz, gwarantem jest sprzedawca a nie producent, dlaczego zatem upadek OCZ miał by rokować problemy z reklamacjami? to sprzedający (reseller) ma problem, nie klient końcowy.

28.11.2013 19:44

Wątków: 306 | Odpowiedzi: 8521

panicz_pl

A jak sprzedawca daje rekojmie, to chyba moze sie wylac?

2600k@4,5| Z77| 16GB 1866| GTX970@1550/4000| Vertex4 256GB| ESI Juli@| LC in external box ~ "In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends"

28.11.2013 19:49

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

starhus

Byś się nadawał Ikona: ;)
A to, że od 5 lat są pod kreską nie ma żadnego znaczenia Ikona: :P

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

28.11.2013 19:54

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 29

Dobrze ze jedyne co mam od nich to zasilator...ramy zawsze mnie odstręczały bo zawsze jakies problemy ludki opisywali, dyski ssd- od vortexa2 wolalem unikać...jak kupowałem ssd to wsadziłem microna/cruciala i jest git, 3 lata bez problemów

1: i7 5775c@4ghz, 16gb ballistix ddr3@2133 cl9,fury r9, asus z97 pro gamer, creative zx, 500gb evo i mx200, benq xl2720z, evga g2 550W, evga torq x5, edifier 1700bt, chinska mech keyb

28.11.2013 20:07

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 9790

890

jaka znowu rekojmia, jaka odpowiedzialnosc sprzedawcy? moze jakies szczegoly poparte paragrafami?

co do koszul powiem tak, wole polo od Ralpha Laurena niz od Lacoste -sa lepiej skrojone chociaz mam tez polowki Lacoste`a =) spierdolina by Milo

28.11.2013 20:09

Wątków: 246 | Odpowiedzi: 19551

Ronson

Jak pamięci mają wieczystą gwarancję, to hurtownik/sklep powinien to wymienić, chociaż nie wiem jak będzie po upadku firmy.
Mi wymienili OCZ Reapery w Extremem na coś z najwyższej serii od Kingstona, nawet gdy OCZ przestał produkować pamięci.

i7 2600K@4.5GHz, Le Grand Macho, Asus Maximus V GENE, Mushkin Redline 2133MHz CL9 16GB, MSI GTX1060 6GB, Plextor M5S 128GB, Crucial MX200 250GB, 2xWD RED 2TB, Corsair RM650, Lian Li V359WX

28.11.2013 20:17

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

devil_zone

Bo mieli taki obowiązek. Jak nie produkują już danego towaru albo jest niedostępny to dostajesz inny, o nie gorszych parametrach. Albo zwrot kasy.

Czytam właśnie internety ale czarno się to przedstawia... Sklep bierze na siebie odpowiedzialność przez 2 lata (umowa kupna/sprzedaży) a potem już nie ma z tym nic wspólnego.
Gwara producenta jest fajna do momentu kiedy jest producent...

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2013 21:27

Wątków: 3318 | Odpowiedzi: 45802

panicz...

... ok daj znać, jak Ci się uda wyegzekwować 5 lat gwarancji, wish you luck!

...

28.11.2013 21:31

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

Mayorz

panicz_pl jest z Milanówka i jest najmądrzejszy we wsi więc się z nim nie kłóć, bo Cię jeszcze zbanuje Ikona: ;)

klęknij przed panem

28.11.2013 21:40

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Panicz, Miczq2000

Kurde, obyście nie zakładali żadnego biznesu. Jeśli jednak założycie współczuję wam - plecenia bzdur.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

28.11.2013 21:54

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

devil_zone

Gwarancja wieczysta (w Polsce) = do końca trwania serii produkcyjnej modelu + 1 rok. Jest to oficjalne stanowisko hurtowni, które zdecydowały się ujawnić to info mojemu sklepowi. Skończą produkować tydzień po zakupie produktu przez klienta to gwarancji wieczystej ma mniej niż sklepowej (jeśli dają np. 24-miesiące). Ale jak to ładnie brzmi: gwarancja wieczysta. A potem klient myśli, że część zdechnie za 5 lat to mu wymienią na coś świeżego do nowego kompa.

Torwald - szczególne warunki sprzedaży dozwalają na wymianę produktu na gorszy, jeśli nie jest możliwa wymiana na ten sam model (np. zakończyli produkcję), naprawa jest niemożliwa, a zwrot wartości produktu nie wchodzi w grę z jakichśtam przyczyn (nie pamiętam już jakich, paragrafem też nie sypnę, w każdym razie to info otrzymałem od rzecznika w związku z odrzuceniem roszczenia gwarancyjnego klienta. Niebywałe, rzecznik bronił sprzedawcy!).

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

28.11.2013 22:08

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

jcxjcx

Twierdzisz, że w niektórych przypadkach korzystniej jest wziąć produkt z np. 5-letnią czy czasem nawet 3-letnią gwarancją niż wieczystą ? Ikona: lol

28.11.2013 22:08

Wątków: 306 | Odpowiedzi: 8521

jcxjcx

Dlaczego mnie obrazasz, zadalem normlane pytanie.

2600k@4,5| Z77| 16GB 1866| GTX970@1550/4000| Vertex4 256GB| ESI Juli@| LC in external box ~ "In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends"

28.11.2013 22:18

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Miczq2000

Ja jeszcze nie zacząłem nikogo obrażać.
Czytałeś ostatnio, czym obecnie jest rękojmia? I jakim cudem sprzedawca ma Ci dać na cokolwiek rękojmię? To nie PRL/wczesna III RP. Jesteśmy w Unii, mamy przepisy unijne. Tam ledwo co jest wspomniane o rękojmi, obecnie jest to instytucja prawie martwa. Dla konsumenta została dawno zastąpiona niezgodnością towaru z umową.
Wybacz, jeśli za ostro się z Tobą obszedłem. Wyznaję zasadę, że jeśli dostanie po mordzie i nie zrozumie to już nie ma nadziei. Takie życie.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

28.11.2013 22:21

Wątków: 249 | Odpowiedzi: 28295

hmmm...

może jest po prostu mylona z dożywotnią...

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

28.11.2013 22:21

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Freezer64

Nie twierdzę, gdzieś tak napisałem? Jeśli tak, to zacytuj proszę.
Podałem Ci jedynie stanowisko hurtowni w tym (naszym pięknym i kochanym) kraju. Jeśli chcesz się bawić w wieczystą gwarancję z producentem nikt Ci tego nie broni.
Mnie, jako sprzedawcy i serwisanta gwarancja wieczysta wogóle nie interesuje.
Z innej mańki: kupowała kobita drukarkę HP, gwarancja minęła, sprzęt padł. Kobita chce naprawić to dzwoni do HP-ka, a ten każe jej przynieść do serwisu sklepowego, który przyjmie od niej sprzęt do zrealizowania płatnej naprawy u producenta. WTF? Popieprzyło?

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

28.11.2013 22:21

Wątków: 306 | Odpowiedzi: 8521

jcxjcx

Ale chyba nie widzisz roznicy miedzy tym, ze ja pytalem a nie stwierdzalem! Nie ma firmy, nie jestem tez sprzedawca, mam prawo nie wiedziec, stad pytanie, dlatego mnie Twoj wpis co najmniej zdziwil.

2600k@4,5| Z77| 16GB 1866| GTX970@1550/4000| Vertex4 256GB| ESI Juli@| LC in external box ~ "In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends"

28.11.2013 22:28

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Miczq2000

Zacytuję: "A jak sprzedawca daje rękojmię, to chyba może się wylać?" (taka chyba jest prawidłowa treść, nie używasz polskich znaków, więc nie mogę mieć pewności).
I odbiję piłeczkę: jak Tobie, konsumentowi, osobie prywatnej, nie obarczonej prowadzeniem żadnej działalności gospodarczej sprzedawca może dać rękojmię?
Nie chodzi mi o Twoje pytanie, tylko o fakt, że używasz w tym pytaniu pojęć już wymarłych nadal myśląc, że są czymś obowiązującym i oczywistym w relacjach sprzedawca-klient.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

28.11.2013 22:45

Wątków: 306 | Odpowiedzi: 8521

jcxjcx

Ponawiam na końcu jest "?" Czyli jest to pytanie, a było spowodowane wpisem panicz_pl.

Co do określenia "rękojmia" użyłem takiego ponieważ wciąż można spotkać w wielu sklepach internetowych tak formę np rękojmia 36M

2600k@4,5| Z77| 16GB 1866| GTX970@1550/4000| Vertex4 256GB| ESI Juli@| LC in external box ~ "In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends"

28.11.2013 23:05

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Ok. nwm.
Co do tych sklepów: ni cholery nie jestem w stanie wymyślić, dlaczego używają zwrotu "rękojmia", mimo, że obecnie obowiązujące prawo "uniemożliwia" jego stosowanie wobec konsumenta. Albo mają gest, albo przegapili moment wejścia do UE, albo też błędnie używają tego pojęcia w prowadzeniu działalności.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

28.11.2013 23:19

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

jcxjcx

nwm ? masz na myśli skrót od 'nie wiem' ? jeśli nie i chodziło ci o never mind to wyrażasz się niepoprawnie. To są dwa zupełnie inne skróty, nie wolno tego mylić, to jest kardynalny błąd.

Ikona: ;)

28.11.2013 23:27

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Ok, mea culpa, kajam się. Jakem dziecko liczydła i drewnianej linijki, co nią po łapach pani matematyczka tłukła za brak odrobionej pracy domowej przyznaję się do swojej internetowej ułomności w postaci braku zaznajomienia z obecnie panującą modą na stosowanie wszelkiego rodzaju skrótowców mających na celu pokazanie w oczach współrozmówców, że nie jestem całkowitym ignorantem w relacjach niewerbalnych realizowanych za pośrednictwem tego i innych for, na których żale wszelakie są wylewane rwącymi rzekami.
Uwaga: zdanie wielokrotnie złożone, trudny wyraz. Zapamiętajcie.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

29.11.2013 00:02

Wątków: 308 | Odpowiedzi: 10239

ehh...

...a niedawno zdecydowałem się na zasilacz od OCZ bo 5 lat gwarancji Ikona: :( No nic...trzeba liczyć, że mi się trafiła dobra sztuka i podziała Ikona: :P

"Press ANY key to continue..." no i wcisnal RESET... :)

29.11.2013 00:38

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 9790

890

jcxjcx

troche przesadzile z dlugoscia tego zdania. ndst Ikona: ;)

=============

kwestia rekojmi, gwarancji, niezgodnosci towaru z umowa juz tyle razy byla walkowana na boardzie /nawet wylewny Platon kiedys referat o tym walnal/ i jak krew w piach

co do koszul powiem tak, wole polo od Ralpha Laurena niz od Lacoste -sa lepiej skrojone chociaz mam tez polowki Lacoste`a =) spierdolina by Milo

29.11.2013 02:49

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

jcxjcx

Twój poziom zaznajomienia z modą na skrótowce w internecie nie ma tu nic do rzeczy. Użycie go w ten sposób wykazuje elementarne braki w znajomości języka angielskiego. Jeśli nie znasz tego języka na poziomie elementarnym to sugeruję nie stosować skrótów w tym języku, przed uprzednim zdobyciem odpowiedniego poziomu biegłości.

Klucz: Jeśli jeszcze nie zauważyłeś to ten i poprzedni post są drwiną i parodią twoich postów w tym wątku, w których można wyczuć lekką acz łatwo wychwytywalną nutę pogardy.

Pozdrawiam serdecznie Ikona: ;)

29.11.2013 08:15

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Oj nie nie, pogardzać też jeszcze nie zacząłem Ikona: :P
A to, że jestem na bakier z językami obcymi to żadna nowina, choć trzeba będzie się podszkolić i szukać chleba gdzie indziej, poza granicami tuskolandii, czy nadchodzącego kaczystanu. Szczególnie muszę wyuczyć się drwić i pogardzać po angielsku i niemiecku, to jest mus!
A wracając do tematu: profilaktycznie pouczyłem dział handlu, żeby nie zamawiali nic z oferty OCZ, mimo, że jako-tako dobry sprzęt mają, to niech hurtownia się martwi, co z tym zrobić, nie ja.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

29.11.2013 11:21

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 1354

No i wyszło na moje, jak pisałem że ta gwara 5 letnia OCZ nie jest warta tego, żeby była decydującym argumentem o zakupie pomimo słabych opinii na temat FW sprzętu od tego producenta i masie problemów, że jak się uwali po upływie 2 lat to żaden sklep nie pomoże w realizacji, tylko trzeba wysyłać za granice to inni pukali się w czoło. To samo podtrzymuje odnośnie Korsarza.

"Coś się kończy, coś się zaczyna" A. S.

29.11.2013 11:26

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

Doown

Jasne... Vertex 4 jest bezawaryjny, FW też nie ma kiepskiego - a to, że OCZ zaliczył wcześniej wtopy to nic nowego. To samo miał Crucial czy Intel.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

29.11.2013 11:39

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 1354

BTW a propo wieczystej gwarancji bo się co niektórym wydaje, że to gwarancja dożywotnia.

Przyjelo się że, gwarancja wieczysta w odniesieniu do elektroniki to
gwarancja trwająca do czasu zaprzestania produkcji danego produktu, lub jeżeli producent podaje przewidziany czas pracy produktu/elementu wtedy w tym okresie powinien wymienić element na nowy lub jeżeli nie jest produkowany zastąpić zamiennikiem.
Wszystko ponadto to już dobra wola producenta. W okresie prosperity niektórzy producenci pamięci RAM nie robili problemów nawet jak produkt dawno był wycofany ze sprzedaży. Teraz sytuacja się zmieniła. Znaczna część producentow utrudniają RMA ile się da i jak się da.

"Coś się kończy, coś się zaczyna" A. S.

29.11.2013 11:49

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

Doown

już to było wałkowane kilkanaście postów wyżej... Ikona: ;)

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

29.11.2013 11:53

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

jcxjcx

IMO skoro teraz gwarancja jest niepewna to powinni (nie wiem kto OCZ, Toshiba, whatever) wziąć wszystkie wyprodukowane egzemplarze i magazynować żeby było na wymiany gwarancyjne przynajmniej dla tych co już kupili Ikona: ;)

29.11.2013 12:52

Wątków: 258 | Odpowiedzi: 20539

panicz_pl

Jakiś czas temu w innym wątku zapodałem specjalnie linki o gwarancji i niezgodości towaru z umową, żebyś przeczytał, ale nie, lepiej pisać głupoty nadal.

silentium universi

29.11.2013 19:52

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 8988

Freezer64

Z punktu widzenia klienta tak nakazywałby zdrowy rozsądek. Ale jak świat światem... a nie, to nie to przysłowie.
Wszystko się rozbija o to, że wyprodukowane egzemplarze rynkowe to zamrożony kapitał, który zwróci się dopiero w momencie sprzedaży. Więc prawdopodobieństwo przekierowania sztuk sprzedażowych na potrzeby serwisowe jest właściwie żadne, te rezerwy sztuk serwisowych, który były przeznaczone na wymiany w ramach gwarancji już dawno są u klientów, albo oczekują na swoją kolej. Prędzej właśnie je przerzucą na kanał sprzedażowy, aby umniejszyć dług, niż odwrotnie i tym samym zatroszczyć się o klientów.

Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć, chyba że jesteś mańkutem to zadaj odwrotnie!

30.11.2013 17:57

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

za PCFoster

"Firma OCZ przesłała do nas oświadczenie, że firma Toshiba zakupiła udziały OCZ, jednak to dobra wiadomość, bowiem oznacza to "mix" kontrolera, firmware i software OCZ i pamięci NAND Flash od Toshiby. Dodatkowo warto podkreślić, ze gwarancja na produkty OCZ będzie bezproblemowo respektowana. Bądźcie spokojni."

Czyli jednak mój Vertex 4 będzie miał 5 lat gwary Ikona: :D

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

30.11.2013 18:08

Wątków: 306 | Odpowiedzi: 8521

To moze ze zlego, bedzie dobre Ikona: ;)

2600k@4,5| Z77| 16GB 1866| GTX970@1550/4000| Vertex4 256GB| ESI Juli@| LC in external box ~ "In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends"

30.11.2013 18:52

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

oby

jak (tfu, TFU!) padnie mi SSD za jakiś czas to może dostanę nowszy... chociaż hgw jak ta gwara będzie wyglądała wtedy.
Tak swoją droga, to muszę paragon znaleźć...

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

30.11.2013 18:57

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

_Torwald_

Vectora w takim razie bankowo będą wymieniać na nowego Vectora 150, który różni się niemal tylko tym, że zmienili 25nm kości Intela/Microna na 19nm Toshibę Ikona: ;) (i o dziwo zwiększyli dopuszczalną liczbę zapisów z średnio 20GB/dzień przez 5 lat do 50GB Ikona: ;) )

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.11.2013 21:41

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

No i

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi stąd

Uninstallation successful

01.12.2013 01:31

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 110

oj przykro.... mam Vertex PLUS, Vertex 2 i Vertex 4, wszystkie działają aż przyjemnie...

=i7-2600 = ASRock Extreme3Gen3 = Gigabyte R9 290 OC = GeIL 8GB = Tagan SuperRock 880W = OCZ Vertex 4 = Seagate 1TB = Cooler Master Dominator ==[[ https://poziomup.wordpress.com/ ]]==

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.12.2013 12:05

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

I jak tam? Śledził ktoś temat? Pewne już to info co PCfoster podał czy nadal nie do końca wiadomo?

Uninstallation successful

09.12.2013 12:29

Wątków: 258 | Odpowiedzi: 20539

Widzę Ronson, że nie możesz spać z powodu tej gwarancji.

silentium universi

09.12.2013 12:33

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22856

Ronson

Info pewne, właściciele SSD mogą spać spokojnie - Tośka przejmuje na klatę gwarancje. Nie mam pojęcia co z RAM i zasiłkami...

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.12.2013 12:35

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

Pinto

Nie mam nic tej firmy w domu Ikona: :P ale koledze dopiero co doradziłem Vectora 5l. gwarancją i byłaby lipa.
Dzięki za info. Resztki kamyczków spadły z serca. Ikona: ;)

Uninstallation successful

09.12.2013 13:35

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50606

Torwald

a masz nowsze info niż to ?
http://www.anandtech.com/show/7559/toshiba-acquires-oczs-assets-for-35-million

The acquisition agreement includes a condition that Toshiba must provide OCZ with sufficient DIP (Debtor-in-Possession) financing in order for OCZ to keep the business going for the time being. In other words, OCZ's will continue to do business as normally but the press release doesn't reveal anything about what happens when the acquisition is completed. OCZ did tell us that warranties will be honored and their support status will remain unchanged but I'm waiting for OCZ to confirm that this also applies to the post-acquisition period (i.e. Toshiba would take responsibility of OCZ's warranties).

Jeśli nie masz nowszego to generalnie nadal nie ma 100% pewności czy Tośka będzie honorować gwarancje po dokonaniu transakcji.