Nowy Xbox jednak bez wymogu stałego połączenia z internetem

Daniel Górecki, 2013-05-07 09:38 | Źródło |

Do zapowiedzi nowego Xboxa pozostały jeszcze 2 tygodnie, nie oznacza to jednak, że w sieci przestały pojawiać się przecieki na temat kolejnej konsoli Microsoftu. Jedną z bardziej kontrowersyjnych plotek odnośnie następcy Xboxa 360 jest konieczność stałego połączenia z Internetem, taki ruch zdaniem wielu analityków spowodowałby duże osłabienie giganta z Redmod w walce z Sony i ich nadchodzącym PlayStation 4.

Jak donosi serwis Ars Technica, nie powinniśmy martwić się o ten aspekt, ponieważ udało im się dotrzeć do wewnętrznej korespondencji koncernu, która rozesłana została do wszystkich osób pracujących nad next-genem. Z treści maila wynika wprost, że użytkownicy nie będą musieli być podłączeni do sieci, jeśli będą chcieli odtwarzać płytę Blu-ray, oglądać telewizję na żywo oraz oczywiście grać w trybie singleplayer.

Co ciekawe, informacja ta potwierdza również 2 nowe funkcje konsoli, czyli wyposażenie nadchodzącego Xboxa w czytnik płyt Blu-ray oraz prawdopodobne plany związane z własnym set-top boxem. Czy wszystko to się potwierdzi? Dowiemy się zapewne już 21 maja podczas oficjalnej prezentacji konsoli.

 

 

Tagi: Microsoft, konsola, Blu-ray, Xbox, next-gen, singleplayer, połączenie z Internetem,

Komentarze (13)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

07.05.2013 15:15

Wątków: 384 | Odpowiedzi: 15248

---

"Jak donosi serwis Ars Technica" - czyli nadal czekamy na OFICJALNE info...
"wyposażenie nadchodzącego Xboxa w czytnik płyt Blu-ray" - co mi po czytniku, który nie jest Region free?

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

07.05.2013 17:02

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7996

Coz za news... zaraz bedzie ze jednak potrzebuje, potem ze nie potrzebuje i takie gdybanie

7700K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z270 G7 / Corsair LPX 2x8 3000 / Zotac 1080Ti / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Antec 620 / FD Define S / Predator X34A

07.05.2013 17:22

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

czy ze xbox bedzie mial wbudowany tuner DVB-T/c/s ?

"użytkownicy nie będą musieli być podłączeni do sieci, jeśli będą chcieli ... oglądać telewizję na żywo..."

cos tu jest nie tak ...
po co tuner skoro wiekszosc (?) xboxow jest podlaczona do TV ktory juz tuner ma....

no chyba ze to taki zarkcik ze bez neta bada mogli sobie xboxa wylaczyc i poogladac tv na zywo XD

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

07.05.2013 17:34

Wątków: 271 | Odpowiedzi: 13261

itheon

chodzi po prostu o to ze nowy xbox oprocz hdmi out bedzie mial prawdopodobnie hmdi in czy co tam jeszcze trzeba do podlaczenia hamerykanskiej kablowki czy innej tv, bo ma to byc takze swgo rodzaju dvr itp. wiec jak bedziesz chcial, to cale tv bedziesz mogl przepuszczac przez klocka i korzystac dzieki temu z jeszcze wiekszej ilosci funckji

wszystko co chcesz wiedziec znajdziesz na http://www.vgleaks.com/ ktore ma dosc dobre zrodla, ktore sie sprawdzaja, albo w naszym watku o PS4 http://www.frazpc.pl/b/304451 ;-)

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

07.05.2013 21:24

Wątków: 147 | Odpowiedzi: 6936

Marek1712

"co mi po czytniku, który nie jest Region free?"

Wprawdzie też uważam, że regiony to zło i Szatan, ale czy naprawdę aż tyle ludzi importuje płyty z USA i Azji, żeby od tego uzależniać przydatność/nieprzydatność sprzętu z zastosowaniach kina domowego?

Gdyby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

07.05.2013 21:39

Wątków: 384 | Odpowiedzi: 15248

---

Ja importuję - i dlatego jest to dla mnie kwestia kluczowa Ikona: :P
Np. mam połowę kolekcji FMA: Brotherhood na BD - została druga połowa do ściągnięcia z USA Ikona: ;)

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

07.05.2013 22:13

Wątków: 141 | Odpowiedzi: 3863

hm

phi, nie ma to jak z wersja z lektorem. Ikona: ;)

Przewrotność losu nie zna granic.

08.05.2013 13:17

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1

"Dowiemy się zapewne już 21 maja podczas oficjalnej prezentacji konsoli."

Nikt nie powiedzial ze 21 maja MSFT zaprezentuje nowa konsole.. Pewnie zrobi to samo co Sony i opowie tylko jak to bedzie wygladac i jaka maja wizje.

Zaprezentuja ja pewnie dopiero na E3, a do sprzedazy trafi 2 miesiace przed 24 grudnia.

08.05.2013 14:14

Wątków: 682 | Odpowiedzi: 18064

Marek1712

skoro importujesz płyty powinieneś także zaimportować xboxa

edycja podpisu

08.05.2013 15:35

Wątków: 384 | Odpowiedzi: 15248

---

I bawić się ze 110V? Ikona: ;)
Wolę mój uniwersalny PC Ikona: ;)

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

08.05.2013 17:00

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

"I bawić się ze 110V?"'
allegro i kupujesz zasilacz na 240V zreszta moze dadza zasilacz 100-240~

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

08.05.2013 18:02

Wątków: 682 | Odpowiedzi: 18064

Marek1712

a w napędzie w swoim uniwersalnym PC nie masz blokady regionalnej?

edycja podpisu

08.05.2013 20:07

Wątków: 384 | Odpowiedzi: 15248

---

itheon - do już istniejącej cegły mam dokładać kolejną? Paaanie, daj spokój.
lonio - libaacs mnie wspomaga.

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

08.05.2013 22:27

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

dlaczego dokladac ? wywalasz/sprzedajesz stary zasilacz kupujesz nowy na europe ....

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

09.05.2013 15:16

Wątków: 25 | Odpowiedzi: 997

Najpierw chcą ograniczyć ludzi i myślą że to frajerzy (absurdalny pomysł wymagany stały dostęp do sieci), ale na wszelki wypadek puszczają famę aby rozeznać się czy to przejdzie...

To jeden aspekt, kolejny.... zobaczymy jak będzie z W Blue 8.1 i paskiem start i logowaniem do pulpitu.

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali, z prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało... VPN-> http://nordvpn.com/?ref=40338145 (-20% przy odnow.) /kupon: 3yholiday ($2.75/mc)