ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Google stawia na ochronę antywirusową i kupuje VirusTotal

Daniel Górecki, 2012-09-10 13:14 | Źródło |

Google poinformowało właśnie, że zakupiło VirusTotal – hiszpańską firmę zajmującą się internetowymi narzędziami antywirusowymi. Specjalizuje się ona w skanowaniu, za pomocą ponad czterdziestu skanerów antywirusowych, plików oraz linków do podejrzanych witryn internetowych otrzymanych od użytkowników. Usługi VirusTotal są dostępne jako aplikacja systemu Windows lub rozszerzenie dla przeglądarki internetowej (Chrome, Firefox i Internet Explorer).

Google i VirusTotal od dawna są partnerami biznesowymi, a teraz środki giganta mają pomóc w podniesieniu wydajności i jakości usług świadczonych przez firmę oraz rozbudowie jej infrastruktury teleinformatycznej. Z zapowiedzi wynika bowiem, że po wejściu umowy w życie VirusTotal pozostanie spółką zależną Google, która utrzyma wszystkie swoje umowy w zakresie oprogramowania antywirusowego (zarówno z dostawcami, jak i ekspertami).

Warunki umowy nie zostały jeszcze zamknięte i nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób Google zamierza wykorzystać oprogramowanie VirusTotal dla własnych potrzeb. Można jedynie podejrzewać, że posłuży ono do rozszerzenia dotychczasowych narzędzi Google, m.in. Google Safe Browsing.

Tagi: Google, bezpieczeństwo, Chrome, firefox, internet explorer, przeglądarka interentowa, VirusTotal,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.