Kindle Paperwhite - nowy e-czytnik od Amazon

Daniel Górecki, 2012-09-07 07:48 | Źródło |

Amazon na swojej wczorajszej konferencji zaprezentował nie tylko 3 nowe tablety, ale również nowy czytnik e-booków. Amazon Kindle Paperwhite to następca Amazon Kindle, który eliminuje główną wadę swojego poprzednika, a mianowicie brak podświetlenia.

Wykorzystanie przedniego podświetlenia oferującego bardzo jasne światło białe (poprawiono również czerń) sprawi, że czytanie w ciemnościach stanie się realne. Ponadto Paperwhite posiada lepszy o 25% kontrast oraz 62% więcej pikseli (212ppi), a bateria ma pozwolić na pracę do 8 tygodni.

Podobnie jak w przypadku poprzednika dostajemy dostęp do bogatej biblioteki książek, możliwość przechowywania danych w chmurze oraz przydatny Whispersync, który pozwala na podjęcie dalszego czytania książki od momentu, w którym zakończyliśmy jej słuchać (jako audiobooka).

Tradycyjnie już Amazon proponuje 2 modele. Kindle Paperwhite tylko z opcją Wi-Fi kosztować ma 119 USD, natomiast za 3G musimy trochę dopłacić i wydać w sumie 179 USD. Na obie wersje można składać już zamówienia przedpremierowe (przynajmniej w USA), premierę sprzętu przewidziano zaś na 1 października.

amazon-kindle-paperwhite-reader-0

Tagi: Amazon, Kindle, ebook, ebook reader, 3g, kindle paperwhite, Whispersync,

Komentarze (33)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

07.09.2012 08:19

Wątków: 58 | Odpowiedzi: 21388

hmm

noooo, swietna wiadomosc Ikona: :D Ciekawe czy stare Kindle beda wyprzedawali czy zaprzestana w ogole sprzedazy :]

--|||- www.mk4.prv.pl -|||-- http://www.euro-flota.pl

07.09.2012 08:36

Wątków: 56 | Odpowiedzi: 1298

..

119 + 50 = 179 Brawo.

najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę

07.09.2012 08:43

Wątków: 3440 | Odpowiedzi: 112

cena

Ehhh ta moja matematyka Ikona: :) Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle Ikona: :) Dzięki za info Ikona: :)

07.09.2012 08:56

Wątków: 58 | Odpowiedzi: 21388

hmm

a jeszcze z tym "tradycyjnie" bym nie przesadzal Ikona: :p Bo wersji tych Kindle'ow to troche wiecej jest - classic, touch, touch 3g, keyboard i wszystko to w wersjach z albo bez "special offers" :]

--|||- www.mk4.prv.pl -|||-- http://www.euro-flota.pl

07.09.2012 09:04

Wątków: 190 | Odpowiedzi: 6215

..

no to kusi mnie ten kindle paperwhite.. póki co na Brytyjskim Amazon jeszcze nie jest dostępny.

error :)

07.09.2012 09:15

Wątków: 88 | Odpowiedzi: 1611

.

119 usd to wersja special offers czyli z reklamami dostepny oficjalnie tylko w USA. Wersja bez reklam jest o 20 dolarów droższa - czyli z oficjalnej dystrybucji koszt dla nas będzie 139 USD + cło i transport

...

07.09.2012 09:29

Wątków: 11 | Odpowiedzi: 113

.

Kindle Classic (w nieco odświeżonej wersji) jest tańszy o 20$ i kosztuje teraz 89$ + cło i transport

There are two essential rules to management. One, the customer is always right; and two, they must be punished for their arrogance.

07.09.2012 09:36

Wątków: 69 | Odpowiedzi: 1188

123

$89,00 za urządzenie
$20,98 za wysyłkę
$25,30 opłat celnych (jest to 23% polskiego VAT)
Razem: $135,28 – około 440 złotych.

A co do paperwhit'a

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi stąd


Ciekawe ile w tym prawdy


PS Szkoda że nie zrobią takiej 3g keyboard Ikona: :(

07.09.2012 09:42

Wątków: 58 | Odpowiedzi: 21388

hehe

dehalsim - pewnie tyle co w pureview nokii Ikona: ;)

--|||- www.mk4.prv.pl -|||-- http://www.euro-flota.pl

07.09.2012 09:48

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 485

dla mnie kompletnie bezużyteczne urządzenie. Po to używa się e-papieru, żeby nie korzystać z wypalającego oczy podświetlenia choćby LCD. W ciemności nie mogę smsa napisać na komórce bo z oczu łzy lecą jak szalone... Co dopiero czytać coś z podświetleniem dłużej niż kilka minut... Szkoda Sensu

07.09.2012 10:06

Wątków: 69 | Odpowiedzi: 1188

123

No właśnie to nie jest PODświetlenie, tylko "nadświetlenie"

07.09.2012 10:15

Wątków: 84 | Odpowiedzi: 9531

hmm

a ja sobie zrobilem preorder na nowego zwyklego kindle, dobrze ze poczekalem 1 dzien bo mialem juz kupowac poprzednia wersje, duzo sie nie rozni ale to zawsze nowszy model Ikona: :)

wtf ?

07.09.2012 10:21

Wątków: 283 | Odpowiedzi: 14364

mmm24

a słyszałeś o czymś takim, jak regulacja podświetlenia ? Jak masz ustawione na 100% to ja się nie dziwię, że ślepniesz podczas pisania sms w nocy Ikona: :D
A LCD vs podświetlany e-ink to dwie różne technologie, więc daruj sobie trolling. Pogadamy jak przetestujesz to osobiście (ew. jak wyjdą pierwsze recenzje) - teraz to 'szkoda sęsu' Ikona: ;)

Co do newsa - nie napisaliście, że te 8 tygodni to liczone było przy użyciu podświetlenia...

Co do Kindle - ktoś wie, czy jasność da się regulować chociaż kilkustopniowo ?

2500K @ 4,5GHz || MSI 660 Gaming OC || Asus P8P67-M || 8GB DDR3 || MX100 256GB || BQ L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

07.09.2012 10:21

Wątków: 130 | Odpowiedzi: 852

Brak bocznych przycisków zmiany strony? Znaczy, niestety nie dla mnie Ikona: :( Nie rozumiem dlaczego zrezygnowano z tych przycisków, są bardzo wygodne.

07.09.2012 10:23

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 485

dehalsim

nvm. "przedniego podświetlenia oferującego bardzo jasne światło białe"

Bardzo jasne.

Jak dla mnie to i tak beznadzieja. Ale. Każdy wybierze sobie model, który mu odpowiada. Że dla mnie bezużyteczne nie znaczy, że dla innych też

07.09.2012 10:25

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 6529

3G jest limitowane? można odwiedzać każde strony czy tylko wiki i sklep?

07.09.2012 10:32

Wątków: 69 | Odpowiedzi: 1188

123

3G 50MB miesięcznie na wszystkie strony.

http://www.amazon.com/gp/product/B008UB7DU6/ref=kindle_dp_comp
Tutaj jest krótki filmik o tym nowym kindlu, jest pokazana regulacja podświetlania i jej sposób działania.

07.09.2012 10:35

Wątków: 283 | Odpowiedzi: 14364

lomo

wprowadzili limity: czyli wiki, sklep, słowniki...

2500K @ 4,5GHz || MSI 660 Gaming OC || Asus P8P67-M || 8GB DDR3 || MX100 256GB || BQ L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

07.09.2012 10:42

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 6529

dehalsim & _Torwald_ - zdecydujcie się Ikona: :P

jeszcze jedno, jak jest z książkami. zakładając że posiadam własną cyfrową bibliotekę w różnych formatach to będę mógł to wgrać? jeżeli tak, to które z formatów?

07.09.2012 10:49

Wątków: 257 | Odpowiedzi: 5550

tm

chyba najciekawsza opcja to kindle fire hd, na amazon.co.uk za 159 funtów, powinien namieszać na rynku tabletów, o ile wyjdą normalne romy

edit: a czarna obudowa może i poprawia kontrast, ale strasznie jest brzydka Ikona: :P

www.euroogrod.com.pl

07.09.2012 11:07

Wątków: 58 | Odpowiedzi: 21388

hmm

halladin - pomyliles chyba temat Ikona: ;) O Kindle Fire bylo wczoraj, dzisiaj jest o e-bookach :]

--|||- www.mk4.prv.pl -|||-- http://www.euro-flota.pl

07.09.2012 11:24

Wątków: 88 | Odpowiedzi: 1611

lomo

najlepiej uzywac formatu mobi. Program calibre pozwoli Ci zrobić konwersję z dowolnego formatu właśnie na mobi

tu masz artykuł na ten temat:
http://swiatczytnikow.pl/konwersja-ksiazek-na-kindle-2-programy-i-narzedzia/?side

...

07.09.2012 11:28

Wątków: 210 | Odpowiedzi: 9710

o technologi 'naswietlania' ekranu w nowym kindu, a nie podwietlaniu, dzieki czemu nie daje po oczach i nie ma co tego porownywac do jakis lcd-kow mniej wiecej od 9:35 tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=VYi1jZXz9Kg&feature=plcp

(-; Asus P5Q Pro, Intel Core 2 Duo E8200, A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 EE, ATI Radeon HD4850, Samsung F1 640GB, LG 22" LCD W2252TQ-PF ;-)

07.09.2012 11:37

Wątków: 283 | Odpowiedzi: 14364

+1 rudy_mundek

widzę, że da się bardzo przyjemnie regulować podświetlenie Ikona: :D

Zanabył bym sobie taki wynalazek...

2500K @ 4,5GHz || MSI 660 Gaming OC || Asus P8P67-M || 8GB DDR3 || MX100 256GB || BQ L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

07.09.2012 11:40

Wątków: 257 | Odpowiedzi: 5550

tm

majkel17

wczoraj byłem nieobecny Ikona: :P

www.euroogrod.com.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.09.2012 11:46

Wątków: 311 | Odpowiedzi: 5206

.

niezle, 8tygodni z podswietleniem ?

OpenWeb FTW

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.09.2012 12:06

Wątków: 458 | Odpowiedzi: 37784

hmm

Podświetlany ekran e-ink to jednak trochę co innego niż LCD który świeci sam z siebie. Tym niemniej z 700 PLN to wyjdzie a wystarczy lampę zapalić Ikona: ;)

When I reincarnate, my soul shall be reborn as a pair of Kylie Mingoue's panties.

07.09.2012 12:38

Wątków: 283 | Odpowiedzi: 14364

mciej

zapal sobie lampkę jadąc wieczorem/zimą w busie albo pociągu Ikona: ;)

2500K @ 4,5GHz || MSI 660 Gaming OC || Asus P8P67-M || 8GB DDR3 || MX100 256GB || BQ L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.09.2012 13:48

Wątków: 458 | Odpowiedzi: 37784

Torwald

dlatego też mnie kusi , ale ciekawie ile wyjdzie ostateczna cena - na razie nie można nawet do Europy zamawiać.

When I reincarnate, my soul shall be reborn as a pair of Kylie Mingoue's panties.

07.09.2012 13:54

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 6529

miałem kupić sobie 10" tablet, ale głównie do czytana książek. sam już nie wiem...

07.09.2012 14:41

Wątków: 283 | Odpowiedzi: 14364

mciej

poczekamy z miesiąc/dwa, wyjdą recenzje, Amazon wejdzie do Polski i będzie się można poważnie zastanawiać Ikona: ;)

@lomo - 10" krowę do książek ? LCD, ponad pół kilo wagi... Przemyśl to jeszcze...

2500K @ 4,5GHz || MSI 660 Gaming OC || Asus P8P67-M || 8GB DDR3 || MX100 256GB || BQ L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

07.09.2012 15:10

Wątków: 84 | Odpowiedzi: 9531

yep

tablet 10" to nie jest idealnie rozwiazanie do czytania ksiazek. Mam transformera, a po testach 3 roznych czytników zamowilem w koncu kindle.

wtf ?

07.09.2012 15:11

Wątków: 921 | Odpowiedzi: 12006

...

tydzień temu sprzedałem nówkę kindla i chyba dobra deyczja
sprzedałem bo w nocy nie da się używać ! Ikona: :)

07.09.2012 15:18

Wątków: 85 | Odpowiedzi: 5333

...

Ja sie zgadzam z mmm24, cala zaleta Kindle dla mnie to fakt, ze czyta sie to jak ksiazke, nie meczac oczu, bo oswietlenie przychodzi z zewnatrz. I jakos kat, ze to nei to samo co w LCD jakos do mnie nie przemawia patrzac na to zdjecie i lune swiatla na palcu i twarzy czytajacej.

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi stąd



Ale fajnie, ze nowe urzadzenia powstaja, bo przynajmniej jest wybor, mam tylko nadzieje, ze pozostanie w sprzedazy model bez podswietlenia, bo nie usmiecha mi sie doplacac 200zl za cos z czego nie bede korzystal.

07.09.2012 16:14

Wątków: 283 | Odpowiedzi: 14364

eliksir

i całą reszta 'narzekaczy': kto qwa wam każe używać podświetlenia ?! Nie chcesz, wyłączasz albo dajesz na minimum.

Dopłacać ? Nowe Kindle są w cenie starych, więc nie dopłacasz, tylko dostajesz więcej za te same pieniądze...

PS. Obejrzyj jak wygląda to podświetlenie na żywo, link jest parę postów wyżej.
PPS. Sugerowanie się zdjęciem, które przeszło przez Photoshopa jest... mało sprytne Ikona: ;)

2500K @ 4,5GHz || MSI 660 Gaming OC || Asus P8P67-M || 8GB DDR3 || MX100 256GB || BQ L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.09.2012 16:28

Wątków: 458 | Odpowiedzi: 37784

hmm

LCD świeci, tu jest tylko światło odbite od ekranu czytnika. Więc nie powinno być specjalnej różnicy między tym a użyciem zewnętrznej lampki, poza tym że masz zajebiście równe oświetlenie.

Ale fakt , trzeba będzie poczekać na recenzje . no i na ceny. Ozeri II+stary Kindle jest do wyrwania za 520-530 PLN a efekt bardzo podobny, chociaż tu oczywiście są już lepsze czcionki, wyższa rozdzielczość itd.

When I reincarnate, my soul shall be reborn as a pair of Kylie Mingoue's panties.

07.09.2012 16:38

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 787

eliksir

Sprzedają jeszcze "starą" wersję Kindla z e-ink, trochę go ulepszyli i zjechali z ceny o 10 dolarów, do 69.

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 640x423) pochodzi stąd



A co do newsa, to Whispersync jest czymś trochę innym.

"Syncs your book with your audiobook, so you can listen and read in tandem."

A co do ekranu Paperwhite:

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 640x423) pochodzi stąd



Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 640x423) pochodzi stąd



I teraz pozostaje pytanie, brać Paperwhite czy Fire HD (i wtedy 7 czy 8,9)? Trudny wybór.

3570k/ Corsair H80 / Gigabyte Z77-DS3H / 4x4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9 / ASUS N780Ti DC2 OC / PX-128M5P / 2x Seagate 500GB / Iiyama PLB2712HDS-B / FD Define XL / SGS4

07.09.2012 16:46

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 787

Głupi edit

Jak zwykle zabrakło czasu...

To o czym wspomniałem, to "Whispersync for voice", jest też "for games" (trzymanie save'ów i innych bajerów w chmurze, "Whispersync for games syncs levels and progress, so you've never forced to restart"), a może jeszcze i inne, jeśli coś przeoczyłem.

3570k/ Corsair H80 / Gigabyte Z77-DS3H / 4x4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9 / ASUS N780Ti DC2 OC / PX-128M5P / 2x Seagate 500GB / Iiyama PLB2712HDS-B / FD Define XL / SGS4

07.09.2012 17:03

Wątków: 3440 | Odpowiedzi: 112

pureatheist

to o czym wspomniałem w newsie, to jedna z nowych funkcji Whispersync, ale oczywiście nie jedyna

07.09.2012 20:27

Wątków: 36 | Odpowiedzi: 1294

tez zastanawialem sie na zakupem kindla, tylko jakos ceny ebookow do mnie nie przemawiaja, porownywalne sa z normalnymi drukowanymi ksiazkami, czego za bardzo nie moge zrozumiec, i chyba jednak sie wstrzymam bo ladnie jakos ksiazki wygladaja na polce Ikona: :D

i7-2600K,Asus P8Z77-V Pro,Patriot 2x4GB DDR3 1333,MSI GTX470, 3TB WD&Samsung,Crucial M500 240GB, Xonar Dx,Corsair GS 600W,Fractal DC3000; Samsung NP530, LG G2

08.09.2012 17:22

Wątków: 88 | Odpowiedzi: 1611

.

co do cen to zaczyna się to zmieniać - z reguły na promocjach można kupić książki (łącznie z bestsellerami) około 20-30% taniej niż papierowe. Większym problemem jest dostępność (a właściwie ich brak) niektórych autorów.

No ale fakt, że pusta półka na książki, na której stoi czytnik nie prezentuje się zbyt okazale Ikona: ;)

...