EOS wchodzi w świat cyfrowej fotografii

Kamil Pieczonka, 2003-08-20 20:40 |

Dobrze znany w półświatku profesjonalnej fotografii Canon EOS zostanie wzbogacony o matryce CMOS. Tym samym wkroczy w świat cyfrowej fotografii i stanie się topowym modelem Canona zastępując na tym szczególnym miejscu G5. Sprzedaż rozpocznie się 20 września. EOS Kiss Digital zostanie wyposażony w matryce CMOS 6.3Mpix o wymiarach 22.7x15.1mm. Będzie wyposażony w procesor DiGiC (tak jak wszystkie nowe Canony począwszy od A300) oraz wsparcie formatu RAW i JPG. W "czytaj dalej" reszta specyfikacji.

Nośnik pamięci: CompactFlash Type I/II
Obiektyw: CANON EF/EF-S
Nastawianie ostrości: 7-punktowe, TTL-CT-SIR
Matryca: 6.5Mpix (3152 ? 2068), efektywnie 6.3Mpix (3088 ? 2056)
Paleta: RGB
Formaty zdjęć: JPEG (Adobe RGB), RAW (12-bit)
Rozdzielczość: 3072?2048, 3072?2048, 2048?1360, 2048?1360, 1536?1024, 1536?1024
Interfejs: USB
Wyjście video: (NTSC/PAL, switchable)
Balans bieli: auto, światło słoneczne, cień, mocne światło, fluoroscencyjne światło, strobo, ręczne ustawienie
ISO: 100, 200, 400, 800, 1600
Szybkość migawki: 30-1/4000 s
Timer: 10s
Pilot: RS-60E3
Ekran LCD: 1.8", 118,000 pixels, 100% klatki
Zasilanie: baterie BP-511/BP-512
Wymiary: 142x99x72.4mm
Waga: 560 g
Wsparcie Windows98SE/Me/2000/XP (Home/Professional), MacOS 9.0 ? 9.2/MacOS X


Komentarze (58)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.08.2003 20:51

Wątków: 25 | Odpowiedzi: 7390

taaa

i Cena tez pewnie z 6.3M$ (Mega Dolar )

Asus P8Z77-V, Intel Core i7 3770K 3.5GHz, 4*4GB Kingston HyperX Blu DDR3, MSI GeForce GTX 670 OC 2GB, WD 500GB 64MB, XFX Core 550W 80+, Dell U2312HM

20.08.2003 21:10

Wątków: 13 | Odpowiedzi: 572

cena została ustalona

na poziomie 6k pln dla końcowego nabywcy. Stąd też szumne hasła kampanii - "początek końca analogowych lustrzanek!" itd.
jak dla mnie - mniam!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.08.2003 21:30

Wątków: 79 | Odpowiedzi: 5642

hmmm

drobna niescislosc - EOS to linia produktow Canona, wsrod ktorej sa m.in. takie modele jak D30, D60, 10D, 1D i 1Ds. tez cyfrowe, wiec tytul jest troche glupi. mam wrazenie, ze chodzil o odpowiednik najpopularniejszej obecnie lustrzanki low-end - EOS-a 300V

sa trzy rodzaje Matematykow: ci ktorzy umieja liczyc, i ci ktorzy liczyc nie umieja :-)

20.08.2003 21:53

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 136

Jak na razie...

Olympusem 730UZ ucze sie robic zdjecia i nie wykorzystuje nawet 50% jego mozliwosci. Ale jesli bedzie mi szlo coraz lepiej, moze kiedys sie skusze na taki aparacik. Ceny robia sie faktycznie kuszace a technika idzie niesamowicie do przodu

EvilD

20.08.2003 22:14

Wątków: 81 | Odpowiedzi: 1387

podoba mi sie to cudenko

ale na chwile obecna potrzebowal bym mocnego sponsora zeby cos takiego sobie zafundowac. Aparaty na cale szczescie nie starzeja sie tak szybko wiec moze jak standardem bedzie matryca 6Mpixelkow to kupie sobie pieknego canonka jednak jak narazie pozostaje on w strefie marzen, chyba ze dostane do przetestowania

tentegotamtegoten

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.08.2003 22:16

Wątków: 37 | Odpowiedzi: 9125

hmmmm

ciekawa propozycja od Cannona, lecz nie taka jak ostatnie jej konkurencyjnej firmy sony , tam dopiero pokazali tego aparata ;d do dzis nie moge go zapomniec ... i nie predko zapomne bo jest o czym wspominac ... matruca 8Mpix... i takie tam

nie usprawiedliwiaj się, że to Polska

20.08.2003 22:20

Wątków: 77 | Odpowiedzi: 876

pablo xx

to ty jesio cenanow nie widziales ?:)

zembol

20.08.2003 22:21

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 15

To wymień sobie w tym Sony obiektywy ;)

jak w temacie, a ten Canon ci to umożliwi. To tak jakbys dynie porównywal do pomarańczy.

20.08.2003 22:49

Wątków: 241 | Odpowiedzi: 18206

hmmm

Chyba autor nie za bardzo orientuje sie w produktach Canona. Po pierwsze seria EOS jest już od dawna w cyfrowym półświatku, po drugie topowym cyfrowym aparatem Canona jest EOS 1Ds. Czekam, aż aparaty z pełnowymiarowym czujnikem CMOS stana się dostępne dla mas

silentium universi

20.08.2003 22:51

Wątków: 309 | Odpowiedzi: 20740

hmmm

dziwi mnie tylko ta matryca CMOS ???
Zawsze myslalem ze CCD jest lepsze...
pzdr

_____________________Get Rich Or Die Tryin...

20.08.2003 23:41

Wątków: 150 | Odpowiedzi: 524

no stety niestety sie

mylisz - NAJLEPSZE APARATY MAJA jakas tam matryce - jakos sie tam nazywa - polaczyli CMOS i CCD w jedno i jest NO1 - ale nara VERY NEW i prawie zaden aparat jej nie ma.

W tej chwili najlepsza matryca to CMOS - prosty dowod - NAJDROZSZE APARATY JAKI UKLAD MAJA ??? CMOS - patrz KODAK 13Mpixeli

Pozatym CANON ma przepiekne aparaty - design jest perwsza klasa - szkoda ze EOS-D60 jest za 15 000zl w Polsce a to stary model

W USA jest w cenie ok 1200$ bez obiektywu a ten model nie bardzo wiem - POLECAM STRONE www.dpreview.com - BARDZO ZETELNE RECENZJE i nowosci ze swiata - moja ulubiona i WYROCZNIA w aparatach

StaryPort .:. latitude 50° 03 655" N .:. longitude 19° 55 888" E .:. Jedyne Piwo z Korzennym Sokiem :D

21.08.2003 01:31

Wątków: 34 | Odpowiedzi: 195

trening

mój odbywa się na nikon coolpix 880 od dłuższego czasu i jego możliwości jakoś niemoge ogarnąć podajcie jakieś linki do stronek gdzie opisują sposoby robienia fotek aparatami cyfrowymi.

21.08.2003 08:38

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 19

Trochę głupia i podszyta marketingiem konstrukcja

Wymienne obiektywy? Fajnie, tylko po cholerę do matrycy wielkości 1,5-1,8cm obiektywy do filmów 3,5cm?
Toż to czysty marketing!!!
Czekam aż wyjdzie lustrzanka cyfrowa z wymiennymi obietywami ale z obiektywami do cyfrówek! Przecież tak duża konstrukcja nie ma sensu!
Korzystają z przyzwyczajeń i skojarzeń nabywców zamiast wymyślić coś nowego i sensownego.
ech, znowu ludziom wciskają ciemnotę.

AMD 2000+XP; MSI KT4 ULTRA; 512MB DDR 333 CL2.5; ATI RADEON 9800 bez PRO; 2x WDC 20GB-BB 80GB-JB; DVD 16x LITEON; DVD+R/RW 4x PHILIPS; 19" SONY PROF

21.08.2003 08:59

Wątków: 47 | Odpowiedzi: 2485

a ja mam lustrzankę

i jestem happy

21.08.2003 09:51

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 15

Do Bagneta :)

Niestety sie mylisz, żadna cyfrówka nie da ci takich zakresów ogniskowych jak odpowiedni zestaw wymiennych obiektywów. Zaś "cyfrowy zoom" to oprocz prawdziwego to .. powód do rozbawienia wśród osób wymagających wysokiej jakości

Potrzebujesz strzelić zdjęcie (z naprawde dobrą jakością) mrówce - to podpinasz obiektyw do makrofotografii (nie mów o nasadkach makro bo to niezbyt dobry półśrodek), potrzebujesz strzelić coś z duużego dystansu to podpinasz np. coś o ogniskowej 300 lub więcej milimetrów..

Poza tym zapominasz ze "tradycyjne" obiektywy mają jakość obrazu najlepszą w centrum kadru, tak więc śmiem twierdzić że wprost idealnie nadają sie dla cyfrówek które mają mniejszą powięrzchnie sensora niż film..

A cyfrowa lustrzanka (obiektywy) zrobiona od podstaw wyszła, tylko jakoś sie dziwnie przyjąć nie chce

21.08.2003 09:55

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 75

A ja mam

świetny aparat "Druch" i robię nim fajne zdjęcia.Nie podniecajcie się tymi Mega Pikselami.Jak ktoś jest ładny to nie potrzebuje wypasionego aparatu. Niech żyje Analog!!!!

Athlon XP 2600+, Chaintech 7NJS, Win XP HE, RAM 512 MB, Caviar 80 SE, Hercules 9700Pro, LCD Samsung 191T

21.08.2003 10:07

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 75

Fatalny błąd

Oczywiście druch pisze się Druh

Athlon XP 2600+, Chaintech 7NJS, Win XP HE, RAM 512 MB, Caviar 80 SE, Hercules 9700Pro, LCD Samsung 191T

21.08.2003 10:48

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 19

Do AbrahaM

Witam

Mówisz tak jakbyś coś wiedział o fortografowaniu lustrzankami, generalnie o optyce i wpływających na fotografowanie zjawiskach fizyczno-chemicznych, ale... tak nie do końca.
W dodatku albo nieuważnie przeczytałeś moj komentarz, albo nie umiesz rozumieć tekstu pisanego (nie traktuj tego osobiście ale twoja wypowiedź o tym świadczy, a ja nie lubię mówić / pisać do ludzi którzy nie słuchają)

" Niestety sie mylisz, żadna cyfrówka nie da ci takich zakresów ogniskowych jak odpowiedni zestaw wymiennych obiektywów"
Lustrzanka cyfrowa z wymiennymi obiektywami daje taką możliwość - nie piszę tu o "idiotenkamerach" i "małpkach"

Zaś "cyfrowy zoom" to oprocz prawdziwego to .. powód do rozbawienia wśród osób wymagających wysokiej jakości"
O tym w ogóle nie pisałem, nawet mniej wymagające osoby rozbawia efekt zooma cyfrowego

Na temat wyższości wymiennych obiektywów (najlepiej stałoogniskowych) nad obiektywami zmiennoogniskowymi nawet nie chce mi się dyskutować bo nie ma o czym. Nie sądzę aby ktoś kupował 10 obiektywów o różnych stałoogniskowych, ale podział zakresów ogniskowania np na 3 części (z teleobiektywem) jest jak najbardziej sensowny

"Poza tym zapominasz ze "tradycyjne" obiektywy mają jakość obrazu najlepszą w centrum kadru, tak więc śmiem twierdzić że wprost idealnie nadają sie dla cyfrówek które mają mniejszą powięrzchnie sensora niż film."
No to już jest laickie stwierdzenie. Jakość obrazu zależy od tylu czynników, że takie generalizowanie nie ma sensu. Owszem część obiektywów (szczegónie poplarnych klas) ma zniekształcenia i wiążą się one z docieraniem światła i naświetlaniem ale na pewno nie z błędami ostrości.

"A cyfrowa lustrzanka (obiektywy) zrobiona od podstaw wyszła, tylko jakoś sie dziwnie przyjąć nie chce"
No właśnie i nad tym boleję. Bo co to za śmieszne malutkie obiektywy i wogóle to wszystko takie maciupkie. Nie ma to jak kawał sprzęcicha w ręku, tak żeby wszyscy w parku widzieli czym robię zdjęcia!!!

AMD 2000+XP; MSI KT4 ULTRA; 512MB DDR 333 CL2.5; ATI RADEON 9800 bez PRO; 2x WDC 20GB-BB 80GB-JB; DVD 16x LITEON; DVD+R/RW 4x PHILIPS; 19" SONY PROF

21.08.2003 11:07

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

co

do wielkosci obiektywu, to jak robisz np 500mm obiektywem to dzieki jego gabarytom mozesz lepiej i stabilniej trzymac sprzet, a to juz ma spory wpływ na jakość foty. Nawet jak uzyjesz krótkiego czasu (co przy jasności rzędu 5,6-8 nie jest łatwe do uzyskania) to jest szansa poruszyć zdjęcie... a co dopiero gdyby obiektyw był leciutki i malutki???

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

21.08.2003 11:33

Wątków: 13 | Odpowiedzi: 572

Bagnet

w takim razie system Olympus 4/3 jest czymś odpowiednim dla Ciebie.

21.08.2003 11:36

Wątków: 13 | Odpowiedzi: 572

Bagnet i AbrahaM

a co Wy tak się śmiejecie z zooma cyfrowego? Bardzo, moim zdaniem, przydatna funkcja. Lupa nad matówką w Ljubitjelu też wzbudza w Was taki śmiech?

21.08.2003 12:11

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 214

h-doc

zoom cyfrowy to mozesz sobie sam w komputerze zrobic za pomoca programow graficznych... to jest to samo

-= Wczoraj działało dzisiaj nie działa... Takie już jest Windows =-

21.08.2003 12:19

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 214

Dyzio

a ja mam lustrzanke i cyfrowa malpke... i juz robie praktycznie caly czas ta cyfrowka... robi sliczne "kotletowe" foty i nie musze ich wywolywac za kase... i robie ich bardzo duzo swietna sprawa te cyfrowki

-= Wczoraj działało dzisiaj nie działa... Takie już jest Windows =-

21.08.2003 12:51

Wątków: 13 | Odpowiedzi: 572

j@rek

tak? A to bardzo ciekawe. Czyli według Ciebie żeby dokładnie nastawić ostrość to powinienem robić zdjęcie, zgrywać na kompa, powiększać, patrzeć czy jest ostre, korygować ostrość w aparacie, następne zdjęcie i tak do skutku? Dziękuję bardzo, wolę zoom cyfrowy w aparcie.
Poza tym juz kiedyś o tym pisałem, że zoom cyfrowy w aparacie a w kompie to wdie różne rzeczy ze względu na algorytmy interpolujące. Stąd dobre efekty interpolacji matrycy SuperCCD FujiFilm (dwukrotne powiększenie obrazu bez wyraźnej utraty jakości) o czym w Photoshopie możesz tylko pomarzyć.

pozdro

21.08.2003 12:52

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1924

Malutkie obiektywy to można sobie w tyłek...

.. lepiej włożyć, bo mniej będzie bolało, niż przy klasycznym. A jak już zapoda się obiektyw profesjonalny, to już d. chyba rozerwie. Prawda jest taka, że mniejsze obiektywy mają mniejszą jasność, przez co wymagają dłuższych czasów naświetlania i takie tam. Pamiętajmy o tym. Pewne dlatego też się nie przyjęły, bo tak drogie aparaty kupują najpierw profesjonaliści, a oni się na tym znają lepiej od nas, co więcej nie będą starać się zniwelować maxymalnie ryzyko zrobienia nieudanej fotki. Skoro w ich oczach nie znalazły uznania, to sami wiecie.

I co ja robię tu?

21.08.2003 13:37

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 214

h-doc

ty wiesz swoje ja wiem swoje... tak sie sklada, ze wiem jak wyglada zoom cyfrowy... jest o kant du** rozbic... i w sumie nie wiem o co Ci chodzi z tymi ostrosciami. naprawde. mowie, ze po zrobieniu foty np. mozesz wybrany elment zdjecia powiekszyc za pomoca programu graficznego, to samo robi aparat... a czy to jest ze strata czy nie...hmm.. jedno i drugie do niczego sie nie nadaje

-= Wczoraj działało dzisiaj nie działa... Takie już jest Windows =-

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 13:41

Wątków: 79 | Odpowiedzi: 5642

hmmm

u jezu... alescie popisali bzdetow...

cyfra ma mniejsza matryce, wiec obiektywy moga byc tez mniejsze i projekt zwany 4/3 Olympusa, Kodaka i kilku innych firm powstal generalnie na bazie tego spostrzezenia. wiadomo, ze mniejsze obiektywy, to generalnie mniej szkla do polerowania, a w konsekwencji nizsze koszta produkcji. po co produkowac drogo, jesli wystarczy to co sie osiaga taniej ?? i to jest MSZ jedyne wytlumaczenie dla systemu E Olympusa. znakomitej optyki pod 35mm jest pod dostatkiem, a konstruowanie korpusow pod cyfre, ktore beda z ta optyka kompatybilne nie jest strasznie trudne, wiec doraznej potrzeby na specjalne obiektywy do cyfr nie ma. przynajmniej ze strony uzytkownika.

i jeszcze jedna uwaga - lustrzankowosc a wymienne obiektywy to nie jest tozsamosc w swiecie cyfrowym. konstrukcyjnie, cyfra z wymienna optyka musi byc lustrzanka (hiper-precyzyjny mechanizm migawki musi chronic matryce CCD przed kurzem przy wymianie obiektywow). ale nic nie stoi na przeszkodzie, by cyfra bez wymiennej optyki byla lustrzanka. tyle, ze w takiej sytuacji producenci czesciej decyduja sie na podglad matrycy w wizjerze, czyli tzw. pollustrzanki.

sa trzy rodzaje Matematykow: ci ktorzy umieja liczyc, i ci ktorzy liczyc nie umieja :-)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 13:54

Wątków: 79 | Odpowiedzi: 5642

J@rek

korzystajac z zooma cyfrowego mozna znacznie dokladniej nastawic ostrosc. przynajmniej w trybie recznym, ktory czasem jest konieczny, bo cyfry z porzadnym AF-em to wciaz rarytas

sa trzy rodzaje Matematykow: ci ktorzy umieja liczyc, i ci ktorzy liczyc nie umieja :-)

21.08.2003 14:02

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

a tak przy okazji

sie spytam, jak to jest z głębią ostrosci w cyfrowych aparatach? czy jest mozliwość w miare precyzyjnego jej ustawienia, tak jak ma to miejsce w lustrzanace(z mozliwością domknięcia przysłony do roboczego otworu) na klasyczny swiatłoczuły film???

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

21.08.2003 14:03

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 214

no moze tak

ale jakosc fotki z zoomem cyfrowym jest poprostu kiepska niezaleznie od tego jaki to sprzet... nawet jak bedzie super ostra

-= Wczoraj działało dzisiaj nie działa... Takie już jest Windows =-

21.08.2003 14:06

Wątków: 47 | Odpowiedzi: 2485

J@rek

Hmm,
Kotletowych zdjęć mi nie potrzeba
Przy takiej ilości zdjęć (średnio rolka na miesiąc) jakie robię i przy wymaganiach stawianych aparatom (kompakty typu A70 mnie nie bawia), cyfrówka zwróciłaby mi się po min. 3 latach

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 14:43

Wątków: 79 | Odpowiedzi: 5642

mrkus

glebie ostrosci to trzeba miec w glowie i juz. a na upartego, jesli aparat nie ma podgladu, zawsze mozna zrobic bracketing wzgledem przeslony i po prostu sprawdzic, ktore zdjecie jest optymalne.

sa trzy rodzaje Matematykow: ci ktorzy umieja liczyc, i ci ktorzy liczyc nie umieja :-)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 14:45

Wątków: 79 | Odpowiedzi: 5642

Dyzio

wez poprawke na to, ze analogiem robisz malo zdjec w duzym stopniu z uwagi na to, ze kosztuje Cie material swiatloczuly i jego obrobka (wywolanie, skan, odbitki). przy cyfrze tego ograniczenia nie ma, wiec automatycznie czlowiek zaczyna robic wiecej zdjec.

co do A70 to sie zgadzam - dobra zabawka dla poczatkujacych, ale nawet do amatorskich zastosowan to sie w ogole nie nadaje

sa trzy rodzaje Matematykow: ci ktorzy umieja liczyc, i ci ktorzy liczyc nie umieja :-)

21.08.2003 15:02

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

jak to

w głowie? w zaleznosci od ogniskowej masz inna głębie ostrosci. Po to przymyka sie przysłone do wartosci roboczej ją zeby sprawdzic

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 15:02

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

nie rubcie poruty

nic na dzień dzisiejszy nie zastępuję filmu 35 mm
a 6 mega pikseli można sobie w dupsko włożyć
nikt kto się profesjonalnie cyka i daje potem skany na skaner bębnowy nie kupi tego gówna
ale dla amatorów foto - propozyja ciekawa

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

21.08.2003 15:14

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 19

NIC NIE ZASTĘPUJE FILMU 35mm?!!?

Hahahahahahahah!!
No to koleś zwróć swe kaprawe oczęta na fotografię średnioobrazkową.
Klisza 70mm, koszt zdjęcia ok 6-10zł, aparaty po 30 000zł. To interesuje profesjonalistów.

AMD 2000+XP; MSI KT4 ULTRA; 512MB DDR 333 CL2.5; ATI RADEON 9800 bez PRO; 2x WDC 20GB-BB 80GB-JB; DVD 16x LITEON; DVD+R/RW 4x PHILIPS; 19" SONY PROF

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 15:20

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

bagnet

dzięciole nic nie zastępuje 35 mm w swojej klasie a na pewno nie ten model aparatu a na robieniu foto śmiem twierdzić znam się trochę lepiej niż ty

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

21.08.2003 15:45

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

Dracula

tak próżnego i zle wychowanego człeka jak ty to ze swiecą szukać... z tego co widac (jeseli chodzi o foto) to np. akustyk zostawioa cie w tyle całe lata swietlne, a nie bluzga i nie ubliza nikomu....

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

21.08.2003 16:39

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 19

Dracula

Tak sobie tłumacz i żyj dalej w poczuciu swojej wielkiej wartości, a inni i tak wiedzą co o tobie myśleć.

"nic nie zaastępuje 35mm w swojej klasie" - w klasie 35mm???. Masło maślane. Ech... następny megaloman-idiota.

AMD 2000+XP; MSI KT4 ULTRA; 512MB DDR 333 CL2.5; ATI RADEON 9800 bez PRO; 2x WDC 20GB-BB 80GB-JB; DVD 16x LITEON; DVD+R/RW 4x PHILIPS; 19" SONY PROF

21.08.2003 16:43

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1924

mrkus - czas na piwo

Bo obwody się przegrzewają. Jakoś gorąco dzisiaj (chyba sam się wybiorę).
Dracula raczej nie jest chamski, a Ty nie musisz zaraz być adwokatem Bagneta. Swoją drogą, ten się wyrwał "jak Filip z konopii"... i kulturą nie grzeszy.
Szkoda, że komenterzy nie "czyszczą" moderatorzy.

I co ja robię tu?

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 17:01

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

mrkus

tak oto napisał
eee

"kodak nie robi lustrzanek tylko idiot-kamery"
http://www.frazpc.pl/b/41119/19

bez komentarza

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 17:27

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

do bagneta

brat pracuje w firmie xxx w szafie jest z 10 cyfrówek profesjonalnych, oraz inne aparaty na 35 mm więc wiem o czym mówię
ale takim matołom jak ty trzeba pisać wszystko dosłownie
porównanie: skan z bębna z 35 mm kliszy jest o wiele lepszy od cyfry o matrycy odpowiadającej 35mm
chociazby dlatego, że każda matryca generuje szum elektroniczny
co widac gołym okiem

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

21.08.2003 17:30

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

dokładnie tak

kiedys napisałem ( http://www.frazpc.pl/b/41119/19
) , po czym przyznałem ze palnąłem głupote. Nie ma ludzi nieomylnych.
A Drakula juz nie pierwszy raz zachowuje sie jak prostak, stąd moj komentarz.
I nie jestem niczyim adwokatem... nigdy nie chciałem nim być

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 17:37

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

a ja pisze prawdę

bez względu na to jaka ona jest
ale zawsze to lepsze niż czytanie wczsniejszych kometarzy i tonowanie wypowiedzi zgodnie z innymi komentarzami
jak cos jest do dupy trzeba to napisać

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

21.08.2003 17:47

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

nie tłumacz sie,

wyzywanie nieznajomych od "debili do kwadratu" to zwykłe chamstwo i tyle. (czy to w internecie , czy to w realu)
niektorzy ludzie (najczesciej tacy w wieku do 10 lat) czują sie w sieci anonimowi, i wtedy słoma z butów wyłazi

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 17:51

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

przepraszam

mrkus nie jest debilem do kwadratu
ps
jest debilem do sześcianu

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

21.08.2003 18:06

Wątków: 241 | Odpowiedzi: 18206

Dracula

Piszesz, ze u brata w firmie jest 10 profesjonalnych cyfrówek. Tylko ciekawe jakie to dla ciebie modele sa profesjonalne? Watpię, żeby było tam 10 aparatów klasy Canona 1Ds. Taki aparat z 11 megapixelowym czujnikiem tez wsadziłbyś sobie w d...?

silentium universi

21.08.2003 18:10

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

Pinto

moze on to lubi....

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 19:03

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

szkoda czasu

na dyskusję, więc nie zawracajcie sobie głowy a mi dupy
a canon 1d - ma brzydkie ziarno przy czułosci pow 400 ISO

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 19:09

Wątków: 79 | Odpowiedzi: 5642

Hr.Dracula

sorry, ale chyba nie wiesz o czym mowisz. a chamstwem nie robisz na nikim wrazenia, chyba tylko na podobnych do siebie gburach.

film fotograficzny, nawet najbardziej profesjonalny, podlega zawsze ograniczeniom w mozliwosci ekspozycji. poogladaj sobie zdjecia np. z Canona 1Ds i pokaz mi analoga, ktory potrafi rownie dobrze naswietlic wysokokontrastowe sceny. przy takiej samej czulosci (a wiec i ziarnistosci) dobry przetwornik cyfrowy praktycznie zawsze poradzi sobie lepiej z naswietlaniem ciemnych partii obrazu niz nawet najlepszy analog.

a tak a propos Twoich wypowiedzi - nie wycieraj sobie tylka swoim bratem, ktory byc moze zna sie na rzeczy (nie przecze) ale co do tego, czy Ty potrafisz poprawnie powtorzyc jego opinie mam watpliwosci. skaner bebnowy skanerem bebnowym, ale ziarnistosci materialu swiatloczulego sie nie przeskoczy, podobnie jak szumow matrycy. a jakbys nie wiedzial, to powazni fotografowie do ujec statycznych uzywaja czesto sredniego formatu, bo 135 nie daje dostatecznie duzej rozdzielczosci. do reporterki sie nadaje, ale to akurat nie sa zdjecia przeznaczone do plotowania w duzych rozmiarach (rzedu 1 m.kw.). do tego celu juz jest sredni format.

takze z tymi tekstami nt 35mm to sie wstrzymaj

sa trzy rodzaje Matematykow: ci ktorzy umieja liczyc, i ci ktorzy liczyc nie umieja :-)

21.08.2003 19:14

Wątków: 13 | Odpowiedzi: 572

zbiorczo:

1. J@rek - po prostu zoom cyfrowy to taka lupa, dzięki której precyzyjniej nastawiasz ostrość (a samo zdjęcie możesz wykonać bez tego zooma)
2. J@arek - a czy Ty wiesz, że za wyjątkiem matryc Fovenon, wszystkie matryce (CMOS, CCD, SuperCCD i inne) WYMAGAJĄ interpolacji ze względu na barwny podział matrycy? Interpolacji więc i tak nie unikniesz. I wierz mi - interpolacja uwzględniająca rozmieszczenie i gabaryty pikseli daje lepsze rezultaty niż interpolacja w programi graficznym, który takich danych nie ma (wtyka Camera RAW do Photoshopa chyba uwzględnia te parametry, bo interpolacja z mojej 3-megapikselowej Minolty do 5MP daje ciut lepsze rezultaty niż normalny resize).
3. P_M i Akustyk - Akustyk ma rację - mniejszy obiektyw - lepsze parametry. To właśnie dlatego cyfrówki mają spore zoomy o dużej jasności, co 2 przypadku 35mm wcale nie jest takie proste.
4. Hr.Dracula - święta wojna - analog vs. cyfra. Nic nie zastąpi brzmienia wzmacniaczy lampowych i płyty analogowej! Zgadzam się, tylko dlaczego takie wzmacniacze i płyty produkowane są jedynie dla koneserów (w porównaniu z masową produkcją 30 - 50 lat temu). Podobnie jest (a w zasadzie będzie) z aparatami cyfrowymi. I to nie jest tak, że żaden profesjonalisty nigdy nie tknie cyfrówki. Znam kilku profesjonalnych fotografów i robią oni zdjęcia również cyfrakami. Wiadomo - są gorący zwolennicy i przeciwnicy cyfry, oraz ludzie, którzy raz użyją tego a raz tamtego.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 19:29

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

te akustyk

a dlaczego wyzywasz mnie od gburów hamie
skoro nigdy nie robiłes zdjec cyfrakiem
i nie wycieraj sobie dupy canonem 1Ds - bo kogo na to stać
zresztą 1d jest o wiele lepszy
1Ds/3 kl/s. 1D - 10 kl./s.)
1/8.000 s. 1/16.000 s. ).
1Ds nie zapisuje formatu TIFF
a jak napisałem że pow 400 ISO ma gówniane ziarno to znaczy że tak jest

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

21.08.2003 21:20

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 9

a inne cyfraki...

... czy nie zasługują choć na małą uwagę? wszyscy się podniecają Canonem, HP, Olimpusem za ogromną kasę ( a jak nie ma tych marek to Trust wychodzi z makabrycznie niską ceną i z makabrycznie wysoką rozdzielczością matrycy - interpolowaną:) ). A są jeszcze takie aparaty jak PREMIER, które są faktycznie bardzo dobre i na kieszeń przeciętnego klienta ( polecam www.benefit.pl ). może ktoś się na ten temat wypowie? pozdrawiam

marek myszka

21.08.2003 22:09

Wątków: 241 | Odpowiedzi: 18206

dracula

Zalezy pod jakim względem 1D jest lepszy od 1Ds. Jesli Ci zależy na szybkości to tak, jeśli na rozdzielczości to nie. Matryce maja odpowiednio 4,15 i 11,1 megapixeli.

silentium universi

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 23:19

Wątków: 79 | Odpowiedzi: 5642

Hr.Dracula

i znowu nie wiesz o czym mowisz. jakosc aparatu nie mierzy sie tylko parametrami, ale raczej jakoscia generowanych zdjec. pod tym wzgledem 1Ds zachowuje sie fenomenalnie, w duzym stopniu dzieki matrycy, ktora doskonale radzi sobie z niuansami w naswietleniu. i tego nie wyciagnie sie juz zadnym analogiem.

co do ISO 400 i szumu matrycy... a moze analog z ISO 400 ziarna nie ma ?

no i ostatnia kwestia - zapis TIFF-a... mam wrazenie, ze znowu powtarzasz zaslyszane gdzies opinie, ktorych nie rozumiesz. niektore aparaty nie maja zapisu do TIFF-a z tego wzgledu, ze producenci decyduja sie na format RAW, w ktorym zapisana jest takze informacja o profilu barwnym.

i jedna informacja dla Ciebie - chamie pisze sie przez "ch". a gburem nigdzie Cie, dla scislosci, nie nazwalem. a teraz masz cukierka i spadaj, bo za pyskaty jestes, zebym z Toba gadal, a do powiedzenia nic ciekawego nie masz, poza parametrami, ktore dziecko znajdzie w Google'ach.

sa trzy rodzaje Matematykow: ci ktorzy umieja liczyc, i ci ktorzy liczyc nie umieja :-)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.08.2003 23:50

Wątków: 67 | Odpowiedzi: 2212

te akustyk

chyba tylko na podobnych do siebie gburach.
to cytat
a ham to może chodziło mi o szynkę a tak
a 1Ds - nigdy nie widziałem ale jakoś mi nie pasuję ten raw
zato mam dostęp do 1 D bo jest u brata na półce
on ma firmę fotograficzną i tam u niego pracuje dużo ludzi więc ma aparatów od groma i jak mówię że n na 400 iso i więcej jest szum to znaczy że jest - ot co

Nie traćcie ducha - Lewica was wy.... [wysłucha] :)

22.08.2003 00:10

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 7982

kiedys

takie przypadki leczyli prądem....

Kochać nie warto, tęsknić nie warto i czekać nie warto - jedno co warto, to upić się warto!

22.08.2003 08:27

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 19

Nie wyżywajcie się na Draculi!!!

Po prostu go ignorujcie, to może jego czujność zmaleje i zaśnie. Może przez sen tak nie bredzi.
A tak w ogóle to daję mu nie więcej niż 13lat. Wypowiedzi akurat na taki wiek, więc wykażmy się zrozumieniem, pogłaszczmy po główce i przyznajmy rację.

DRACULA, JESTEŚ NAJWIĘKSZYM ZNAWCĄ TEMATU FOTOGRAFII CYFROWEJ I ANALOGOWEJ!!!