Panasonic SC-HTB10 i SC-HTB500 - zestawy kina domowego typu soundbar

Antoni Woźniak, 2010-08-11 17:29 | Źródło Informacja prasowa - Panasonic |

Panasonic poinformował, o wprowadzeniu do sprzedaży pierwszych systemów kina domowego typu soundbar. Wyrafinowana stylistycznie obudowa modeli SC-HTB10 i SC-HTB500 mieści w sobie zaawansowane technologicznie głośniki, które sprawiają, że brzmienie jest mocne i czyste. Dzięki funkcji Clear Mode Dialogue użytkownik będzie miał wrażenie, że dźwięk wychodzi z samego środka ekranu. Kino domowe Panasonic SC-HTB10 ma formę dużego, podłużnego głośnika z zintegrowanym wzmacniaczem oraz subwooferem, który zapewnia głębokie, klarowne niskie tony. Natomiast SC-HTB500 to system z oddzielnym, bezprzewodowym subwooferem oferującym potężne basy.

Kina domowe serii SC-HTB umieszcza się z reguły pod telewizorem by zapewnić wysoką jakość dźwięku. Oba zestawy są prostą w instalacji, stylową alternatywą dla wbudowanych zestawów głośnikowych w telewizorach. Ze względu na swoje wzornictwo idealnie nadają się do powieszenia na ścianie. Bezprzewodowy subwoofer modelu SC-HTB500 można ustawić w dowolnym miejscu, aby uzyskać optymalne nagłośnienie pomieszczenia.

Głośniki zastosowane w serii HTB sprawiają, że dialogi są wyraźniejsze, klarowniejsze i bardziej zrozumiałe. Jest to zasługą funkcji Clear Mode Dialogue, która wywołuje wrażenie, jakby dźwięk dochodził ze środka telewizyjnego ekranu. Precyzyjniejsze dopasowanie obrazu do dźwięku oznacza czystsze brzmienie dialogów w filmach i muzyki w wideoklipach.

Pomimo smukłej, kompaktowej obudowy seria HTB gwarantuje bogate wrażenia odsłuchowe dzięki zaawansowanym membranom z bambusa. Dwa głośniki ustawione tyłem do siebie ograniczają niepożądane wibracje, a w przypadku modelu SC-HTB10 zintegrowany subwoofer zapewnia głęboki, basowy dźwięk przy minimalnym poziomie szumów.

Podłączanie i instalowanie systemu kina domowego jest niezwykle łatwe dzięki obsłudze zwrotnego kanału audio (Audio Return Channel, ARC). Wystarczy ustawić system przed telewizorem i podłączyć go za pomocą jednego kabla HDMI. Seria HTB zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, a zatem stanowi idealną alternatywę dla systemu głośnikowego wbudowanego w telewizor.

Ceny i dostępność nowych modeli kina domowego Panasonic typu soundbar w Polsce: SC-HTB10 – cena: 999 PLN brutto, dostępne od połowy sierpnia SC-HTB500 – cena 1449 PLN brutto, dostępne we wrześniu

Tagi: Panasonic, Kino domowe, soundbar, projektory dźwiękowe, SC-HTB10, SC-HTB500,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.