Kontroler ruchu Sony Playstation Move zapowiedziany

Antoni Woźniak, 2010-03-11 19:30 |

Oficjalnie zapowiedziany podczas GDC 2010 i ...nazwany. Nie sprawdziły się wcześniejsze informacje o nazwie kontrolera ruchu dla PS3. Okazało się, że Sony wybrało może mało odkrywczą / wyszukaną nazwę - Move. Sprzęt trafi do klientów w trzech wariantach: jako samodzielny dodatek, jako zestaw z kamerką Playstation Eye oraz z grą (cena poniżej 100$) wreszcie jako jeden z kontrolerów sprzedawanych w komplecie z PS3. Wraz z Move trafią na rynek co najmniej dwa tytuły wykorzystujące możliwości urządzenia: Socom - typowy FPS oraz grę Sports Champions swordfighting, gdzie w ruch pójdą topory, miecze i łuki. Socom nie zrobił jakiegoś piorunującego wrażenia - sterowanie było może wygodniejsze od tego za pomocą standardowego pada, jednak na pewno nie było lepsze od tradycyjnego zestawu mysz + klawiatura. Dopiero Sports Champions pokazał o co w tym wszystkim chodzi. Sterowanie jest dość dokładne, bliskie temu które oferuje kontroler Wii z przystawką MotionPlus. Na pewno nie jest lepiej, raczej porównywalnie. Możliwa jest wygodna kontrola wędki oraz szpady. To wszystko w lepszej oprawie niż na Wii, ale (ponownie) nie ma w tym nic odkrywczego. Oprócz kontrolera głównego, do sprzedaży trafi jeszcze przystawka z analogową gałką. Czegoś nam to nie przypomina? Tak, dokładnie to taki Nunchuck Wii tyle że bezprzewodowy. Jednym słowem Move niczym nie zaskakuje. Premiera pod koniec roku. Opinia odmienna od przedstawionej powyżej została opublikowana na serwisie Kotaku i jest dostępna pod tym adresem.



Tagi: kontroler ruchu, Sony Playstation Move, zapowiedziane,

Komentarze (8)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

11.03.2010 19:51

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 787

Hahaha

Wiedziałem. Perfidna zżyna z Wii ;] Wielka mi "nowość", Nintendo oferuje to od 3 lat.
Ale najbardziej podoba mi się, gdy przypominam sobie jak fani PSa i Xklocka śmieli się ze Wiimote'a. A teraz co? Mają to samo I oczywiście będą trąbić jaki to wspaniały kontroler stworzyło Sony

3570k/ Corsair H80 / Gigabyte Z77-DS3H / 4x4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9 / ASUS N780Ti DC2 OC / PX-128M5P / 2x Seagate 500GB / Iiyama PLB2712HDS-B / FD Define XL / SGS4

11.03.2010 20:16

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 488

Masz

chyba jakiś kompleks. To jest opcjonalny kontroler a nie jak na Wii - główny. Będzie głównie skierowany do młodszego pokolenia tak jak Plyastation Eye. Sony po prostu uzupełniło ofertę. Nie wiem co tu jest do krytykowania. Wiadomo Polacy potrafią tylko zrzędzić i marudzić i nic im nie pasuje.

PC, PS3, Xbox360

11.03.2010 20:17

Wątków: 300 | Odpowiedzi: 4290

.|.

będzie kolejny wysyp uszkodzonych telewizorów plazmowych

FPC=reklamy za nasz content?

11.03.2010 20:20

Wątków: 300 | Odpowiedzi: 4290

@Izuka

Zgadzam że Polacy potrafią tylko zerżnąć i marudzić, a przytulić i pocałować to nie łaska?

FPC=reklamy za nasz content?

11.03.2010 20:48

Wątków: 41 | Odpowiedzi: 1574

hmmm

Widzieliście kształt tego kontrolera?
Rodacy będą mieli jeszcze jedno "narzędzie" żeby "zerżnąć"...
Z resztą już widzę te gry kompatybilne z nowym sterownikiem (zapowiada się wysyp tytułów dla dorosłych) ciekawe czy ma force feedback...

to moja wina i mogę ją zrzucić na kogo zechcę...

11.03.2010 21:50

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 787

Izuka

Socom 4 na pewno jest tytułem dla dzieci Tak, tak, zapowiadali tak długo wprowadzenie tego bajeru by teraz wydawać na niego okazjonalnie gry dla dzieci, no pomyśl troszkę, to naprawdę nie boli.
I tu cały pic, uzupełniło ofertę tym... co od 3 lat oferuje konkurencja. Czy to nie wydaje się trochę... śmieszne? Dla mnie jak najbardziej.
Widać masz trochę inaczej i doszukujesz się zrzędzenia i marudzenia. Ja wyśmiewam, a to różnica. I zamiast zrzędzić i marudzić, kupiłem 2 lata temu Wii I co? Te 2 lata ciesze się tym, czym posiadacze PS3 będą pod koniec roku. I dlatego wyśmiewam. Zrozumiałeś, czy jeszcze jaśniej Ci to napisać?

3570k/ Corsair H80 / Gigabyte Z77-DS3H / 4x4GB Corsair Vengeance 1866MHz CL9 / ASUS N780Ti DC2 OC / PX-128M5P / 2x Seagate 500GB / Iiyama PLB2712HDS-B / FD Define XL / SGS4

11.03.2010 23:06

Wątków: 209 | Odpowiedzi: 9578

pureatheist

to co oferuje wii do gowno w porownaniu do tego. Owszem, sony czerpalo z kontorlera nintento pelnymi garciami, zzyna na calego, wiadomo i nawet sie nie ma co z tym kryc - ale jak juz zzynac to robic to dobrze.

Z kontorlerem Wii to masz tak, ze machniesz pilotem i po akcelerometrach wykryje jakis tam z gory zaprogramowany ruch i pokaze go na ekranie. Czesto nijak ma sie to do ruchow tych rzeczywistych, a tych co obserwujemy na tv. Nawet ten dodatek wii montion plus, czy jak to sie zwie, nie da ci sporo wiekszej precyzji.

Ten "paleczko-wibrator" od sony daje za to pelna swobode ruchow w przestrzeni 3d. Po prostu identycznie tak jak tym ruszasz, trzymasz i w jakiej odleglosci od tv, tak samo zostanie to przeniesione w wirtualny swiat. Pelna precyzja ruchow, a nie jakies z gory zaprogramowane machniecia mieczem jak na wii. W dodatku opoznienia sa jak widac po filmikach minimalne. No i opcjonalnie mozesz sie tez widziec na ekranie z dowolna wirtualna bronia w reku. Wystarczy zobaczyc filmiki - super to wyglada. IMO lepsze to moze byc od Natala, bo jakos sterowanie samym cialem (i lagi znacznie wieksze), nie trzymajac niczego w reku by nawet jednym przyciskiem jakos tam na gre wplynac, nada sie chyba glownie tylko do prostych gierek dla casuali.

Mimo, ze wyglad tego Sony Move jest smieszny, to jednak chyba najlepsze rozwiazanie w kategorni "granie ruchem", bo mozna to zastosowac zarowno w gierkach prostych jak i tych bardziej zaawansowanych. Owszem, MS i Sony sa dosyc spoznieni w tej kategorii, ale bardziej oplaca z punktu widzenia kosztow, im sie robic takie zabaweczki przedluzajace zywotnosc konsol, niz brac sie za produkcje nowych i na nowo rozpoczynac wojenke miedzy sprzetem, ktora sie wize z mega kosztami.

kfiat - tak, to "cos" ma miec oczywiscie wibracje

(-; Asus P5Q Pro, Intel Core 2 Duo E8200, A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 EE, ATI Radeon HD4850, Samsung F1 640GB, LG 22" LCD W2252TQ-PF ;-)

12.03.2010 09:15

Wątków: 6 | Odpowiedzi: 1319

hmm

Juz widzę na ostrym dyżurze tą masę przypadków kiedy komuś ten kontroler utknie w dupie.