ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Intel zapłacił AMD 1.25 miliarda dolarów

Antoni Woźniak, 2009-12-11 13:51 |

Czek otrzymano. Tak brzmi komunikat firmy AMD, która w zeszły weekend stała się bogatsza o wspomniany w tytule newsa miliard dwieście pięćdziesiąt milionów dolarów. Warto dodać, że nie są to żadne aktywa, papiery, tylko żywa gotówka. To ogromny zastrzyk finansowy dla AMD. Otwiera to nowe możliwości przed firmą, dodatkowo w ramach opisywanego na łamach FPC porozumienia, obie korporacje podpisały dokumenty na mocy których przez najbliższe pięć lat będą mogły korzystać z opracowanych przez siebie technologii. To nie koniec wydatków Intela. Wcześniej zapadła decyzja o wypłacie 1,06 miliarda dolarów w ramach postępowania antymonopolowego, które toczyło się przed Komisją Europejską. Jak widać, koszta zmowy z producentami, nieuczciwych praktyk są dla Intela bardzo wysokie. Ugoda, która jest realizowana, umożliwi jednak firmie uniknięcie wieloletnich i prawdopodobnie znacznie kosztowniejszych procesów, które i tak Intel finalnie by przegrał (ilość i jakość materiału dowodowego nie budziła żadnych wątpliwości, była nie do podważenia).

Tagi: ugoda między AMD i Intelem, wypłata Intela, 1, 25 miliarda w gotówce,

Komentarze (20)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

11.12.2009 13:54

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 770

ale Intel

działał na nie korzyść konsumenta, czyli mnie. Ja też chce 1.25 miliarda

11.12.2009 13:56

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

szekspir

Dostaniesz swoje przy kolejnym zakupie dzięki lepszej konkurencji.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.12.2009 14:27

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 13071

i tak

za wszystko zaplacimy My

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

11.12.2009 14:44

Wątków: 141 | Odpowiedzi: 826

czy ja dobrze rozumiem?

AMD ma prawo korzystać z technologii Intela i vice versa?
Czyli jest możliwość, że w nowych Phenomach zobaczymy hyper-threading?

11.12.2009 15:02

Wątków: 319 | Odpowiedzi: 866

może

tylko po co ?

11.12.2009 15:28

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 49

tak jak myslałem

dla mnie to wygląda na podtrzymywanie w stanie agonalnym konkurencji. I spijanie 70% nektaru przez długie lata....

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.12.2009 15:40

Wątków: 696 | Odpowiedzi: 36922

.

najlepsze jest to, ze taka kasa to dla intela pewnie nie sa zadne szczegolne kokosy boli, ale nie krwawi

Zapach obietnicy mam... :O

11.12.2009 15:43

Wątków: 10 | Odpowiedzi: 23

Uhuhuuu

Ledwo co hd5000 wyszło a AMD ma już kase na HD6000

Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. Lublin - Bezpłatne szkolenia, Ośrodek Szkolenia Kierowców -- http://www.arl.lublin.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.12.2009 15:49

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

infidel

tak, dokładnie. Na tej samej zasadzie Intel może (i to robi) wykorzystywać technologie opracowane przez AMD.

ojoj

11.12.2009 15:56

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 770

HT

mogę się mylić, ale wydaje mi się że HT miało być w jakimś serwerowym procu od AMD.

11.12.2009 18:55

Wątków: 141 | Odpowiedzi: 826

heh

teraz sobie wyobraziłem że HD6xxx mogą mieć HT i wiele innych fajnych bajerów z CPU intela ;p

11.12.2009 19:26

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 49

...

HT w karcie grafiki to poroniony pomysł... W procach to działa, bo ciężko, a właściwie prawie nie możliwe było ich obciążenie w 100%, HT pozwala na zdecydowanie większe użycie procesora. Karty grafiki nie ma problemów z użyciem.

Nie mogę ci pomóc... Jestem koniem...

11.12.2009 19:40

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 18

.

Czy wymian licencji dotyczyć będzie tych od karty grafiki?
Jeżeli tak to będziemy mieli GPU(nie integra) od Intela

11.12.2009 19:40

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 18

.

Czy wymian licencji dotyczyć będzie tych od karty grafiki?
Jeżeli tak to będziemy mieli GPU(nie integra) od Intela

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.12.2009 19:48

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 43765

infidel

AMD i Intel od "dawien-dawna" wymieniają się 'patentami',

Tylko lamer uzywa "format" jako rozwiazanie problemu. Chyba, ze ma żyłe wodna pod kompem.

11.12.2009 21:25

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 688

Platon aka 'Ostatni sprawiedliwy'

wymieniają się dobrze mówisz, bo inaczej naprawdę mogłoby być, albo dużo słabiej albo zupełnie inną drogą by firmy musiały iść... w końcu patenty od dawna hamują rozwój...

Ja to ja.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.12.2009 22:11

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 43765

hmmm

Aż tak mocno bym tego nie określał. Nie przesadzajmy z wrzucaniem wszystkiego związanego z patentami do śmiesznego worka z napisem "opatentujmy koło".

Tylko lamer uzywa "format" jako rozwiazanie problemu. Chyba, ze ma żyłe wodna pod kompem.

12.12.2009 12:41

Wątków: 60 | Odpowiedzi: 187

Kubaq

nie kupuj Intela to nie zapłacisz

ASUS Rampage Extreme, E8400/3,6GHz/1.18V , Corsair XMS3 1600Mhz CL7 2x1GB , EVGA GTX 280 SC, EIZO Flexscan S1910, Win7 32bit

12.12.2009 15:09

Wątków: 14 | Odpowiedzi: 245

GPU

Ja mam nadzieję, że umowa nie obejmuje GPU, bo jeśli tak, to hmmm
AMD było by głupie i naiwne, bo oddałoby coś czego Intel nie ma i prędko sam nie wymyśli. Widać to np. po projekcie Larabee, który zamknięto.

Jeśli okaże się, że AMD dało dostęp do technologii Ati Intelowi, to naprawdę mi ich będzie szkoda. Nie dość, że Intel kręcił wałki i się z tego wywinął za małe pieniądze, to jeszcze taki prezent pod choinkę.. no zobaczymy..

14.12.2009 15:08

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 5590

od

patentu to konkretnego rozwiazania droga daleka. Gotowka przyda sie AMD - bedzie wieksza konkurencja.