Pomysłowa przejściówka z D-Sub na USB

Kamil Pieczonka, 2008-11-27 13:45 |

Nie bez powodu powstało zacytowane w temacie przysłowie, a kolejnym dowodem na jego prawdziwość jest 'gadżet', który widzicie na zdjęciu obok. Niewielkich rozmiarów przejściówka przekształca port VGA w USB, niestety trochę upośledzony port USB, bo dostarczający tylko zasilanie. Pewien użytkownik stwierdził, że dwa porty USB, które oferował jego laptop to za mało i przydałby się jeszcze jeden bądź to do czerpania dodatkowego zasilania dla zewnętrznego dysku czy ładowania telefonu. W ten sposób z starej wtyczki od monitora, żeńskiej końcówki przedłużacza USB i odrobiny inwencji, powstała prezentowana przejściówka. Całość sprowadza się do połączenia odpowiednich pinów w portu USB z pinem 9 (5V) i 10 (masa) portu VGA.

Komentarze (12)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

27.11.2008 13:55

Wątków: 184 | Odpowiedzi: 35564

heh

ale wymyslil

eh

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.11.2008 14:03

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 42934

hmmm

Chyba USB na VGA.

Tylko lamer uzywa "format" jako rozwiazanie problemu. Chyba, ze ma żyłe wodna pod kompem.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.11.2008 14:19

Wątków: 987 | Odpowiedzi: 21151

Platon

a wystarczyło przeczytać lub chociaż na zdjęcie zerknąć. Z VGA na USB (na upartego, bo w sumie to z DSUB na zasilanie USB).

Reborn.

27.11.2008 14:22

Wątków: 301 | Odpowiedzi: 16543

tak jak pisze Platon...

tytul sugeruje karte graficzna na USB, ot co.

kiedyś kochałem kobietę, teraz kocham kobiety xD

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.11.2008 14:48

Wątków: 2685 | Odpowiedzi: 40559

ehhh...

... to jak ktos sie pofatyguje przeczytac newsa to bedzie wiedzial ze to nie to...

...

27.11.2008 14:50

Wątków: 301 | Odpowiedzi: 16543

to taki

sposob zeby ludzie czytali newsy ? ;P
Sam nie wiem jak bym to zatytulowal

kiedyś kochałem kobietę, teraz kocham kobiety xD

27.11.2008 14:54

Wątków: 69 | Odpowiedzi: 2200

czyli

zasilanie USB na porcie VGA, USB na VBA, o to chodzi??

Ad blocked here by KPF.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.11.2008 14:58

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 42934

Weelkoo

Wystarczy sie przeczytac, a pozniej zastanowic sie "co jest na czym". Polecam.

Tylko lamer uzywa "format" jako rozwiazanie problemu. Chyba, ze ma żyłe wodna pod kompem.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.11.2008 15:02

Wątków: 2685 | Odpowiedzi: 40559

damn...

... jak mnie te durne dyskusje denerwuja... "Przejściówka z VGA na USB" widac bez slowa przejsciowka sie nie obejdzie bo przeciez trzeba dorzucic swoje 3 grosze...

...

27.11.2008 15:39

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 127

temat

nie lepiej kupic hub i podlaczyc?

27.11.2008 20:17

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 5

SwordOfUltimate

pasywny hub nie zapewni zasilania, a aktywny z racji zasilacza mija sie z celem, w koncu w tej przejsciowce chodzi jedynie o zasilanie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta